Десять способів вкрасти гроші з пластикової картки

За оцінками експертів, на руках у росіян сьогодні знаходиться близько 200 млн банківських карт. І це не дивно - все більше організацій переводить виплату зарплат на картки, термінали для безготівкової оплати з'являються навіть в невеликих кіосках. За всім цим пильно стежать злочинці. Обсяг викрадень грошей з рахунків власників пластикових карт на сьогоднішній день досяг небувалого масштабу. Тому «Наша Версія» склала інструкцію, як не втратити свої гроші.

За приблизними даними міжнародних організацій, збиток від крадіжок грошей з банківських карт в цілому по світу оцінюється в 13-15 млрд доларів на рік. Близько 4 млрд доларів з них припадає на Росію. Сьогодні в небезпеці і рахунки звичайних клієнтів, і рахунки юридичних осіб в банках, і платіжні системи торгових мереж.

50 мільйонів дісталися шахраям

Одного разу поліція міста Іванова майже одномоментно отримала понад 200 заяв про незаконне списання з рахунків великих сум грошей. У більшості випадків жертвами виявилися клієнти одного з великих банків, підключені до системи «Мобільний банк» і мають гаджети на платформі ОС Android. Як виявилося, на мобільний пристрій приходило SMS, яке пропонувало завантажити листівку до свята або популярну мелодію. При завантаженні одночасно на гаджет закачувалася програма, яка ламала банківський рахунок і переводила гроші. Тільки за останній рік кількість шкідливих програм-троянців, виявлених в мобільних пристроях російських громадян, зросла в дев'ять (!) Разів. У російських банках в 2014 році програми-троянці були виявлені 12 тис. Раз. Сьогодні в системі МВС працює Управління «К», що має своїх фахівців у всіх регіонах. Регулярно його співробітники знаходять і ловлять кібершахраїв. Так, нещодавно фахівці з відділів «К» ГУ МВС Росії по Свердловській і Челябінській областях припинили діяльність злочинної групи, що здійснювала розкрадання грошових коштів з рахунків клієнтів російських банків. Все почалося з того, що до поліцейських надійшла інформація про появу на території країни нового виду шкідливого програмного забезпечення - Trojan-Banker.AndroidOS.svpeng.a, метою якого є пристрої, також працюють на платформі Android. Керівником злочинної групи, яка поширювала вірус, опинився 25-річний житель Челябінської області, що має всього дев'ять класів освіти. Програма, яку використовували шахраї, після установки на пристрій запитувала баланс прив'язаною до номера банківської картки, приховувала надходять повідомлення і починала здійснювати перекази грошових коштів з банківського рахунку на рахунки, підконтрольні зловмисникам. Всього таким чином вони викрали понад 50 млн рублів.

«Мобільний банк» може зробити ваші гроші надмірно мобільними

Слід визнати, що в цьому випадку, як і в багатьох інших, жертви афери самі дали доступ до своїх рахунків, пішовши на поводу у шахраїв. Подібних способів обману за допомогою мобільного телефону в арсеналі злочинців чимало. Один з найпопулярніших - відправка широким віялом випадковим людям SMS начебто від імені банку з попередженням про обнулення рахунку і проханням зателефонувати за вказаним телефоном. Потім в ході телефонної розмови шахраї говорять, що, можливо, сталася помилка і гроші з рахунку нікуди не пішли. А для того щоб це перевірити, жертві треба підійти до будь-якого банкомату, назвати його номер, вставити в приймач карту і ввести пін-код. Після цього зловмисники отримують доступ до рахунку клієнта і переводять гроші на підзвітні їм рахунки. Не меншу небезпеку несе в собі послуга «Мобільний банк», яку сьогодні активно пропонують своїм клієнтам багато банків. Головне, що потрібно пам'ятати: при втраті телефону або зміні SIM-карти обов'язково відключайте послугу «Мобільний банк». Адже після того, як номер не використовувався протягом трьох місяців, оператор зв'язку може повторно продати його. І якщо новому господареві вашого старого мобільного номера (або телефону) прийде в голову по приходять извещениям зняти ваші гроші, зробити це буде неважко.

По темі

За оцінками експертів, на руках у росіян сьогодні знаходиться близько 200 млн банківських карт

591

Підлітки все частіше стають жертвами шахраїв в мережі, які отримують доступ до грошей на балансі їх телефону. Експерти закликають батьків пояснити дітям небезпеку надання номера телефону і коду з СМС іншим людям.

фальшивий банкомат

Нерідко злочинці використовують як знаряддя банкомати. Один з найпоширеніших методів - накладення фальшивої клавіатури з блоком пам'яті на клавіатуру банкомату, що дозволяє дізнатися пін-код. Або зловмисниками на банкомат встановлюється відеокамера, яка фіксує набір пін-коду, причому часом її навіть відкрито кріплять на стіну, вдаючи, що пристрій встановлено банком. В такому випадку камера кріпиться в парі з пристроєм, через яке проходить карта при її введенні в термінал. Це пристрій зчитує дані магнітної смуги карти і передає інформацію на недалеке відстань. Якщо неподалік від терміналу ви бачите підозрілих людей або автомобіль, можливо, що саме там знаходиться приймач сигналу. У парі ці пристрої дозволяють зробити дублікат банківської карти і зняти гроші. Також потрібно мати на увазі, що часто у відділеннях банків двері приміщень, де знаходиться банкомат, відкриваються за допомогою карти, а це дає можливість злочинцям в місці установки блоку для зчитування даних магнітної смуги для відкриття дверей встановити і свої пристрої. Так що будьте уважні. Втім, є і більш прості способи. Наприклад, якщо банкомат встановлено в погано освітленому місці, аферисти можуть просто заклеїти прозорою плівкою щілину для видачі грошей. В результаті власник картки вважає, що банкомат не спрацював, і йде, а шахраї отримують гроші, що залишилися в банкоматі. Але все ж найоригінальнішим способом із зафіксованих на сьогоднішній день, мабуть, є установка фальшивих банкоматів неіснуючих банків, які при введенні карток зчитують їх дані і передають шахраям, природно, не видаючи грошей.

ТИМ ЧАСОМ

У 2015 році Лабораторія Касперського оголосила про великому кібершахрайстві, в якому опинилися замішані хакери з Росії, Китаю і Європи. З рахунків клієнтів понад 100 банків в 30 країнах світу було викрадено 300 млн доларів (виявлена ​​сума). Використовуючи фіктивні рахунки, хакери заволоділи

мільйонами доларів клієнтів банків Росії, Японії, Швейцарії, США, Нідерландів і т.д. Зловмисникам з угруповання Carbanak (як вони себе назвали) вдалося впровадити однойменну шкідливу програму в комп'ютери банківських службовців, які обробляли дані про щоденний трансфер і вели бухгалтерський облік. Завдяки програмі хакери могли відслідковувати всі дії співробітників банків, аж до натискання клавіш. Гроші знімалися через

банкомати або перераховувалися на підставні рахунки. Варто зазначити, що жоден банк з 100 не признався у випадках крадіжки грошей з рахунків, побоюючись відтоку клієнтів (передбачається, що реальна сума викраденого наближалася до 1 млрд доларів).

Довідка

Як зберегти свої заощадження

• При заповненні документів для вашого банку вказуйте тільки чотири останні цифри рахунку.

• Якщо ви вставили карту в картрідер і банкомат відмовляється вам її віддавати, необхідно негайно заблокувати свій «пластик» через банк або по телефону.

• Розраховуючись карткою десь в кафе, завжди дивіться на вміст чека. Якщо ж ви виявили помилку, обов'язково порвіть перший чек і попросіть видалити старий рахунок з наданням нового, інакше з банківського рахунку можуть списати суму оплати двічі.

• Користуйтеся тільки чипованной картою. Вона більш захищена. Підробка чиповой карти складніше і дорожче підробки нечипованних.

• Якщо вам прийшло sms-повідомлення про те, що ваша карта заблокована, і запропоновано зателефонувати по невідомому телефону, не слід по ньому дзвонити. Краще звернутися за роз'ясненням до найближчого офісу банку.

• Знімайте гроші в перевірених банкоматах, які перебувають під відеоспостереженням.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация