Десять відомих плакатів Великої Вітчизняної війни

28 червня 1942 року був виданий наказ № 227, який в просторіччі назвали «Ні кроку назад!». Наказ був одним з документів, спрямованих на підвищення військової дисципліни в Червоній арміі.Запрещал відхід військ без наказу, вводив формування штрафних частин з числа тих, що провинилися в порушенні дисципліни через боягузтво або нестійкість - окремі штрафні батальйони в складі фронтів і окремі штрафні роти в складі армій. «Ні кроку назад!» - далеко не єдине гасло, за допомогою якого під час Великої Вітчизняної війни намагались підняти бойовий дух і зміцнити дисципліну солдатів. Пропаганда велася за рахунок яскравих, емоційних плакатів, на яких містилися гасла, спрямовані на те, щоб зміцнити дисципліну і підняти бойовий дух.Ніже ми розповімо про найзнаменитіших плакатах часів Великої Вітчизняної війни.

Ніже ми розповімо про найзнаменитіших плакатах часів Великої Вітчизняної війни

"Батьківщина кличе!"

«Батьківщина-мати кличе!» - знаменитий плакат часів Великої Вітчизняної війни, створений художником Іраклієм Тоидзе в кінці червня 1941 року. Образ «Батьківщини-матері» в подальшому став одним з найпоширеніших образів радянської пропаганди. Відомі численні інтерпретації образу і пародії на цей плакат в образотворчому мистецтві, скульптурі, народній творчості, рекламі.

«Відомсти!»

Плакат був створений в 1942 році, його автор - Д. Шмаринов. Плакат піднімає тему страждань радянських громадян на окупованих територіях. На плакаті на повний зріст зображена жінка, що тримає на руках убиту дочь.На обличчі жінки - страждання і горе. На задньому плані плаката заграва від пожежі.

"НЕ базікай!"

Плакат був створений в 1941 році, автори - Н.Ватоліна і Н.Денісов. Перед самим початком Великої Вітчизняної війни і в її роки на території Радянського Союзу, особливо в прикордонних регіонах, діяло безліч диверсійних груп і шпигунів Німеччини. Ці групи здійснювали різні диверсійні дії - порушення і обриви ліній електропередач і зв'язку, знищення важливих військових і цивільних об'єктів, порушення водопостачання в містах і руйнування дерев'яних мостів, а також вбивства військових і партійних працівників і технічних фахівців. У ці дні постало завдання довести до відома населення необхідність дотримуватися обережності і пильність в розмовах і спілкуванні, особливо з незнайомими.

«Воїн Червоної Армії, спаси!»

Автор плаката - Віктор Корецький. Плакат був створений в 1942 році. На плакаті зображена мати з дитиною на руках, якого вона намагається захистити від фашистського зброї. Плакат був створений для того, щоб викликати ненависть до фашистів, які не шкодували, ні жінок, ні дітей. Це один з найбільш емоційно яскравих плакатів того часу.

Схожі записи

«Наше дело правое. Перемога буде за нами"

Плакат намальований художником В.А. Сєровим в 1941 році. «Наше дело правое. Перемога буде за нами »- це слова з обігу В.М. Молотова до радянського народу 21 червня 1941 року. Цей заклик з деякими варіаціями, а також по частинах неодноразово повторювався в друкованих виданнях та усних зверненнях аж до кінця війни.

«Папа, убий німця!»

Плакат був створений в 1942 році художником Нестерової. Плакат відображав страждання народу на окупованих територіях. В основу гасла на плакаті була покладена фраза з вірша Костянтина Симонова «Убий його!». На плакаті зображена дитина, а на задньому фоні - убита мати і полум'я вогню.

«Все для фронту, все для перемоги!»

По всій країні були розвішані плакати, які говорили, що для фронту ми повинні віддати все, що у нас є. Вони закликали працювати на повну потужність промислові заводи, які робили найпотужніші танки, літаки, боепріпаси.Лозунг на плакаті висловлював сутність програмних дій, розроблених Радянським урядом для перетворення країни в єдиний бойовий табір, підлеглий єдиної мети - перемозі у Великій Вітчизняній війні.

«Ти чому допоміг фронту?»

Радянський плакат «Ти чому допоміг фронту?» Із зображенням солдата-червоноармійця був створений в 1941 році художником Моор. Це дуже емоційний плакат, на якому червоноармієць показує пальцем на що дивиться і питає, чим ти допоміг фронту. Плакат був спрямований на те, щоб мобілізувати сили фронту і тилу для боротьби з фашистами.

«На підтримку Червоної армії - могутнє народне ополчення»

Відомо, що народне ополчення і партизанських загонів зіграли дуже важливу роль в боротьбі із загарбниками. Цей плакат також закликав до того, щоб вступати до лав народного ополчення для боротьби з фашистами.

«Бий фашистського гада»

Плакат з'явився в 1941 році і закликав до того, щоб битися з загарбниками.

«Ти чому допоміг фронту?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация