Державний Ермітаж

Державний Ермітаж - найбільший музей Росії і одне з найцікавіших місць для жителів і гостей міста. Ермітаж стоїть в одному ряду з такими всесвітньо відомими музеями як Британський музей, Лувр, Прадо. Експозиція музею - одна з найбільших в світі і займає 400 залів. Ансамбль Палацовій набережній, сформований комплексом будівель Ермітажу, є перлиною центральній частині Санкт-Петербурга.

Державний Ермітаж

Комплекс будівель сформувався протягом століть - з 2-ї половини 18 століття до середини 19 століття. Поруч з Зимовим палацом перебувають Малий Ермітаж, Старий Ермітаж, Ермітажний театр, Новий Ермітаж.

Початок комплексу будівель Ермітажу було покладено в 1754 - 1762 рр., Коли було зведено грандіозний будинок Зимового палацу за проектом Ф. Б. Растреллі. Зимовий палац до 1917 був офіційною (а тривалий час і головною) резиденцією російських імператорів. Нинішній Зимовий палац є шостим в Санкт-Петербурзі (є й інші підрахунки). Перший був побудований в 1711 р для Петра I за проектом Д. Трезини, він не зберігся.

Трезини, він не зберігся

Другий Зимовий палац знаходився у нинішньої Зимової канавки і був завершений будівництвом в 1721 р архітектором Г. І. Маттарнові. У ньому Петро I провів останні роки свого життя. У 1726-1727 рр. ця будівля була розширена і з'явився третій Зимовий палац. Четвертий палац був збудований для Анни Іоанівни в 1733-1735 рр. за проектом Ф. Б. Растреллі. Він став одним з найкрасивіших будівель Петербурга. Той же Растреллі побудував і п'ятий Зимовий палац для Єлизавети Петрівни, від нього не залишилося ніяких слідів. Однак Єлизавета повеліла почати будувати новий палац - зберігся до наших днів шостий Зимовий палац. Ф. Б. Растреллі збудував цю грандіозну будівлю. Однак першою господинею нового палацу стала Катерина II.

Однак першою господинею нового палацу стала Катерина II

Протягом 18-19 ст. інтер'єр будівель багаторазово змінювався. Там працювали найкращі архітектори Росії і Європи: Юрій Фельтен, Ж-Б. Вален-Деламот, Дж. Кваренгі, І. Старов, К. Россі, А. Монферран, В. Стасов, А. Штакеншнейдер і ін. Найбільша реконструкція палацу пов'язана з трагічними подіями 17-19 грудня 1837 року, коли в будівлі виникла пожежа і все внутрішнє оздоблення, як і фасади, були серйозно пошкоджені. Проте, палац був відновлений в ще більшому пишноті в гранично короткі терміни - 15 місяців.

Проте, палац був відновлений в ще більшому пишноті в гранично короткі терміни - 15 місяців

Потім вже в 1920-1950 рр. Зимовий палац і інші будівлі комплексу були перетворені для розміщення музейних експозицій.

Державний Ермітаж займає четверте місце в світі по числу експонатів, яких налічується майже 3 мільйони. Серед них більше 16 000 картин, 12 000 скульптур, понад 700 000 археологічних знахідок, порядку 273 000 предметів прикладного мистецтва, більше 1 мільйона монет і медалей.

Ермітаж - це не просто картинна галерея або музей мистецтва. Тут зібрані зразки всієї художньої культури людства, експозиції музею дозволяють познайомитися і вивчити цілі пласти історії культури країн світу. Найважливішою особливістю музею є те, що в цю структуру входять інтер'єри, створеними кращими зодчими минулого, кожна експозиція звично сприймається в своєму оточенні.

Музейні колекції Ермітажу відомі в усьому світі. Вони поділяються на шість відділів:
1. Відділ західноєвропейського мистецтва (найстаріший і найбільший в Ермітажі);
2. Відділ Античності;
3. Відділ історії первісної культури;
4. Відділ країн Сходу;
5. Відділ історії російської культури;
6. Відділ нумізматики.

Відділ нумізматики

В цілому, колекції музею були засновані ще Петром I, який виявляв значний інтерес до предметів мистецтва. Однак народження Ермітажу зв'язується з ім'ям Катерини II. При ній формується і назва «Ермітаж» стосовно до даного комплексу будівель. У 1764 р вона придбала колекцію живопису у прусського купця Готсковского: 225 робіт, створених голландськими і фламандськими майстрами. У другій половині 18 століття було достатньо коштів при дворі для покупки колекцій в Західній Європі, що сприяло розширенню майбутнього музейного зібрання. До кінця 18 століття склалася велика колекція голландських і фламандських зразків живопису; почала формуватися колекція італійського, французького, іспанського, німецького та англійського мистецтва.

До кінця 18 століття склалася велика колекція голландських і фламандських зразків живопису;  почала формуватися колекція італійського, французького, іспанського, німецького та англійського мистецтва

З початку 19 століття дуже повільно Ермітаж став перетворюватися в музей. Однак спочатку це був музей тільки для царського двору. Деякі апартаменти були використані для експозицій, якими керували куратори.

До середини 19 століття багато європейських музеї були відкриті для публіки. Чи не залишаючись осторонь від світових тенденцій, Ермітаж в 1852 р став функціонувати як публічний музей ( «Імператорський музеум»). Для цих цілей архітектором Лео фон Кленце було збудовано будівлю нинішнього Нового Ермітажу.

Протягом всього 19 в. колекція творів мистецтва значно поповнювалася. Однак після революції 1917 р і що послідувала націоналізації, фонди Ермітажу ще більше розширити предметами приватними зборами. Найбільше в світі зібрання іспанського і французького мистецтва за межами цих країн знаходиться в Ермітажі. Світові шедеври живопису Леонардо да Вінчі, Тиціана, Рембрандта та інших видатних майстрів зберігаються в зборах Ермітажу.

Світові шедеври живопису Леонардо да Вінчі, Тиціана, Рембрандта та інших видатних майстрів зберігаються в зборах Ермітажу

Теги: пам'ятки Європи , Пам'ятки Росії , Пам'ятки Санкт-Петербурга , Музеї та виставки та галереї

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация