Держдума остаточно прийняла законопроект про пенсійну реформу

Депутати прийняли законопроект про підвищення пенсійного віку

Сьогодні, 27 вересня, депутати Держдуми в третьому читанні прийняли законопроект про пенсійну реформу. Вчора проходило друге читання, і там стверджували поправки президента Володимира Путіна. Обговорення тривало чотири години. Ми стежили за ним в режимі онлайн .

332 депутата (73,8%) - проголосували «за». 83 депутати (18,4%) - «проти». Тих, що утрималися немає. Всього голосувало 415 депутатів (92,2%)

Сьогоднішнє засідання Держдуми почалося з того, що двох депутатів привітали з днем ​​народження, а депутата Віталія Мілонова - з народженням дочки, що стала шостою дитиною в його родині. Тепер у Милонова три сини і три дочки.

Першою про пенсійну реформу висловилася партія КПРФ.

- Ми цим законом створюємо 15 мільйонів безробітних, - заявив Геннадій Зюганов. - Наша позиція вам добре відома, вона гранично очевидна, ми встаємо з обдуреним народом, але народ проявить характер. Цей закон не можна підписувати і приймати, якщо хочете добра країні.

- Драма під назвою «Підвищення пенсійного віку» підійшла до розв'язки, - почав свій виступ керівник фракції «Справедлива Росія» Сергій Миронов. - Люди перебувають в шоці, люди чітко розуміють, що їх кидають на гроші. Ті самі працюючі пенсіонери - єдина їх можливість виповзти з бідності полягала в тому, що вони отримували пенсію і працювали. Люди кажуть: «Ми були бідними, а зараз нас ще й обікрали».

Люди кажуть: «Ми були бідними, а зараз нас ще й обікрали»

Ось що говорили депутати під час обговорення.

- Жебраків навряд чи стане менше, а бідних точно стане більше, - заявив депутат від КПРФ Олег Смолін.

- Сенс закону тільки в одному - відняти гроші у бідних. Цей закон - це національний тупик, і він суперечить самому прогресу, - сказав Олег Шеїн, депутат від «Справедливої ​​Росії», теж виступив проти.

- Сьогодні ми приймаємо важке, напевно, найскладніше в цьому скликанні рішення. Через кілька років в нашій країні пенсія перетворилася б в маленьке плоске посібник, який отримала б велика частина країни. Ми повинні думати і про тих, хто вже в силу віку не здатний працювати і для кого це не прибавка, а єдине джерело існування. Заради них все і створювалося. Наше байдикування прирекло б людей на тотальну бідність, - заявив Андрій Ісаєв від «Єдиної Росії».

Якщо говорити коротко, то вчора насамперед депутати Держдуми дуже швидко прийняли поправки президента до законопроекту. Він порекомендував зробити так, щоб жінки виходили на пенсію в 60 років (а не в 63 роки, як було спочатку в законопроекті), а чоловіки - в 65. Потім чотири години на Держдумі розглядали поправки від депутатів, але жодну не прийняли. У підсумку законопроект був прийнятий тільки з правками президента.

У підсумку законопроект був прийнятий тільки з правками президента

Пенсійна реформа схвалення у росіян не знайшла. По всій країні проходили мітинги проти цього законопроекту. Наймасовіший з них був 9 вересня, тоді акцію організував Олексій Навальний, вона не була узгоджена владою, але в різних містах все одно на вулиці вийшли тисячі людей.

Багатьох затримали, в тому числі журналістів, які працювали і вели прямі ефіри. Серед них були кореспондент і фотограф єкатеринбурзького порталу E1.RU , кореспондент омського NGS55.RU і інші наші колеги. У Пермі на акції затримали головного редактора порталу ProPerm, через тиждень його визнали винним у непокорі поліції - нібито він не йшов з проїжджої частини - і оштрафували.

Текст: Марія ІГНАТОВА
Фото: Артем Устюжаніна / Е1.RU, Поліна Авдошин

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация