Десять приводів любити черешню

У давнину цю ягоду називали "пташиною вишнею". Лікарі Сходу цінували її за дивовижну засвоюваність організмом. Цей самий ранній з з'являються у нас фруктів має безліч цінних якостей. Про те, за що (крім, звичайно, чудовий смак) варто любити черешню, ми говорили з дієтологом Борисом Скачко.

1. Черешня багата провітамін А, вітаміни групи В, а С і Р, залізом, калієм, натрієм, магнієм, кальцієм, фосфором. Вона активізує обмінні процеси, покращує апетит і роботу мозку. Надає обещукрепляющее дію на організм.

2. Завдяки біологічно активним речовинам - кумарини і оксикумарини - нормалізує згортання крові і запобігає утворенню тромбів.

3. У темно-червоних сортах багато антоціанів і каротиноїдів - флавоноїдів, які зміцнюють стінки судин. Тому вважається, що кілька тарілочок таких ягід в день послужать профілактикою синців і знизять кров'яний тиск при гіпертонії.

4. Допомагає при анемії, тому що збагачує організм залізом.

5. Показана при таких проблемах як ревматизм, подагра, артрит - міститься в пташиної ягоді саліцилова кислота має знеболюючу дію.

6. У черешні багато клітковини, яку "люблять" сапрофітні бактерії. Тому вона допомагає при дисбактеріозі кишечника. Ефективна також при запорах (поліпшує перистальтику).

7. Допомагає черешня при кашлі - вона відмінне відхаркувальний засіб. Тільки в цьому випадку з ягоди краще зварити компот (без цукру) і пити його гарячим.

8. У черешні більше, ніж у вишні, вуглеводів. При цьому велику їх частину становить фруктоза, повільно розщеплюється в крові, і через це "легка" для підшлункової залози. Завдяки цій легкості черешня особливо корисна людям з цукровим діабетом.

9. Хороша для людей із захворюваннями серця, тому що заповнює дефіцит калію, необхідного для його нормальної роботи.

10. Активує роботу нирок і печінки - вони починають активніше виводити шлаки. Тим самим черешня позитивно впливає на стан шкіри і допомагає при різних шкірних захворюваннях (вуграх, екземі, псоріазі). Вона принесе користь шкірі і при зовнішньому застосуванні. Ягідна маска очищає і звужує пори, відлущує мертві клітини. Зверніть увагу: для жирної шкіри особливо підходять кислі ягоди. У приготуванні маски добре поєднувати черешню з полуницею.

НЕ ТІЛЬКИ ЯГОДИ. Сік черешні особливо корисний при запорах, анемії і порушення травлення. У цих випадках його рекомендується пити по півсклянки кілька разів на день. При атонії кишечника і спастичному коліті потрібно випивати по 1 столовій ложці 3 рази на день. Напій з живців черешні поліпшує роботу нирок. Пучок висушених черешків залийте склянкою окропу. Наполягайте до тих пір, поки не охолоне. Пийте черешневий чай по кілька разів на день.

ПОТРІБНО ЗНАТИ. Вибираючи ягоди, зверніть увагу на черешки: вони повинні бути зеленими. Жовті хвостики - ознака того, що черешня перезріла. Їжте черешню невеликими порціями (близько 300г) по кілька разів на день. При цьому не поспішайте, смакуйте кожну ягоду. Це вбереже вас від здуття живота. Протипоказань у черешні мало. На жаль, від неї доведеться відмовитися тим, у кого порушена прохідність кишечника (спайкова хвороба), так як ягода може посилити захворювання.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация