Die Zeit: Пропаганда Путіна отруює народ

REUTERS

У своїй статті «Пропаганда Путіна отруює народ», опублікованій на сайті німецької газети Die Zeit , Йоханнес Фосвінкель пише, що тимчасове перемир'я на сході України є ще одним шедевром школи тактики московського Кремля. Проте, він вже розхитав положення сусідньої країни і коштував сотень людських життів. Президент Росії, який відчував, ніби його країну і його самого довгі роки недооцінювали, ще раз всім покаже. Він наполегливо і нещадно одержувати тактичні перемоги. Він знає, що російський народ його підтримує, і на Заході багато симпатизують йому і його рішучості. Нарешті, глава держави, який не проводить конференцій довгими ночами в пошуках компромісу, а завдає удар і перемагає.

Після перемир'я сепаратисти на сході України контролюють більшу частину свого вигаданої імперії Новоросії. Тепер у них є час, щоб твердо влаштуватися на завойованій території. Росія їм в цьому охоче допомагає. Перш за все, Москва прогнала примари членства України в НАТО. До того ж Україна розділена. Тепер її можна частково спробувати знову з'єднати.

При цьому Придністров'ї в Молдові може служити прикладом: Східна Україна як протекторат Росії. Інші в Москві марять про модель Боснія-Герцеговина зі слабким центральним урядом і можливістю постійно разом управляти Донецьком і Луганськом. Той факт, що Путін на довгий час віддалив від Росії і Захід, і Центральну Україну, кого російська пропаганда ще рік тому визначала як улюблених братів і сестер, до сих пір мало кого хвилює.

Часткова перемога на полі бою і на мирних переговорах в Мінську була підготовлена ​​за планом. Москві довелося своєчасно замінити російських самодержців в нібито зрадили народних республіках Донецьку і Луганську на українських лідерів. Вони, здається, більш керовані. Коли сепаратисти ослабли, і можна було передбачити, що українська армія зможе перемогти їх до зими, в кінці серпня в сусідню країну вторглися сотні російських солдатів, озброєних і оснащених військовою технікою. З їх допомогою сепаратисти змогли перейти в контратаку в напрямку Новоазовська і Маріуполя.

REUTERS

Оскільки поховання загиблих російських солдатів по всій країні складно було тримати в таємниці, державне телебачення відреагувало і вперше показало похорон солдата повітряно-десантних військ. Згідно з новою легендою, у відпустці він добровільно і з честю боровся в Україні. Російське керівництво тут ні при чому. У той же час Путін літав то в Благовєщенськ, то в Улан-Батор і розробив, за власними словами, на швидку руку, майже на колінах, мирний план. Президент, який зробив концепцію гібридної війни відомої в усьому світі, захотів світу.

Супутній збиток від втрати довіри

У зовнішньополітичного тріумфу є своя ціна. Правда, Путін дав Заходу хороший урок. Але супутній збиток від втрати довіри дуже глибокий і його довго потрібно буде відновлювати. Росія посилила конфлікт, в якому все брали участь. Путін вибрав за основу цинічну політику. Докір в тому, що інші, перш за все, США надходять також, що не робить його дії краще.

Шкода всередині Росії також величезний. Недоліки російської економіки відомі: залежність від ресурсів, відсутність модернізації і занадто велика частка державного сектора в економічній діяльності, повільний занепад на межі рецесії зі зростанням інфляції. В якості додаткової навантаження зараз будуть витрачені мільярди з російського державного бюджету для Криму і для стабілізації васалів в Східній Україні. Правда, Росія накопичила валютні резерви і може запропонувати такі потрібні у всьому світі товари, як нафта і газ - швидко вона не впаде. Але вона псує своє краще майбутнє.

Ще більш підозрілою є внутрішня конституція суспільства Путіна. Країна провела 20 років і тільки нещодавно, здавалося, повільно почала ставати на шлях процвітаючого, відкритого і толерантного суспільства, якого раніше в Росії ніхто не знав. Новий, ще слабкий середній клас виріс, перш за все, в тих містах, чиї представники почали сприймати загальне благо як вираз суспільства, в якому всі живуть в рівноправність і відповідальності. Це було м'яке обіцянку інший Росії, де в один прекрасний день людина, а не статуя правителя зможе бути переважною мірою. Путін розбив цю мрію. Його неоголошена війна і збереження влади вимагають не заперечень і участі, а послуху.

Правитель, нація і народ, який повинен слухатися

До того ж Путін розколов суспільство на так зване консервативне більшість, яка домінує над усім, і маргіналізованих, більш прогресивне меншість. Під час вуличних протестів в Москві взимку 2011 року колишній міністр фінансів та економічний ліберал Олексій Кудрін запропонував виступити посередником між ним і учасниками протесту. Путін відхилив пропозицію: Там не було нікого, з ким він мав говорити. В останні місяці він закінчив старий авторитарний спосіб: правитель, нація і народ, який повинен його слухатися. Дешеві гірлянди демократії зів'яли. Звичайно, багатьом в країні він вдарив по слабких місцях. Але політичне вирівнювання у такого державного діяча - це питання пропозиції і не тільки утіхнувшего попиту.

фото УНІАН

Замість того, щоб відкрити країну майбутнього, Путін її закриває. Кремль використовує старі російські рефлекси і народну мудрість про управління цієї некерованої країною: розмір держави має пріоритет перед окремим громадянином. Росія оточена ворогами, і тільки цар і армія може її врятувати. Хто не поділяє думки влади і більшості, той зрадник. Вільний громадянин сам по собі підозрілий, і його необхідно контролювати. Страх громадян є найкращим супутником правителів. Тільки сильних поважають. І так далі.

Колективна думка напівправди і легенд

Патріотично-шовініста полоскання мозків проводить телебачення. Перекручення правди і брехня стали в «інформаційній війні» звичайними засобами журналістів. Контрольоване державою телебачення, в дусі політтехнологів Кремля, створює колективну думку на основі напівправди і легенд. Дієва суперечить позиція не допускається. Держава все більше звужує нішу плюралістичних думок, замінюючи самостійних редакторів на пристосуванців або вводячи цензуру новинних сайтів в інтернеті. Нещодавно успішних блогерів прирівняли законом до ЗМІ. Тепер наступний крок: ЗМІ (а також блогери), які поширюють екстремістські заяви, повинні враховувати великі штрафи. Що є екстремістським, визначає прокуратура.

Вона давно цілеспрямовано переслідує все дисонуючі голосу, які можуть бути небезпечні для путінської системи. Нещодавно суд засудив амбітного лідера нових лівих, Сергія Удальцова, до тюремного ув'язнення. Блогер-критик Олексій Навальний через дивні звинувачень сидить під домашнім арештом. Економіст Сергій Гур'єв, який наполягав на власній думці, був змушений покинути країну. Повідомлення залишається важливим для всіх: бійтеся все і будьте слухняні.

фото УНІАН

ФСБ в Краснодарі вперше відкрила справу за звинуваченням у сепаратизмі. Вони звинувачують місцеву активістку, яка провела два місяці в ув'язненні, в організації «маршу за федералізацію Кубані». Коли сепаратисти на сході України з автоматами штурмують державні будівлі, Путін радить своєму українському колезі приступити до переговорів про федералізацію. Хто висловлює подібні вимоги в Росії, опиняється у в'язниці. Самовизначення бажано тільки за межами країни.

Російське суспільство отруєно пропагандою Путіна

Полювання на все іноземне і нібито вороже доходить до абсурду. Державне телебачення винаходить жахливу історію хлопчика зі Східної України, який був публічно розп'ятий наступаючими урядовими військами. Священик розгледів в кольоровий взуття футболіста на чемпіонаті світу знак глобального захоплення влади гомосексуалістами.

Репер з Єкатеринбурга не може представляти Росію на музичному фестивалі в Румунії, тому що його група, джазове тріо, виконує американський блюз, а не народні пісні про березах і ведмедів. І рок-музиканта Діану Арбеніну, яка ніколи не була політично заангажованою, звинувачують в підтримці українських «фашистів». З тих пір в країні їй ледь вдається знайти вільний зал для своїх виступів. Гріхи Арбеніної - це неросійський рок-н-рол, який вона грає, і передбачуване американське громадянство її чоловіка.

Російське суспільство отруєно пропагандою і укладено в постійних заворушеннях. Воно живе в страху перед НАТО, перед українськими терористами, фашистами і також перед їх власними владою. Якщо Путін прагне перемогти на президентських виборах в 2018 році, він повинен підтримувати мобілізацію суспільства. Конфлікти і малі війни допомагають йому. При цьому він відкинув Росію на десятиліття назад. Це зворотна сторона його тріумфу в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация