Державний устрій Білорусі

  1. Білорусь - президентська республіка
  2. Законодавча влада
  3. Виконавча влада
  4. Судова влада
  5. Місцеве управління і самоврядування

Демократичні основи білоруської державності гарантують різноманітність політичних інститутів, ідеологій і поглядів, рівні права для всіх. Визнані і гарантовані невід'ємні права людини. Державна влада здійснюється на засадах її поділу її на законодавчу, виконавчу і судову. Демократичні основи білоруської державності гарантують різноманітність політичних інститутів, ідеологій і поглядів, рівні права для всіх

Звернення Президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенка з щорічним Посланням до білоруського народу і Національним зборам, 19 квітня 2013 року

Республіка Білорусь - унітарна демократична соціальна правова держава.
Республіка Білорусь має верховенство і повноту влади на своїй території, самостійно здійснює внутрішню і зовнішню політику.
Діє Конституція Республіки Білорусь 1994 року зі змінами та доповненнями, прийнятими на республіканських референдумі 24 листопада 1996 року і 17 жовтня 2004 року.

Білорусь - президентська республіка

Глава держави - Президент Республіки Білорусь . Президент є гарантом Конституції, прав і свобод людини і громадянина. Президент уособлює єдність народу, гарантує реалізацію основних напрямів внутрішньої і зовнішньої політики, представляє Республіку Білорусь в стосунках з іншими державами і міжнародними організаціями.
Президент вживає заходів з охорони суверенітету Республіки Білорусь, її національної безпеки і територіальної цілісності. Однією з основних функцій, покладених на Президента, є збереження економічної і політичної стабільності в країні.
Президент має недоторканність, його честь і гідність охороняються законом.
Президент обирається на п'ять років безпосередньо народом Республіки Білорусь на основі загального, вільного і рівного виборчого права.

Законодавча влада

Законодавчу владу здійснює двопалатний парламент - Національні збори Республіки Білорусь.
Нижня палата - Палата представників , Верхня - Рада Республіки .
Термін повноважень становить 4 роки.
У складі Палати представників 110 депутатів, які обираються за виборчими округами і представляють інтереси громадян.
Рада Республіки - палата територіального представництва. У нього від кожної області і міста Мінська таємним голосуванням на засіданнях депутатів базового рівня відповідних адміністративно-територіальних одиниць обираються по 8 членів - всього 56 представників. Стільки ж членів Ради Республіки призначає Президент країни.
Право законодавчої ініціативи належить Президенту, депутатам Палати представників, Раді Республіки, Уряду, а також громадянам, які мають виборчим правом, в кількості не менше 50 тисяч чоловік і реалізується в Палаті представників.

Виконавча влада

Виконавчу владу в республіці здійснює Уряд - Рада міністрів , Який є центральним органом державного управління.
На чолі Уряду варто Прем'єр-міністр.
У своїй діяльності уряд підзвітний Президенту країни і відповідально перед парламентом. Уряд складає свої повноваження перед новообраним Президентом Республіки Білорусь.

Судова влада

Судова влада в республіці належить судам. Система судів будується на принципах територіальності і спеціалізації.

Вона складається з Конституційного Суду і системи судів загальної юрисдикції.

Контроль за конституційністю нормативних актів у державі здійснює Конституційний Суд Республіки Білорусь.

Верховний Суд очолює систему судів загальної юрисдикції і є найвищим судовим органом у цивільних, кримінальних, адміністративних і економічних справах.

Місцеве управління і самоврядування

Місцеве управління і самоврядування здійснюється через місцеві виконавчі і розпорядчі органи, органи самоврядування, референдуми, збори та інші форми суспільної діяльності.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация