Die Welt: "Мати всіх бомб" відповідає концепції Трампа

США вдарили супербомба в Афганістані / Скріншот

Сполучені Штати вперше застосували GBU-43 / B, свою найбільшу неядерну бомбу. Трамп не говорить, чи віддав він наказ особисто. Але так чи інакше, таке рішення не суперечить його ідеї боротьби з терористичним угрупуванням ІГ.

Про це пише Ансгар Грав в статті "Мати всіх бомб" відповідає концепції Трампа ", опублікованій на сайті газети Die Welt .

Президент дуже задоволений новинами з Афганістану. "Ще одна успішна робота. Ми дуже-дуже пишаємося нашими військовими. Це була успішна місія", - сказав Дональд Трамп в четвер вдень в Білому домі в кінці зустрічі з рятувальниками, які брали участь в операції два тижні тому після часткового обвалення моста в Атланті.

"Успішною роботою" було перше застосування найпотужнішої неядерної бомби в арсеналі США. GBU-43 / B (Massive Ordnance Air Blas, MOAB), відома як "мати всіх бомб" була скинута з літака в четвер в афганській провінції Нангархар на схід від столиці Кабул. У цьому регіоні в суботу був смертельно поранений сержант Марк де Аленкар, зі спецпідрозділу "зелених беретів". Однак, в заяві штаб збройних сил США в Кабулі не посилається на загиблого солдата. Замість цього, вони заявили, що застосування бомби з вибуховою силою одинадцяти тонн тротилу було націлене на тунельний комплекс терористичного угрупування "Ісламська держава" в районі ахінею і було "частиною нинішніх зусиль для перемоги над ІГІЛ-К в Афганістані в 2017 році". ІГІЛ-К - це відгалуження ІГ в Афганістані і Пакистані, при цьому "К" означає "Хорасан" або Корасан, регіон Центральної Азії, до якого входять Афганістан, Іран і колишні радянські республіки Узбекистан, Таджикистан і Туркменістан. Сили США вжили всіх заходів обережності, "щоб уникнути жертв серед цивільного населення в цій атаці". Пізніше, міністерство оборони Афганістану оголосив, що в результаті атаки було вбито 36 терористів ІГ. Також були зруйновані тайники і тунельний комплекс ісламістів.

Посилення військових дій Сполучених Штатів

Скидання бомби, про руйнівну дію якої в дуже малонаселеному регіоні поки немає ніяких деталей, мала місце під час посилення військових дій США. 6 квітня президент Трамп віддав наказ про обмежений військовий удар із застосуванням 60 крилатих ракет по сирійській авіабазі аль-Шайрат. Це відбулося через три дні після того, як в атаці із застосуванням отруйного газу в регіоні Ідліб на північному заході країни загинуло 80 осіб, серед них жінки і діти. Режим в Дамаску заперечує використання хімічної зброї та вимагає міжнародного розслідування.

Читайте також В Афганістані розповіли про наслідки удару США "матір'ю всіх бомб"

Крім того, Трамп відправив авіаносець "USS Carl Vinson" в напрямку Корейського півострова, де в зв'язку з національним святом готують випробування балістичної ракети. Під час зустрічі з президентом Китаю Сі Цзіньпіном в Мар-а-Лаго у Флориді і під час телефонної розмови, Трамп пообіцяв спрощення в торгівлі, якщо Пекін допоможе Вашингтону покінчити з ядерними випробуваннями Пхеньяна. В іншому випадку, за словами Трампа, США самі вирішать питання Північної Кореї.

У четвер в Білому на питання журналістів про те, чи віддав він наказ особисто, Трамп не дав однозначної відповіді. Військові джерела повідомляють, що президент дав Пентагону все повноваження на використання всіх звичайних засобів, які вважаються необхідними, тому запити в Білий дім були не потрібні.

У Росії є "батько всіх бомб"

Але застосування розробленої в 2003 році "матері всіх бомб", в будь-якому випадку, відповідає його концепції самовпевненою політики влади і рішучих дій щодо ісламістських бойовиків. Під час виборчої кампанії він висловив це в абсолютно однозначною формулюванні: "Я б розбомбив ІГІЛ під три чорти".

Бомба MOAB, понад дев'ять метрів в довжину, важить 10 300 кг і, як правило, скидається з С-130 Hercules. Своєю величезною вибуховою хвилею вона здатна змести лісові насадження або будівлі в межах 1500 метрів на поверхні Землі, а також зруйнувати підземні тунелі і бункери, які побудували ІГ в районі місії, згідно з даними американських військових. Крім того, їй приписують значне психологічний вплив.

MOAB - дійсно найпотужніша звичайна бомба в арсеналі США, але не в усьому світі. Росія має в своєму розпорядженні ATBIP (авіаційна вакуумна бомба підвищеної потужності). Вона трохи легше (7100 кг), але її радіус ураження більш ніж в два рази більше (3000 метрів) і, імовірно, вибухова сила в чотири рази більше (44 тонн тротилу). Для порівняння, скинута в 1945 році на Хіросіму американська атомна бомба мала вибухову силу в 13 кілотонн тротилу. З огляду на ці особливості, російську ATBIP називають "батьком усіх бомб".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация