Держдумі запропонували доповнити статтю "Реабілітація нацизму" покаранням за заперечення вердикту Токійського трибуналу: Новини Накануне.RU

Держдумі запропонували доповнити статтю "Реабілітація нацизму" покаранням за заперечення вердикту Токійського трибуналу

Заксобраніі Камчатського краю вніс до Держдуми проект поправок до статті 354.1 Кримінального кодексу РФ "Реабілітація нацизму". Вона, нагадаємо, забороняє заперечувати факти, встановлені вироком Міжнародного військового трибуналу. Депутати вважають несправедливим, що в статті нічого не говориться про Міжнародному військовому трибуналі для Далекого Сходу, який був утворений 19 січня 1946 р Токіо для швидкого суду і покарання японських мілітаристів.

Читайте також:

У трибуналі були представлені 11 держав: СРСР, США, Китай, Великобританія, Австралія, Канада, Франція, Нідерланди, Нова Зеландія, Індія і Філіппіни. Вирок визнав, що протягом усього розглянутого в ході процесу періоду зовнішня і внутрішня політика Японії була спрямована на підготовку і розв'язування агресивних воєн.

Особливе місце у військових планах Японії займала агресія проти Радянського Союзу з метою захоплення його території - міст Владивосток, Благовєщенськ, Николаевск-на-Амурі, Комсомольск-на-Амурі, Радянська Гавань та інших міст.

Особливе місце у військових планах Японії займала агресія проти Радянського Союзу з метою захоплення його території - міст Владивосток, Благовєщенськ, Николаевск-на-Амурі, Комсомольск-на-Амурі, Радянська Гавань та інших міст

Положення Статуту Нюрнберзького, а потім і Токійського трибуналів стали складовою частиною загального міжнародного права, підтвердженням цьому служить факт переслідування сотень і тисяч німецько-фашистських, японських та інших злочинців Другої світової війни судами практично всіх європейських і багатьох неєвропейських країн, йдеться в пояснювальній записці до проекту закону. При цьому я понскіе політики і деякі вчені до цих пір намагаються переглянути підсумки Другої світової війни, піднімають питання перегляду приналежності Південного Сахаліну і Курильських островів, "несправедливо" відторгнутих у Японії Радянським Союзом.

"Даним законопроектом пропонується доповнити диспозицію частини 1 статті 354.1 КК РФ положеннями, що встановлюють кримінальну відповідальність за заперечення фактів, встановлених вироком Міжнародного військового трибуналу для Далекого Сходу, для справедливого і швидкого суду і покарання головних військових злочинців на Далекому Сході, в зв'язку з тим, що даний вирок і факти, їм встановлені, мають таке ж історичне значення для Російської Федерації, як і вирок Міжнародного військового трибуналу для суду і покарання головних у енних злочинців європейських країн осі, і факти, встановлені в ході цього процесу ", - йдеться в проекті закону.

На поправки надійшов відзив Верховного суду РФ, заступник голови ВС Володимир Давидов підтримав ініціативу. Однак проти проекту виступило Уряд. У відгуку кабміну сказано, що стаття з'явилася через почастішання випадків виправдання ідеології нацизму, "що породжує серйозні побоювання про можливий перегляд підсумків Другої світової війни".

У відгуку кабміну сказано, що стаття з'явилася через почастішання випадків виправдання ідеології нацизму, що породжує серйозні побоювання про можливий перегляд підсумків Другої світової війни

"Інформації про подібні погрози, пов'язаних з виправданням злочинів мілітаристської Японії в ході Другої світової війни, немає", - зазначено в відкликання.

як повідомляло Накануне.RU , Стаття, яку хочуть доповнити депутати, з'явилася в Кримінальному кодексі в 2014 р Вчені-історики вважали її формулювання неоднозначними. Радянський Союз в Нюрнберзькому процесі не погодився з низкою рішень суду , Однак цитування "особливої ​​думки" СРСР, відповідно до положень Кримінального кодексу, є караним.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация