детектори валют

  1. Детектори банкнот - історія
  2. Типи детекторів валют
  3. Купити детектор грошей - корисні поради

В даний час, незважаючи на розвиток «електронних» технологій, паперові гроші залишаються основним розрахунковим інструментом. І перевірка грошей на справжність є завданням досить актуальною. Дійсно, хоча знайти детектор достовірності банкнот (інакше званий детектор достовірності валют, детектор достовірності купюр, детектор фальшивих купюр, або просто детектор купюр), купити його і встановити у себе в офісі - це ще півсправи. Треба правильно вибрати модель і навчити персонал, інакше ваша покупка буде марною. Детектори валют - це одна з ключових груп широко поширеного в професійному середовищі, а також у широких мас населення банківського устаткування.

Детектори банкнот - історія

Виготовлення фальшивих паперових грошей почалося практично з моменту їх появи. Для фальшивомонетників саме паперові гроші є вкрай привабливим об'єктом - в порівнянні з металевими монетами їх підробка здається менш трудомісткою. Виготовлення фальшивих паперових грошей почалося практично з моменту їх появи Саме тому держава, яка є емітентом грошових знаків, прагнуло використовувати технології друку технології, недоступні пересічним громадянам. Не менш важливою проблемою для «користувачів» була розробка технології перевірки автентичності купюр і створення ефективного детектора для перевірки грошей.
Термін «банкнота» багато в чому визначає економічний сенс, який надавався паперовим грошам при їх створенні. «Bank note» - спочатку означало розписку, що підтверджує зобов'язання банку, або іншої установи, видати пред'явнику зазначену суму металевими монетами. Це стосувалося не тільки європейської / американської фінансової системи, але і більш давньої східної. Ще за часів Чингіз-хана монголи обмінювали на золото паперові гроші, що мали в той час ходіння в Китаї. Природно, що питань перевірки банкнот на справжність приділялася особлива увага. До слова, боротьба з фальшивомонетництвом велася не тільки на технологічному фронті, але і на каральному. Практично повсюдно найпопулярнішим покаранням за підробку грошей була смертна кара, причому кара витончено-показова. У середньовічній Європі фальшивомонетникам вливали в глотку розплавлений свинець, а про винахідливість монголів в області виконання покарань досі ходять страшні легенди.
З розвитком банківської системи, появи різноманітних валют і зростання грошової маси, виникла необхідність в розробці простий і зручною в експлуатації машинки для перевірки грошей або детектора грошей, що дозволяє оперативно перевіряти справжність купюр. Принцип дії будь-якого детектора банкнот заснований на перевірці наявності важко-відтворюваних елементів, наявних на купюрі - так званих ступенів захисту, або захисних елементів. Першими найпростішими пристроями-детекторами валют служили збільшувальне скло з освітлювальними приладами, що дозволяють розглянути на банкноті захисні елементи. Поступово, з розвитком поліграфічних технологій, захисні елементи ускладнювалися, відповідно вимоги до детекторів банкнот все більше зростали. В даний час перевірка банкнот є необхідною складовою операцій з готівковими коштами. «Машинки для перевірки грошей» останнього покоління - це високотехнологічні пристрої, що використовують останні досягнення інженерної думки.
При виготовленні сучасних банкнот використовуються наступні технології захисту:

  • Використання графічних елементів, виконаних кольорозмінною фарбою. Колір малюнків або написів, виконаних такою фарбою, змінюється в залежності від того, під яким кутом розглядається купюра. Наприклад, в російських банкнотах, в залежності від кута огляду, колір змінюється з золотистого до зеленого. Для визначення цього елемента можна використовувати детектор банкнот або автоматичний апарат для перевірки автентичності купюр.
  • Додавання водяних знаків. Водяний знак - видиме на просвіт зображення на папері. Це зображення формується в процесі виготовлення самого паперу, а не методами поліграфії. Перевірка грошей на справжність проводиться візуально або з використанням переглядового детектора валют.
  • Нанесення райдужних смуг, що виявляються при нахилі банкноти. При розгляданні банкноти з прихованими райдужними смугами під прямим кутом даний елемент або невидимий, або виглядає як однотонне зображення. При нахилі купюри стають видно райдужні смуга. Цей елемент також визначається візуально, або за допомогою переглядового детектора валют.
  • Використання специфічної поліграфічної технології, що утворює так званий Кіпей-ефект. При певному куті огляду і освітленні на купюрі спостерігаються певні зображення. На російських купюрах - це букви РР (Російський Рубль). Елемент визначається візуально, або за допомогою переглядового детектора валют.
  • Використання металізованої нитки (захисної смуги). У структуру паперових волокон впроваджується металізована смуга (нитка), окремі ділянки якої виходять на поверхню і визначаються візуально як пунктирна лінія з металевим блиском. Перевірка справжності купюр проводиться шляхом аналізу специфічних магнітних властивостей металізованої смуги, яка має специфічними магнітними властивостями, які фіксуються магнітним сенсором детектора валют, а також спостерігаються візуально за допомогою переглядового детектора банкнот.
  • Використання рельєфних зображень і написів. Зображення на купюрі виконуються за допомогою спеціальних технологій, які надають окремим елементам малюнка рельєф. Даний елемент визначається на дотик. Як правило, рельєфні елементи виконуються таким чином, щоб слабозорі люди могли визначити номінал купюри. Кращим детектором грошей в цьому випадку є власні пальці.
  • Використання технології мікроперфорації. На банкноті виконуються зображення (малюнки, написи), що формуються мікроскопічними отворами в папері. Перевірка грошових купюр з наявністю мікроперфорації проводиться на дотик (тактильні відчуття в області перфорації відрізняються від основного масиву паперу), або з використанням переглядового детектора валют.
  • Використання мікротексту. На окремих ділянках банкноти за допомогою спеціальних поліграфічних технологій наносяться написи мікроскопічного розміру. Даний захисний елемент визначається при великому збільшенні за допомогою переглядового детектора валют. Високотехнологічний мікротекст захищає банкноти від підробки з використанням звичайного поліграфічного обладнання. Перевірка купюр проводиться методом візуального контролю з використанням спеціального оптичного обладнання.
  • Використання спеціальних метамерних фарб, що має специфічний оптичний відгук при висвітленні банкноти інфрачервоним випромінюванням. Написи, виконані такими фарбами, визначаються за допомогою спеціальних переглядових детекторів валют, або, в автоматичному режимі, за допомогою високопродуктивного детектора банкнот.
  • Використання спеціальних фарб, що мають специфічний відгук при висвітленні банкнота ультрафіолетовим випромінюванням. Дані захисні елементи також визначаються за допомогою переглядових детекторів валют, або сенсорами автоматичних детекторів банкнот.
  • Використання специфічних захисних волокон. У структуру паперу в довільному порядку инкорпорируются багатобарвні волокна, які при великому збільшенні мають забарвлення у вигляді чергуються квітів. Даний захисний елемент також ефективно визначається за допомогою переглядового детектора валют, що забезпечує достатнє збільшення зображення.

Типи детекторів валют

Найпростішим варіантом детектора грошей є так званий детектор валют, що дозволяє розглядати зразок під різними кутами при різному випромінюванні, в тому числі із застосуванням інфрачервоних і ультрафіолетових джерел випромінювання. Використання подібних детекторів банкнот вимагає наявності висококваліфікованого персоналу, здатного правильно оцінювати дані, отримані за допомогою детектора банкнот.
Недоліком переглядового детектора валют є низька продуктивність. Оператор повинен переглянути кожну купюру і самостійно зробити висновок про її автентичності. Даний апарат для перевірки автентичності купюр є ефективним з точки зору якості виявлення фальшивих банкнот, але малопридатним при перевірці великої грошової маси.
Єдиний виняток з цього правила - інфрачервоний детектор валют. За рахунок великої переглядовій зони і легкості перевірки ик-детектори банкнот дозволяють обробляти велику масу грошей за порівняно невеликий проміжок часу. На даний момент інфрачервоні детектори банкнот є найпопулярнішими детекторами грошей.
Найпростішим варіантом детектора грошей є так званий детектор валют, що дозволяє розглядати зразок під різними кутами при різному випромінюванні, в тому числі із застосуванням інфрачервоних і ультрафіолетових джерел випромінювання Для масової перевірки банкнот застосовуються також автоматичні детектори купюр. Ці прилади багато в чому схожі за принципом роботи зі лічильниками банкнот і сортувальниками банкнот , Тому часто поєднують обидві функції. Принцип роботи таких апаратів для перевірки грошей полягає в наступному: купюри з завантажувального модуля захоплюються на приймальний пристрій за допомогою роликових захоплень і направляються в тракт пристрою, де послідовно проходять через декілька сенсорів, які аналізують відгук банкноти на певний вплив.

Стандартними сенсорами-аналізаторами, що входять до складу детектора купюр, є:

  • Аналізатор відгуку банкноти на висвітлення інфрачервоним випромінюванням. Сенсор проводить перевірку банкноти шляхом визначення ділянок, виконаних за допомогою інфрачервоного чутливих метамерних фарб. Порівнюючи отриманий відгук зі стандартним, завантаженим в пам'ять детектора купюр, визначається автентичність купюри. Метод захисту за допомогою метамерних фарб є одним з найбільш ефективних, оскільки відтворення пов'язане зі складними і витратними технологічними процесами. Апарати для перевірки грошей, оснащені подібними рецепторами, є одними з найбільш ефективних.
  • Аналізатор відгуку банкноти на освітлення ультрафіолетовим випромінюванням. Детекція банкнот на світіння в ультрафіолетовому світлі.
  • Аналізатор оптичної щільності банкноти. Даний сенсор проводить перевірку купюр шляхом визначення фізичних властивостей паперу.
  • Аналізатор карти водяних знаків. Сенсор визначає наявність водяних знаків і порівнює результати з завантаженої в пам'ять картою. Аналіз водяних знаків - один з найпростіших способів перевірки банкнот на справжність.
  • Магнітний аналізатор. Сенсор визначає магнітні властивості металізованої смуги / нитки, введеної в структуру паперу. Використання магнітних аналізаторів значно підвищує надійність детекторів для перевірки грошей.
  • Оптико-механічний аналізатор, що виробляє перевірку купюри шляхом вимірювання стандартних геометричних параметрів банкноти (довжина, ширина). Такими аналізаторами в основному оснащуються автоматичні прилади для перевірки грошей

Високопродуктивні апарати для перевірки грошей, що забезпечують надійну перевірку купюр з дуже високою швидкістю, що володіють високим ресурсом і здатні до щоденної безперервної багатогодинної роботи, встановлюються в сховищах великих банків. Якщо ваша компанія має справу з відносно невеликим потім готівки, вам має сенс купити детектор банкнот настільного типу, або купити детектор валют переглядового типу.
За своїм функціоналом детектори валют поділяються на:

  • переглядові інфрачервоні детектори банкнот . Ці детектори валют дозволяють висвітлювати досліджувану купюру інфрачервоним випромінюванням і візуально спостерігати оптичний відгук. Даний детектор для перевірки грошей забезпечується збільшувальним склом і джерелами випромінювання видимого і інфрачервоного діапазонів.
  • переглядові ультрафіолетові детектори банкнот . Такі детектори перевіряють оптичний відгук банкнот при освітленні ультрафіолетовим випромінюванням.
  • Комбіновані детектори купюр, що поєднують функції інфрачервоного і ультрафіолетового детекторів банкнот.
  • Переглядові детектори валют оптичного діапазону. Перевірка купюр проводиться за допомогою оптичних луп і збільшувальних стекол різної конструкції - як традиційні, так і в форм-факторі «миші», пристосовані для вивчення мікротексту купюр.
  • - це апарати для перевірки грошей, оснащені системами прийому і виведення банкнот. Такі детектори валют зазвичай забезпечуються кількома типами сенсорів, здатних аналізувати кілька типів відгуку банкнот, проводячи комплексну перевірку.
Зображення рублів, доларів США і Євро видимі в різних типах детекторів грошей:
  • Образ банкноти видимий в інфрачервоному світлі -,,
  • Образ банкноти видимий в ультрафіолетовому світлі -,,
  • Образ банкноти видимий в минаючому білому світлі (на просвіт) -,,
  • Карта магнітних міток банкноти -,,

Купити детектор грошей - корисні поради

Якщо ви оцінили потреби вашої компанії і вирішили для себе: «куплю детектор валют», то вам чекає непростий вибір типу і моделі. Перш ніж купити детектор банкнот, слід провести аналіз ваших потреб і характеристик пропонованих моделей.
Якщо ви оцінили потреби вашої компанії і вирішили для себе: «куплю детектор валют», то вам чекає непростий вибір типу і моделі При виборі приладу для перевірки грошей необхідно визначитися із завданнями, які належить вирішувати за допомогою цього пристрою. Для невеликих підприємств з маленьким потоком готівки підійдуть переглядові детектори банкнот. При цьому необхідно враховувати, що персонал, який займається перевіркою купюр за допомогою пристроїв візуального контролю, повинен мати досить високу кваліфікацію. У разі значного потоку готівки, слід використовувати автоматичний апарат для перевірки купюр, зазвичай також виконує функції лічильника банкнот. При виборі конкретної моделі детектора банкнот / валют слід уважно вивчити параметри пропонованих пристроїв. Крім того, при виборі детектора валют відгуки, залишені користувачами на тематичних інтернет сайтах, є корисним інформаційним ресурсом. Крім того, при виборі детектора валют відгуки, залишені користувачами на тематичних інтернет сайтах, є корисним інформаційним ресурсом.
Для оцінки конкретної моделі детектора купюр, слід звернути увагу на наступні параметри:

  • Продуктивність детектора купюр або швидкість перевірки купюр (у разі автоматичного детектора купюр), виражена в кількості перевірених банкнот в хвилину.
  • Кількість параметрів, що перевіряються детектором банкнот.
  • Кількість валют, що перевіряються детектором грошових купюр.

Продаж детекторів валют проводиться в спеціалізованих магазинах та інтернет-магазинах. Якщо ви вибрали модель детектора валют, купити її за низькою ціною можна в інтернет-магазині Офіс-Р!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация