Державний Історичний Музей

Червону площу неможливо уявити без головних атрибутів - мавзолею , ГУМу , Собору Василя Блаженного і Історичного музею. Саме ці чотири будівлі оточують головну вулицю Росії. І парадним входом на Красну площу може вважатися саме музей. Адже невипадково саме з його боку виходять піші війська і важку техніку під час щорічного Параду 9 травня.

Історичного музею

Історичний музей - по праву вважається власником найбагатшої колекцією експонатів не тільки в Росії. Тільки вдумайтеся - 4 тисячі квадратних метрів, більше 20-ти тисяч постійних експонатів і 5 мільйонів предметів в музейних фондах. Не дивно, що Історичний музей навіть для тих, хто ходить в нього регулярно, кожного разу відкривається з нової, до того невідомої сторони.

І до речі, привабливо виглядають не тільки внутрішні приміщення та виставкові зали. Сама будівля є витвором архітектурного мистецтва. Невипадково воно входить в список пам'ятників Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

Ідея заснування Історичного музею народилася в 1872 році. А ініціатором його будівництва виступив сам імператор Олександр II. Першими експонатами стали військові трофеї, що накопичилися після Кримської війни. Государ, таким чином, хотів увічнити пам'ять про славне минуле. музей було вирішено побудувати недалеко від Червоної площі. До цього тут розташовувався Земської наказ - на сучасний манер можна назвати Міністерством регіонального розвитку).

Був оголошений конкурс серед архітекторів. Головна умова - будівля мала бути витримано в загальному стилі, який на той час уже склався навколо Червоної площі. Переможцями стали В.Шервуд і О.Семенов, правда, перший згодом відмовився закінчувати проект. І на кінцевій стадії будівництвом музею керував Олександр Попов. Зведення будівлі тривало майже 6 років - з 1875 по 1881 рік. А ще два роки знадобилося для внутрішньої обробки і наповнення виставки експонатами. І таким чином, датою, коли Історичний музей Москви вперше відчинив двері перед відвідувачами, стало 27 травня 1883 року.

Після Революції виникла серйозна небезпека розграбування експонатів Історичного музею. Але серед більшовиків знайшлися поціновувачі високого мистецтва і предметів старовини. Експонати взяли під охорону Народного комісаріату, і навіть виникли плани щодо подальшого розширення колекції. Так, в період 1922-1934 років до експозиції були приєднані предмети, що знаходилися до цього в Соборі Василя Блаженного, Музеї-садибі Коломенське , Новодівочому монастирі і ще низці церков і невеликих сховищ.

Правда, комуністична епоха не пройшла безслідно. По-перше, в якості пропаганди були зафарбовані або знищені деякі декоративного оздоблення, так як вона символізувала монарший лад. Наприклад, більшовики демонтували красиві скульптури левів, буйволів і, звичайно, двоголових орлів, які прикрашали фасад будівлі.

Сучасна історія Музею пов'язана в першу чергу з масштабною реконструкцією, через яку відвідувачі не могли споглядати колекцію протягом 11 років (1986-1997). Але в нагороду за терпіння тепер можна бачити будівлю таким, яким воно було задумано на самому початку. Так, шпилі веж знову вінчають позолочені скульптури левів і орлів. Звичайно, це не ті самі, які «зникли» за радянських часів, але їх точні копії.

А всередині Історичний музей тепер виглядає як справжній царський палац. Досить згадати, що парадний вхід являє собою величезну «Родовідне дерево російських государів», на якому в золочених рамках представлені портрети 68 царів, імператорів і великих князів. Що ж до іншої колекції, то для кращого сприйняття вона поділена на 39 залів, і в кожному розповідається про конкретній епосі розвитку країни. А серед найцінніших експонатів варто виділити - 8-метровий човен, зроблену кам'яними сокирами ще в доісторичну епоху, лицарські обладунки часів Олександра Невського, ікону «Казанської Богоматері», глобус Петра Першого і його парадний камзол.

У 2017 році Державний історичний музей відзначає 145-річчя з дня заснування. 9 лютого 1872 імператором Олександром II було прийнято рішення про створення в Москві музею національної історії Росії. До цієї пам'ятної дати для Історичного музею було підготовлено офіційне відео, зйомки якого проводила творча група компанії «Медіа 1» з Санкт-Петербурга.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация