Держдума прийняла «закон Діми Яковлєва»

Держдума прийняла сьогодні в третьому остаточному читанні закон, що забороняє американцям всиновлювати російських дітей. Це сталося, незважаючи на те, що сьогодні депутатам принесли 100 тисяч підписів проти заборони Держдума прийняла сьогодні в третьому остаточному читанні закон, що забороняє американцям всиновлювати російських дітей

Фото: РИА Новости

Депутати Держдуми прийняли сьогодні в третьому остаточному читанні «закон Діми Яковлєва». Він, зокрема, вводить заборону на усиновлення російських дітей американськими громадянами. За документ проголосували 420 депутатів, семеро з них - проти, а один утримався.

У Держдуми сьогодні проходить серія одиночних пікетів проти «Закону Діми Яковлєва» . Біля входу в будівлю зібралося близько 15 активістів з плакатами. Ніякого посилення поліції немає, повідомила Business FM одна з учасниць акцій.

У ЗМІ з'явилася інформація про те, що Держдума втратила зібрані «Новою газетою» підписи проти заборони. Однак представник нижньої палати парламенту вже спростував це повідомлення. Сьогодні понад сто тисяч підписів проти заборони на усиновлення російських дітей громадянам США в Держдуму принесла «Нова газета». Голоси збиралися з 18 по 21 грудня.

Подробиці Business FM розповів головний редактор «Нової газети» Дмитро Муратов: «Всю ніч працювали наші співробітники, ми прибирали всі підписи, які викликали у нас сумніви. Це хами, які могли підписатися Шамілем Басаєвим, Адольфом Гітлером. Ми дуже пильно дивилися на підписи з однієї IP-адреси. В результаті, ми відсікли приблизно 20 тисяч підписів. Решта - в розмірі 102 тисячі з копійками, зібрані менш, ніж за 36 годин, упаковані в спеціальні коробки, виведені на принтерах, до них додаються диски, які супроводжують листи. Співробітники редакції відвезли ці великі ящики в приймальню спікера Держдуми ».

Як це візьмуть в Думі, Business FM розповів керівник думського управління зі зв'язків з громадськістю та взаємодії із засобами масової інформації Юрій Шувалов: «Ми їх передамо до профільного комітету з конституційного законодавства, яким керує Плігін Володимир Миколайович. З урахуванням заяви вчорашнього президента, це питання має бути розглянуто в Держдумі, але рішення про форму його розгляду повинно бути запропоновано комітетом, і прийнято в палаті. Чи буде це сьогодні, чи буде це пов'язано з законом, не можу сказати ».

Президент Росії, відповідаючи на прес-конференції на запитання «Нової газети» про зібрані виданням 100 тисячах підписів проти «закону Діми Яковлєва», сказав, що ця ініціатива повинна пройти розгляд в Державній Думі.

Володимир Путін пропонував у своїй програмній статті впровадити в Росії британську практику обов'язкового розгляду в парламенті тих громадських ініціатив, які зберуть 100 тисяч і більше підписів в Інтернеті.

Юристи кажуть, що це просто рекомендація, а не закон, що 100 тисяч підписів обов'язково спровокують референдум або хоча б тимчасову зупинку законопроекту, проти якого висловлюються громадяни.

Коментує голова правозахисної асоціації «Агора» Павло Чиков: «З цими підписами« Нової газети »буде історія, як з подвійними стандартами. Одні підпису в Інтернеті у нас як ініціатива проходять для влади, а інші, які їм не вигідні, не проходять. Це питання в Кремлі вирішено, хоч мільйон підписів буде. З іншого боку, я до сих пір сумніваюся, що закон пройде в тому вигляді, в якому він є ».

Рішенням проблем дітей-сиріт в Росії займеться спеціальна робоча група. Як заявив віце-спікер нижньої палати парламенту Сергій Неверов, в неї увійдуть представники Держдуми, профільних міністерств, громадських організацій, журналісти, усиновителі і ті, хто займається цією темою.

Раніше повідомлялося, що депутати Держдуми мають намір звернутися до уряду з проханням прийняти федеральну цільову програму «Росія без сиріт», а також прискорити розгляд законопроектів, спрямованих на захист таких дітей.

На стрічки інформагентств тим часом продовжують надходити повідомлення про реакції Заходу на відповідь Росії на «акт Магнітського». Посол США в Росії Майкл Макфол сподівається, що обговорення заборони на усиновлення дозволить задуматися про реальні дітях, на яких вплине таке рішення.

Європарламент заявляє про поширення «закону Магнітського» на територію Євросоюзу. Депутат Крістіна Оюланд повідомила, що розглядається можливість введення візових санкцій щодо росіян, названих в списку. Також вона підкреслила, що фінансові санкції щодо чиновників зі «списку Магнітського» будуть автоматично виконуватися в європейських банках, які пов'язані з американськими.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация