Держдумі запропонують визнати геноцид росіян росіянами? : Аналітика Накануне.RU

Держдумі запропонують визнати геноцид росіян росіянами?

Геноцидом російських з боку більшовиків хочуть визнати в Держдумі епізоди Громадянської війни 1917-1922 / 23 років. Таку спробу має намір зробити "єдинорос" Володимир Мединський. Дикість цієї пропозиції полягає вже хоча б в тому, що більшовиків в даному випадку зробили "етнічної" групою, оскільки тільки за етнічною ознакою може відбуватися геноцид. Але наслідки ж такого кроку полягають зовсім в іншому - на думку експертів, він посіє дестабілізацію в країні в усіх напрямках. "Єдинороси" відхрещуються від того, що заяву колеги відображає партійну лінію, а комуністи пригадують 20 років "ліберального геноциду", в ході яких йшло вимирання населення, загибель села, розвал армії, знищення лісової охорони. Навіщо і кому потрібні такі "перехлести" ідеологічної боротьби - думки експертів в матеріалі Накануне.RU.

Як заявив депутат Держдуми Володимир Мединський, він має намір ініціювати в Держдумі прийняття постанови про геноцид російського населення більшовиками. Ця заява з'явилася на офіційному сайті партії. У своєму коментарі Мединський вказує, що "заколоти проти радянської влади в 1920-х роках спалахували по всій країні". Однак Тамбовське повстання увійшло в історію як свідчення "безпрецедентною жорстокістю комуністичного режиму: в червні 1921 роки для його придушення влада використовувала задушливі гази".

"Режим став злочинним ні з продрозверстки, він був таким спочатку, тому російський народ і не прийняв його. Продрозверстка стала" останньою краплею ". І коли зараз хтось говорить про соціальну справедливість, яка нібито закладена в комуністичній ідеології, нехай згадає, що всі жахи почалися не з "батька народу" Сталіна, а все-таки з дідуся Леніна. Трагедія Тамбовського повстання - тому свідчення ", - вважає Мединський.

В ході ліквідації армії заколотників були використані хімічні гранати і гази на основі хлору. На червень 1921 року в трьох арміях повстанців налічувалося 50 тис. Чоловік, говорить парламентарій. Велика частина їх була знищена. В ході боїв загинуло і цивільне населення в трьох селах губернії.

"Після цього в Тамбовської губернії стали з'являтися концтабору, - аргументує Мединський. - І якщо залишилися в живих повстанці не виходили з лісів без зброї, їх сім'ї знищувалися. З тих трагічних днів в цьому році виповнюється рівно 90 років. За радянських часів ті дні замовчувалися , але нам сьогодні немає сенсу дотримуватися переписаною історії, але є сенс зробити висновок. Комуністи повинні визнати свої помилки і покаятися перед народом. Партія, яка не визнає своїх помилок, навряд чи може розраховувати на підтримку виборців ", - сказав він.

Доктор політичних наук, професор Сергій Чернхявскій розповів Накануне Доктор політичних наук, професор Сергій Чернхявскій розповів Накануне.RU, що можливе визнання "геноциду" російського народу в Громадянській війні посіє дестабілізацію "в усіх напрямках".

Сергій Черняховський: Досить дивно, що Мединський це ініціював. Все-таки, мені він представлявся більш розумною людиною. Ця ініціатива, з одного боку, не має реального політичного сенсу, з іншого боку, не відповідає дійсності, тому що геноцид - це знищення якогось народу за етнічною приналежністю. Природно, що події того ж самого Тамбовського повстання до цього ніяк не можна віднести. Не було там знищення за етнічною ознакою, та й більшовики в більшій частині своєї були російськими.

Питання: А що стосується нинішнього політичного устрою? Чому на офіційному рівні у нас пропонують визнавати геноцид росіян з боку російських же? Які наслідки цього?

Сергій Черняховський: Для політичного устрою це невигідно тому, що це чергове розколювання по відношенню до історії, не кажучи про те, що з принципової точки зору не можна ініціювати суперечки про минуле, коли треба вирішувати проблеми сьогоднішнього дня.

У нас зараз "кентавріческая" система. Путінської складової це не потрібно, тому що вона робить ставку на єдність і стабільність. Це може йти від медведевської групи, у якій були ці ідеї про десталінізацію. Якщо це так, то це прояв її латентного людоїдства і ненависті до минулого.

Питання: Чи може, це все-таки подальший пошук ворога для народного фронту? Спроба відбити голоси у комуністів, приміряти на себе роль захисників соціальної справедливості?

Сергій Черняховський: В тому-то й справа, що народний фронт орієнтований на спробу якогось єдності, і це не його алгоритм дій. З іншого боку, цією постановкою питання у комуністів нічого відбито не буде, а, скоріше, буде додано. Людей, які позитивно ставляться до того періоду, значно більше, ніж тих, які голосують за комуністів. Якщо за комуністів стабільно голосують 10-15%, то більше третини людей говорять про те, що будь зараз 1917 рік - то вони б співпрацювали з більшовиками, при тому, що проти боролися б близько 8%, решта - або виїжджали, або вичікували. А взагалі в гіпотетичних формах відновлення радянського минулого хотіли б 62% населення. До Жовтневої революції позитивне ставлення у 50-60%. Якщо буде такий підхід у ОНФ або "ЕР", то, скоріше, від них відваляться голосу і підуть до комуністів.

Питання: Наскільки небезпечний цей прецедент в тому плані, що підсумком громадянської війни стало підписання договору про утворення СРСР? А тут виявляється, що в ході її відбувався "геноцид росіян".

Сергій Черняховський: Дійсно, якщо більшовики одночасно проводили геноцид і створювали СРСР, то більшовики - злочинці, а СРСР - плід геноциду, особливо, якщо потім ще згадати певні історії з відомими народами, то знову-таки все базується на якійсь злочинної державності. А далі по лінійці всі моменти йдуть - питання про визнання недійсними домовленостей після Другої світової війни. Гельсінські рішення вже порушили і так, але тим не менше. Реально на встановлення монархії зараз ніхто не буде претендувати, але це в усіх напрямках зайва дестабілізація.

Заступник голови ЦК КПРФ, депутат Державної думи Володимир Кашин зазначив у розмові з Накануне Заступник голови ЦК КПРФ, депутат Державної думи Володимир Кашин зазначив у розмові з Накануне.RU, що вже 20 років в країні йде "ліберальний геноцид", і перед партією влади повинні стояти завдання зовсім іншого характеру.

Володимир Кашин: Мединському слід згадати зовсім про інші явища. Наприклад, скільки мільйонів його співвітчизників недоїдають, голодують, скільки російських людей не народилося в мирний час. Такими заявами лише виправдовують сьогоднішню дійсно віроломну політику знищення російського народу. Ви подивіться на російські території - від Пскова до Сахаліну, в якому стані наші центральні регіони, російське село, кубанська станиця, кавказький аул! Йому краще слід замислитися над тим, як змінити цю ситуацію злиднів, голоду, страшною демографії, коли в школах в десятки разів менше учнів, ніж було в перших класах в 1990 році. Нехай краще відповість, чому в минулому році згоріли 5 млн гектарів лісу, села, чому в пожежі загинули люди. І за весь рік в російських селах було побудовано всього три пожежних депо по дві машини. Раніше це було в кожному радгоспі і колгоспі. Ось, про що треба думати.

Питання: Те, про що Ви говорите, вже прозвали "ліберальним геноцидом".

Володимир Кашин: Дійсно, це так. Від сьогоднішнього геноциду йде крик населення. А ми все збираємося то в 19 століття, то в 16. Ніхто не заперечує, що тоді (в Громадянську війну, - прим. Накануне.RU) було напружене і складний час. Але хіба ми сьогодні хочемо реабілітувати "Антоновщина"? Тоді треба реабілітувати терористів на Північному Кавказі, бен Ладена. Давайте до історії ставитися дбайливо. Напевно, непросто було втрачати владу поміщикам і інших привілейованих верств населення. Чому з'являлися зрадники під час Великої Вітчизняної війни, чому з'являлися власовські армії? Це все ті ж витоки. Була боротьба, але чому сьогодні мільйони людей ідуть із землі передчасно, чому сьогодні від паленої горілки 45 тис., Від наркотиків 100 тис. Людей щороку вмирають? Чому 350 тис. Помирають від поганої екології, 10% населення недоїдає? Ось, про що треба думати. І нехай краще Мединський відповість за розвал армії, за розвал сільського господарства, освіти, врешті-решт.

Питання: Ми постійно відбиваємось від спроб визнати якийсь "геноцид" на пострадянському просторі, "голодомор", зокрема, а також нас звинувачують в "загарбницьких" діях на території республік колишнього СРСР. Які наслідки Ви бачите того кроку, на який пропонує піти Мединський?

Володимир Кашин: Це русофобська велика політична колотнеча, яка затіяна не в нашій країні. Ми бачили це і через Раду Європи, це і бандервская складова на Західній Україні, це і руху в Прибалтиці. Втім, і в нашій країні діє "п'ята колона". Їм найголовніше - поховати пам'ять про Велику Перемогу, вона як колода в їхніх очах стирчить. Ці пристосуванці мають одну русофобську генетику - ненависть до Росії, народної влади, соціальної справедливості.

Член комітету Державної думи у справах СНД, єдинорос Костянтин Затулін не згоден з думкою колеги по фракції Член комітету Державної думи у справах СНД, "єдинорос" Костянтин Затулін не згоден з думкою колеги по фракції. У коментарі Накануне.RU Затулін заявив, що це ініціатива особисто Мединського, а не відображення партійної лінії. Намагатися висікти самих себе прийняттям постанови про "геноцид" не слід.

Питання: Костянтин Федорович, поясніть, спроба визнати геноцид росіян в Громадянській війні - це позиція фракції "ЕР" або є інші думки?

Костянтин Затулін: Це ініціатива Мединського, який вважає, що таким чином він вносить свій внесок в передвиборну кампанію. На мій погляд, події, пов'язані з Тамбовським повстанням - це, безумовно, трагічні події, і справжня історія Тамбовського повстання відрізняється від тієї, яку ми в радянські часи отримували від викладачів історії, як, втім, і багато інших оцінки історії Громадянської війни. Але я не думаю, що є сенс вихоплювати окремі трагічні сторінки в історії нашої країни для того, щоб створювати нову догму або нову ідеологічно упереджену історію про "геноцид". В даному випадку спроба угледіти геноцид російського народу в Тамбовській повстанні може просто-напросто заохотити всякі інші спроби шукати геноцид у всіх трагічні події, які відбувалися в історії нашої Батьківщини.

Я проти того, щоб заднім числом привласнювали ярлики геноциду навіть найважчим історичним епізодам. Тільки що таку спробу зробили на Україні по відношенню до голоду 30-х років, і ми ж в Держдумі, приймаючи з цього приводу заяву, досить чітко висловилися, не підтримавши ідею геноциду українського народу в ході голоду. В даному випадку, цього не приховували більшовики, йшлося про громадянську війну і класову боротьбу в процесі встановлення диктатури пролетаріату, і всього цього періоду можна давати різні визначення, але самим себе в цьому сенсі висікати, називаючи це геноцидом російського народу, буде антиісторично.

Я впевнений, що ця ідея викличе гострі зіткнення в ході обговорення, принаймні, з фракцією Компартії. Але мені здається, ми повинні сперечатися про майбутнє, залишивши минулому минуле. А розкручувати це питання в Держдумі з метою досягнення будь-яких політичних дивідендів мені здається абсолютно неправильним, тим більше - приймати з цього приводу рішення, які не можуть не мати наслідків. Ви знаєте, що крім того ж "геноциду" українського народу, сьогодні спробою приписати нам геноцид черкеського народу займаються наші недоброзичливці ззовні з тим, щоб переписати історію Кавказької війни. Якщо ми далі підемо цим шляхом, то рано чи пізно повинні будемо обговорити тему геноциду татарського народу під час завоювання Астрахані і Казані Іваном Грозним і геноциду російського народу під час завоювання давньоруських князівств монголо-татарським військом. Кінця і краю цьому пошуку геноциду тоді не буде.

Довідка: Тамбовське повстання 1920-1921 років - одне з найбільших під час Громадянської війни в Росії народних повстань проти влади Рад, що відбулося в Тамбовської губернії. Називається іноді "Антоновщина" на прізвище одного з керівників повстання, начальника штабу 2-ї повстанської армії, члена партії есерів Олександра Антонова, якому часто приписують керівну в повстанні роль. Головою ж повстання був Петро Токмаков, що був командувачем Об'єднаної партизанською армією і головою Союзу трудового селянства (СТК). Перший в історії випадок застосування владою проти повсталого населення хімічної зброї.

Держдумі запропонують визнати геноцид росіян росіянами?
Чому на офіційному рівні у нас пропонують визнавати геноцид росіян з боку російських же?
Які наслідки цього?
Спроба відбити голоси у комуністів, приміряти на себе роль захисників соціальної справедливості?
Але хіба ми сьогодні хочемо реабілітувати "Антоновщина"?
Чому з'являлися зрадники під час Великої Вітчизняної війни, чому з'являлися власовські армії?
Людей щороку вмирають?
Помирають від поганої екології, 10% населення недоїдає?
Які наслідки Ви бачите того кроку, на який пропонує піти Мединський?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация