Die Presse: Забута війна на сході України

REUTERS

Про це пише Ютта Зоммербауер в статті "Забута війна на сході України", опублікованій на сайті газети Die Presse .

Потерпілі війни, кілька людей, які зібралися в бомбосховищі на околиці східноукраїнського міста Донецька. Вони сплять на дерев'яних дошках, готують їжу на переносний електроплиті. Тут, в задушливому підвалі, вони виживають і чекають. Вони не знають, скільки ще доведеться чекати. "Про нас забули", - нарікає жінка з короткою стрижкою, вона взута в незграбні шкіряні туфлі. Вона не вирішується повернутися в свою квартиру, навіть, незважаючи на те, що обстріляв в Петровському районі майже не чути. У неї немає грошей, необхідних для відновлення частково зруйнованої квартири. Пенсії вистачає тільки, щоб вижити.

REUTERS

Багатьох на Донбасі спіткала та ж доля, що і пенсіонерку з Донецька. Незважаючи на укладену угоду про припинення вогню, в зоні конфлікту щодня гинуть люди. Але в засобах масової інформації повідомлення про конфлікт між українською армією і підтримуваними Росією сепаратистами з'являються дуже рідко. Тільки в таких випадках, як наприклад, минулої суботи, коли було підірвано автомобіль лідера луганських сепаратистів Ігоря Плотницького. Плотницкий отримав травми, але вижив.

Злочин і кара

У той час як в Луганську і Росії стверджували, що за нападом стоїть Київ, в Україні це інтерпретували як можливий привід для наступу противника. Приблизно також є ситуація з набагато більш небезпечним інцидентом в Криму. Російська розвідка стверджує, що група диверсантів планувала напади на туристичну інфраструктуру від імені Міністерства оборони. Двоє службовців російських сил безпеки були вбиті в перестрілках. Президент Росії Володимир Путін пригрозив українській владі, що не допустить, щоб їх смерті залишилися безкарними. Київ все заперечує і вважає, що такі дії є приводом для російського наступу на сході.

Читайте також Екс-міністр економіки РФ: Путін на проекті "Новоросія" поставив хрест

Звинувачення і чутки, замість розсудливості і пояснень. Це небезпечна суміш, що виникає на війні; з її допомогою не вирішити існуючий конфлікт на сході України.

Інтенсивність бойових дій на Донбасі останнім часом зросла , І оскільки перестрілки відбуваються в населених районах, зростає і число жертв. У своїй недавній доповіді ООН повідомляє, що в червні 2016 року кількість жертв серед цивільного населення зросла майже в два рази, в порівнянні з попереднім місяцем: 12 людей загинули, 57 отримали поранення. У липні було 73 жертви серед цивільного населення, вісім загиблих і 65 поранених - найвищий показник з серпня 2015 року. Через два роки після початку збройного конфлікту, люди пристосувалися до постійно нестабільного стану між війною і миром - особливо жителі населених пунктів уздовж 500-кілометрової лінії фронту, які можуть розраховувати тільки на себе.

REUTERS

Відразу після кримського інциденту Путін заявив, що в такій ситуації зустріч представників Росії, України, Франції та Німеччини "марна". На наступний день МЗС Росії направив роз'яснюють комюніке, в якому був встановлений зв'язок між Кримом і Донбасом. Росія заявила, що Захід повинен, нарешті, змусити своїх "українських протеже" припинити постійні провокації і виконати свої зобов'язання згідно з Мінським домовленостями з політичного врегулювання конфлікту в Україні. "Одним словом, Захід повинен" чинити тиск "на Київ. Такий урок, який слід витягти з кримського інциденту?

На Заході і без того зростає розчарування з приводу відсутності прогресу по Мінському угодою. Це факт. В ідеальному світі Росія повинна була б чинити тиск на сепаратистів, а Захід вплинув би на Київ. Але тільки не в цій ситуації. Занадто сильний опір з обох сторін. З лютого 2015 року робоча група на регулярних зустрічах шукає рішення. Але жоден з 13 пунктів Мінського угоди поки не був реалізований в повному обсязі: як і раніше використовується зброя, яка давно мало бути відведено. Обмін в'язнями не просувається. Відсутня прогрес в таких складних політичних питаннях, як, наприклад, місцеві вибори на окупованих повстанцями територіях.

В Україні знизилася готовність до реалізації Мінських домовленостей. Уряд затягує процес. Все частіше знаходять відгук голоси, що закликають до повного відділення сепаратистських регіонів. Москва, в свою чергу, не зацікавлена ​​у вирішенні конфлікту. І президент Росії Володимир Путін як і раніше робить вигляд, ніби не має ніякого впливу на сепаратистів. Але ні для кого не секрет, що Росія провозить контрабандою зброю і солдатів через кордон в народні республіки. Ці райони майже повністю залежать від російської держави. "Краще найгірше рішення" для протиборчих сторін - заморозити конфлікт, написала в своїй недавній доповіді Міжнародна кризова група в Брюсселі. Але, схоже, зараз відсутній навіть необхідна для цього готовність до відносного миру.

щоденний ризик

Олександр Хуг знає про щоденні ризики в зоні конфлікту. Швейцарець - заступник голови Спеціальної місії зі спостереження Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ). 590 неозброєних спостерігачів в зоні конфлікту контролюють дотримання Мінського угоди, яке має гарантувати припинення вогню. Протягом декількох місяців Хуг бачить, як збільшується кількість інцидентів з його спостерігачами. У минулому швейцарець ясно дав зрозуміти, що більшу частину порушень здійснюють сепаратисти.

фото УНІАН

Але в підконтрольних Україні районах також трапляються інциденти . Минулого тижня на контрольно-пропускному пункті української армії до спостерігачів підійшов чоловік, без знаків розрізнення на формі, направив на них свою зброю і погрожував їм. "Ми не підемо на такий ризик", - сказав Хуг на своїй щотижневій прес-конференції. Хуг знає, що подібний інцидент може повторитися в будь-який момент.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Такий урок, який слід витягти з кримського інциденту?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация