Десять міфів про Америку, в які все вірять

  1. Десять міфів про Америку, в які все вірять переклад Наталії Синиці За матеріалами News Forage; ...
  2. Бетсі Росс і американський прапор
  3. Бенджамін Франклін і птах-символ нації
  4. Ковбойський капелюх
  5. "Х'юстон у нас проблеми"
  6. Війна світів
  7. Самогубства на Уолл-Стріт
  8. Підписання Декларації незалежності
  9. наряд пілігрима
  10. Ебнер Даблдей і бейсбол

Десять міфів про Америку, в які все вірять

переклад Наталії Синиці За матеріалами News Forage;

переклад Наталії Синиці За матеріалами News Forage;

Історію США можна назвати тривалої, однак вона рясніє найяскравішими персонажами і вражаючими фактами. Патріоти цієї країни заповнили сторінки її літопису переказами про подвиги своїх попередників. Не обійшлося і без міфів. Міфічної серпанком покриті історії з американським прапором, c символом нації - орланів і багато інших.

Пол Ревір, герой американської революції

Пол Ревір, що скаче на коні з криками "Британці йдуть!" - одна з найбільш знакових сцен війни за незалежність. Ось уже майже 250 років Ревір вважається одним з найбільших патріотів своєї країни. Однак ці події мають мало спільного з реальністю. Образ Пола Ревір на коні зустрічається, за великим рахунком, тільки в вірші Генрі Уодсфорта Лонгфелло, який написав його через 85 років після тієї самої сцени. Оскільки Логфелло був поетом, а не істориком, він дозволив собі деякі вільності, щоб намалювати якомога більше героїчну картину.

Бетсі Росс і американський прапор

Легенда про те, як Бетсі Росс придумала перший американський прапор, сьогодні дуже популярна - головним чином, через значущості самого символу. Але правда полягає в тому, що жодного історичного свідчення про те, що саме Росс або будь-яка інша людина була автором дизайну прапора з 13 зірками, розташованими по колу, не існує. Та й сама Росс ніколи не приписувала собі цю заслугу. За словами Бетсі, її внесок полягав у тому, що вона запропонувала зобразити на прапорі п'ятикутні, а не шестиконечні зірки, тому що їх було простіше малювати.

Про те, що саме Росс створила прапор, розповів її онук Вільям канбі через 35 років після смерті своєї бабусі. Канбі зазначив, що це справжня сімейна легенда. А було так: одного разу в магазинчик Бетсі зайшов сам Джордж Вашингтон, і вона здорово його здивувала, показавши, наскільки простіше зображати п'ятикутну зірку в порівнянні з шестикутної, пише News Forage .

Недовго думаючи, Вашингтон доручив Бетсі розробку дизайну прапора. Історія, безумовно, зворушлива, однак канбі не зміг представити доказів на підтримку сімейної легенди. Втім, це не завадило йому озвучити її в ході святкування ювілейного, сотого, Дня незалежності, після чого історія про один з перших патріотів Америки набула широкого розголосу.

Читайте також:

Напівзаборонених факт історії США

Політолог: Американці щиро вважають, що вони месії

Бенджамін Франклін і птах-символ нації

Велика державна печатка США з білоголовим орланів в центрі була затверджена в 1782 році. Однак чутки про те, що Бенджамін Франклін насправді хотів, щоб разом орлана там була дика індичка, не змовкають до сих пір. І в цій історії є частка правди. Франклін вважав, що птах на ескізі друку більше була схожа на індичку, ніж на орла.

Та й до білоголовому Орлану він симпатій не мав через його "низьких моральних якостей" - прожиток цей птах здобуває, відбираючи їжу у інших. Індичка ж, за словами Франкліна, набагато більш смілива і шановна птах, хоча і здається безглуздою. Про все це Франклін написав в листі своєї дочки, так що ця версія так ніколи і не була визнана офіційною.

Читайте також:

Чому американці вважають себе пупом землі

США: "Ми - слон, а Росія - блоха"

Ковбойський капелюх

Ковбой - один з головних символів американської культури, однак це не означає, що його образ бездоганний. Знамениті капелюхи, "стетсон", здавалося, носили всі без винятку ковбої Дикого Заходу. В реальності ж такий фасон з'явився лише в 1865 році, а популярність до нього прийшла і того пізніше - в кінці XIX століття. До цього ковбої, як правило, носили щось схоже на казанок. У пошані були і сомбреро, а справжні джентльмени воліли циліндри.

"Х'юстон у нас проблеми"

Одна з найвідоміших цитат в історії кіно, насправді, в оригіналі звучала трохи інакше - "Х'юстон, у нас були проблеми". Ця фраза стала відомою завдяки фільму "Аполлон-13", де її виголосив командир Джеймс Ловелл у виконанні Тома Хенкса. Насправді ж, спочатку вона належала запасному пілотові Джеку Суігерту, якого зіграв Кевін Бекон.

Війна світів

Практично кожен американець чув історію про те, як одного разу радіоведучий Орсон Уеллс влаштував радіошоу за мотивами роману Герберта Уеллса "Війна світів". Нібито багато хто тоді подумав, що все відбувається насправді і планета захоплена, після чого почалася паніка. Однак в цій історії є лише частка правди. Дехто дійсно вважав репортаж Орсона істиною, але масштаб паніки був сильно перебільшений - головним чином, тому, що шоу слухали не так вже й багато людей, повідомляє News Forage.

Аудиторія у радіостанції була невеликою, до того ж шоу транслювалося паралельно з набагато більш популярними програмами. Додатково до всього, ряд філій CBS вирішили замінити постановку чимось іншим, а решта під час кожної рекламної паузи нагадували, що вся історія - вигадана.

Іншими словами, в оману було введено відносно невелика кількість людей, проте ця подія все одно отримала великого розголосу, і міф про масову паніці живий і донині. Чому? Завдяки газетам. У той час конкуренція між старим і новим, газетами та радіо, була дуже висока, і журналісти ніяк не могли упустити можливість виставити радіо в поганому світлі - мовляв, це дурне розвага, та до того ж і небезпечне.

Самогубства на Уолл-Стріт

Кажуть, що біржовий крах 1928 року виявився настільки суворим, що чимало банкірів, брокерів та інших працівників фінансової сфери залишилися зовсім без коштів для існування. Зневірені клерки не придумали нічого кращого, як почати масово викидатися з вікон. Почасти це дійсно так, але тільки частково.

Кількість суїцидів в Нью-Йорку протягом декількох місяців після фінансового колапсу дещо зросла, проте це - поширена реакція суспільства на ту чи іншу трагедію. Наклали на себе руки і кілька видних фінансових діячів того часу, правда, вони обрали інший спосіб, ніж чим викидатися з вікна. Всього ж після біржового краху тільки дві людини наклали на себе руки саме тим способом, про який говорить міф.

Читайте також:

Тімоті Бенкрофт-Хінч: В чому полягає обман західної цивілізації

Америка переглядає свою історію

Підписання Декларації незалежності

Щороку 4 липня американці святкують День незалежності - саме в той день батьки-засновники підписали відповідну декларацію. Але в політиці ніщо і ніколи не робиться за один день. Четверте липня 1776 року - це дата ратифікації заяви. Сам же процес почався 1 липня на Другому Континентальному конгресі у Філадельфії.

Наступні кілька днів пішли на правку початкового варіанта декларації написаної Томасом Джефферсоном. А підписали декларацію тільки 2 серпня, та й то не всі. П'ять делегатів підписали її пізніше, а ще двоє взагалі не поставили свої підписи.

наряд пілігрима

Попросіть будь-яку людину описати паломника, і він, швидше за все, згадає прості чорні або білі одягу, ремінь з пряжкою і велику капелюх. Так більшість американців уявляють собі зовнішній вигляд пілігримів. Насправді ж смак у паломників був трохи краще - приїхали з Англії пілігрими носили одяг єлизаветинської епохи, модну в ту пору. Паломники любили яскраві вбрання, тому, вирушаючи в Новий Світ, захопили з собою барвники для тканини. Пряжки вони не носили - це був досить дорогий аксесуар, до того ж прості стрічки були дешевше і набагато доступніше.

Ебнер Даблдей і бейсбол

Цього пана прийнято вважати винахідником такої гри, як бейсбол, хоча доказів замало - якщо вони взагалі є. Однак, як і у випадку з Бетсі Росс, це мила історія, яку всі вважають за краще правді. Коли бейсбол почав набирати популярність, спеціальна комісія організувала розслідування з метою виявити витоки походження цієї гри.

Один з членів комісії, Альберт Сполдінг, був вкрай незадоволений тим, що бейсбол вважають варіацією вже відомої постоли. Сполдінг прагнув до того, щоб бейсбол, улюблена багатьма гра, вважалася повністю американської, і історія з Даблдей підходила якнайкраще. І так з'явилася наступна версія: бейсбол придумав генерал, учасник Громадянської війни, ще в дитинстві, коли жив в маленькому містечку в штаті Нью-Йорк. Хіба не краса?

Чому?
Хіба не краса?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация