Девальвація гривні. Які прогнози щодо курсу долара і що робити з грошима

  1. Відео Як не панікувати і вберегти зароблене від девальвації

За місяць долар подорожчав на гривню.

C середини липня гривня знецінилася майже на 4% . І це не кінець. Однак знецінилася останнім часом не тільки гривня, а й валюти ще двох країн, які впливають на українську економіку.

Хто і як змушує валюту коливатися і як вберегти свої заощадження, йдеться в сюжеті програми " Сніданок з "1 + 1 ".

Останній місяць обмінники не встигають міняти цифри на табло. Гривня продовжує знецінюватися.

"Мито на алюміній складе 20%, а на сталь - 50%", - написав у Twitter президент США Дональд Трамп.

США ввели підвищені мита для багатьох країн, що відбилося на їх економіках і національних валютах.

Українську гривню вже місяць лихоманить. У середині липня в обмінниках за долар давали 26 гривень 30 копійок. Зараз - на гривню більше. Прогнози економістів - песимістичні.

"Осінь наближається. У кредиторів є очікування, що буде певна девальвація. Вони захотіли зафіксувати прибуток і вийти. Що власне і сталося. Це було очікувано. Я не думаю, що є якісь підстави для паніки. Хоч і без паніки, і осінь для українців може виявитися ще більш плачевною ", - говорить економіст Олександр Крамаренко.

Відео Як не панікувати і вберегти зароблене від девальвації

Останній місяць обмінники не встигають міняти цифри на табло. З середини липня гривня знецінилася майже на 4%. Але знецінилася не тільки гривня, а й валюти ще двох країн, які впливають на нашу економіку, Росії та Туреччини. Президент США Дональд Трамп обвалив ліру на 30% тільки одним текстовим повідомленням в соцмережі. Економіст Олександр Краменко розповів, як уберегти зароблене від девальвації.

Економіст Олександр Краменко розповів, як уберегти зароблене від девальвації

Саме в 29 гривень 30 копійок Мінфін оцінив середньорічний курс долара на 2018 й. Американська валюта може перейти рубіж в 30 гривень. Але не варто панікувати. Адже гроші люблять тишу. Довіра до валюти можна підірвати навіть словом. Як це сталося в сусідній Росії. Туди це слово прилетіло з-за океану.

"Санкції - це той шлях, яким ми намагаємося спонукати уряд Російської Федерації до кращої поведінки", - зазначила представник Держдепартаменту США Хезер Науерт.

Після заяви американського Держдепу російський рубль встановив новий антирекорд. Російська валюта вперше за два роки знецінилася до 68 рублів за долар . Правда, економічні проблеми східного сусіда гривні вже не стосуються.

"Вплив девальвації рубля не буде істотно якось впливати на Україну. Для України більш чутливі наслідки - перенести падіння турецької ліри . Також здешевлення ліри означає більшу привабливість імпорту з Туреччини ", - говорить економіст.

"Я тільки що санкціонував подвоєння тарифів на сталь і алюміній щодо Туреччини. Тепер мито на алюміній складе 20%, а на сталь - 50%", - говорилося в заяві Трампа.

Турецькому президенту нічого не залишилося, як сподіватися на вищі сили.

"З вами долар, але з нами Аллах", - сказав президент Туреччини Реджеп Ердоган.

Щоб девальвація не з'їла заощадження, економісти радять тримати гроші в різних валютах. На дрібні покупки - гривню. Решта - в євро і доларах. Краще не під матрацом, а в надійному банку на депозиті.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация