Держдума підвищила (в 1 читанні) пенсійний вік в Росії: чоловікам - на 5 років, жінкам - на 8 років

  1. Згідно внесеним до федерального закону від 28 грудня 2013 року "Про страхові пенсії" змінам пропонується...

Держдума   в четвер прийняла в першому читанні скандальний урядовий законопроект про підвищення пенсійного віку, незважаючи на протести мільйонів росіян Держдума в четвер прийняла в першому читанні скандальний урядовий законопроект про підвищення пенсійного віку, незважаючи на протести мільйонів росіян. Доповідачем від уряду РФ виступив міністр праці і соціального захисту Максим Топілін. Урядовий проект закону, поданий на суд громадськості 14 червня, тобто в день початку чемпіонату світу з футболу, передбачає підвищення віку виходу на пенсію з нинішніх 55 і 60 років для жінок і чоловіків до 63 і 65 років відповідно.

Уряд вважає, що цим законопроектом воно підвищить рівень пенсійного забезпечення громадян з урахуванням адаптації пенсійної системи до нових демографічних умов, тобто за рахунок, як воно стверджує, збільшення тривалості життя, а також - для щорічної індексації пенсій вище рівня інфляції при збалансованості і довгострокової фінансової стійкості пенсійної системи РФ в цілому. Уряд відкидає критику про те, що, якщо спиратися на поточну тривалість життя, чоловіки після виходу на пенсії зможуть скористатися заслуженим відпочинком не менше двох років. І якщо в Німеччині, наприклад, вік підвищують лише на 2 роки, в Росії жінкам його піднімуть відразу на 8 років. Раніше президент країни не став розглядати петицію майже трьох мільйонів своїх співгромадян за скасування запропонованої урядом пенсійної реформи. Влада ігнорує численні мітинги і протести, що тривають по всій країні. Всі суб'єкти РФ схвалили урядовий законопроект.
У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що пенсіонери в перші роки пенсії зазвичай продовжують працювати, і «громадяни від 60 до 64 років - це досить активні в економічному і соціальному плані люди, що продовжують здійснювати трудову діяльність». Йде відсилання до статистики про те, що працює кожен третій росіянин пенсійного віку (30%). Зближення пенсійного віку чоловіків і жінок пояснюється в тому числі "необхідністю забезпечення гендерної рівності", "зміною статусу жінки в суспільстві" і завданням підвищити пенсії жінкам. У багатьох країнах світу пенсійний вік був підвищений в останні двадцять років. Іншого де жінки зрівняні з чоловіками.

Згідно внесеним до федерального закону від 28 грудня 2013 року "Про страхові пенсії" змінам пропонується з 1 січня 2019 року по етапах, з кроком в один рік, підвищити нормативний пенсійний вік для чоловіків з 60 до 65 років і для жінок з 55 до 63 років ( з перехідним періодом на 5 років і на 8 років відповідно).

Так, чоловіки 1959 року народження і жінки 1964 року народження отримають право вийти на страхову пенсію по старості в 2020-му році - у віці відповідно 61 року і 56 років, чоловіки, 1960 року народження та жінки 1965 року народження у 2022-му році - в віці відповідно 62 років і 57 років і т.д. Таким чином, в 2019, 2021, 2023, 2025 і 2027 роках призначення органами Пенсійного фонду Російської Федерації страхових пенсій по старості в зв'язку з досягненням загальновстановленого пенсійного віку проводитися не буде, а в 2029, 2 031 і 2033 роках вказаний вид пенсії буде призначатися тільки чоловікам .
Для деяких категорій працівників, що виходять на пенсію достроково, передбачений перехідний період. Так, для осіб, які працювали не менше 15 календарних років в районах Крайньої Півночі або не менше 20 календарних років в прирівняних до них місцевостях і мають страховий стаж не менше 25 років для чоловіків і 20 років для жінок, передбачається підвищення пільгового пенсійного віку з 55 до 60 і з 50 до 58 років (відповідно чоловіки і жінки). Далі, пропонується відкласти термін призначення страхової пенсії по старості педагогам, медикам і творчим працівникам. Для них вимоги до спеціального стажу будуть збережені, проте термін призначення пенсії буде обчислюватися з урахуванням загальних підходів до темпів підвищення пенсійного віку, збільшуючи його поетапно по одному році в рік на 8 років як для чоловіків, так і для жінок з перехідним періодом з 2019 по 2026 роки. Нічого не змінюється відносно росіян, які вироблять необхідний стаж на роботах зі шкідливими, важкими умовами праці (список №1, список №2 та ін.). Винятки - для тих, хто пропрацював на зазначених роботах неповний термін (не менше половини встановленого терміну). Страхова пенсія для них, як і раніше, буде призначатися зі зменшенням нормативного пенсійного віку, однак застосовуватися при цьому буде нормативний вік, чинний з урахуванням перехідних положень на момент набуття права на дострокову пенсію, тобто фактичний вік виходу на страхову пенсію зазначених осіб збільшиться.
Документ синхронізує з півроку до року темп підвищення пенсійного віку особам, щодо яких вимоги до віку при призначенні страхової пенсії по старості вже були збільшені з 1 січня 2017 року (особи, які заміщають державні посади РФ або суб'єктів РФ, федеральні цивільні службовці та ін.)
Вік, з якого призначається соціальна пенсія по старості особам, які не придбала права на призначення страхової пенсії, пропонується поетапно, з кроком в один рік, підвищити до 70/68 років (для чоловіків і жінок відповідно). Підвищення пенсійного віку до 60/58 років також торкнеться громадян з числа нечисленних народів Півночі, яким одночасно з цим більше не буде надано право на отримання встановленої пенсії в період виконання роботи, тобто за аналогією зі звичайною соціальною пенсією по старості.
Жорсткість умов пенсійного забезпечення не поширюється на громадян, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС та інших радіаційних або техногенних катастроф.

По темі: МВФ: російській економіці загрожує дворазове відставання від світу і триразове від інших країн, що розвиваються

Джерело: ProFinance.Ru - Новини ринку Форекс .
Підпишіться на ProFinance.ru в Яндекс-Новинах

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация