Дієта для годуючої мами для схуднення

  1. Важливість правильного харчування годуючої мами
  2. Чому відбувається набір ваги?
  3. необхідні продукти
  4. протипоказані продукти
  5. Кращі дієти для годуючої мами
  6. процес схуднення
  7. Чому не виходить схуднути?
  8. правильне меню
  9. Добовий раціон годуючої мами
  10. важливі нюанси
  11. вітаміни
  12. Фізичне навантаження
  13. Допомога фахівця
  14. Поради молодих мам

Рідко можна зустріти жінку, яка не стикалася з проблемою зайвої ваги безпосередньо після пологів. Адже цей період, як і етап годування малюка, дуже складний для організму.

Тому важливо розібратися, внаслідок чого відбувається набір ваги в період грудного вигодовування і як же боротися з надлишками жиру?

Невід'ємний помічник по відновленню форми живота - післяпологовий бандаж .

Задається питанням: «Чому після пологів випадає волосся?» Тоді Вам сюди .

Важливість правильного харчування годуючої мами

Харчування, вибудуване правильно, має в собі збалансовану кількість всіх мікроелементів і речовин, потрібних для організму, важливо для годуючої мами неодмінно! Адже залежить від цього то, наскільки добре буде відбуватися розвиток дитини, повноцінно і повно воно.

Так само воно впливає і на стан жіночого організму. Недолік деяких речовин може стати причиною занепаду сил, післяпологової депресії, а так само подальшого підвищення маси тіла. Паралельно з цим все більше збільшується ризик прояву гормонального дисбалансу в організмі, що не тільки призведе до серйозних збоїв в його функціонуванні, а й потребують тривалого лікування.

В даному випадку зовсім доведеться відмовитися від годування дитини, так як препарати будуть призначені специфічні.

Чому відбувається набір ваги?

Основною причиною відкладання зайвого жиру полягає в тому, що в період вагітності відбувається швидка перебудова організму, так як йому додатково потрібно живити дитини в утробі. Підвищення естрогену призводить до поступового відкладенню кілограмів на стегнах, талії, плечах.

Подібним чином розумний людський організм намагається захистити плід від можливих зовнішніх травм. А ось в період безпосередньо годування дитини цей жир використовується для харчування як малюка, так і мами. Він служить своєрідним гарантом, що в період стресу і нестачі харчування все потрібні елементи будуть братися з цих «запасів».

Разом з цим причиною набору ваги стає так само і надмірне харчування, оскільки багато хто радить народила жінці харчуватися, що називається «за двох». Звичайно, подібний підхід неправильний в корені, так як при подібному раціоні дуже легко набрати вагу на величезну кількість кілограмів.

необхідні продукти

Продукти, які обов'язково необхідні народила жінці, слід виписати для себе списком, щоб не забувати про їх вживанні ні в якому разі. Так, м'ясо повинно бути присутнім обов'язково в раціоні. Вегетаріанцям ж його рекомендується замінити хоча б рибою. Перевагу варто віддавати видам нежирного м'яса, так як воно більш корисне.

Яйця, молочні продукти і будь-які види риби дозволять наситити організм білками, а так само вітамінами. Наприклад, в молоці міститься величезна кількість кальцію, який, як відомо, для росте і формується дитини важливий. Він необхідний і для формування кісткової системи, і для зміцнення імунітету, щоб захистити слабенький ще організм від хвороб.

Виключати його зовсім не варто навіть при рекомендації педіатра в період заростання джерельця. Повна відсутність кальцію приведе до авітамінозу, тому краще, щоб хоча б невелике його кількість була в раціоні. Молочні продукти допомагають так само запобігати запори у немовляти.

Включення в харчування фруктів і овочів допомагає наситити організм народила мами клітковиною. Вона здатна налагодити травлення, насититися і, крім того, доставить в нього велику кількість мікроелементів, важливих в цей період. Адже прийом штучних вітамінів, як і інших ліків, в період лактації не заохочується, а значить важливо отримувати повне їх кількість з їжі.

Крупи так само важливі і повинні бути присутніми в правильно побудованому харчуванні хоча б кілька разів на тиждень. Гречка, пшоно, рис, кукурудза - ці та деякі інші будуть корисні. А ось, наприклад, горохової каші краще уникати, оскільки велика можливість розвитку метеоризму. Сочевичним і бобові теж краще поїдати з обережністю.

Ці продукти, відварені або приготовані за допомогою пароварки, допоможуть не просто збалансувати харчування і отримувати всі потрібні вітаміни, але і схуднути. Головне, уникати їх смаження, так як в цьому випадку на порядок підвищується калорійність.

протипоказані продукти

У список продуктів, заборонених для жінок в період лактації, входять ті, які представляють для немовлят найбільшу небезпеку.
Виключенню підлягають наступні:

  • Копчені, солоні, надмірно жирні страви;
  • Деякі фрукти з тропіків (ананаси, апельсини);
  • Сильні алергени (шоколад, горіхи, полуниця, креветки);
  • Продукти, які можуть послужити причиною бродіння в шлунку (цукор, виноград, кондитерські вироби);
  • Спеції, цибулю і часник, так як вони здатні зіпсувати у грудного молока смак;
  • Маринади, консервовані продукти та соління;
  • Кава.

Всі ці продукти краще зовсім виключити з раціону, а якщо занадто сильно захочеться з'їсти що-небудь, то краще тримати себе строго і хоча б знати міру.

Кращі дієти для годуючої мами

Насправді лікарі зазвичай не рекомендують жінці в період лактації дотримуватися надмірно суворих дієт або таких принципів харчування, які будуть вимагати поїдання тільки одного продукту.

Правильне харчування - ось найголовніша дієта, якої повинна дотримуватися грудної дитини.

Можна виділити наступні найважливіші принципи, які зобов'язана дотримуватися після пологів жінка, яка прагне схуднути:
  1. Уникнення переїдання будь-якими, навіть корисними продуктами. Потрібно знати міру і не об'їдатися;
  2. Різноманітність в меню;
  3. Шкідливі продукти дозволені, але їсти їх потрібно тільки вранці;
  4. Чи не пропускати встановлений режим харчування і не захоплюватися пізніми вечерями;
  5. Віддавати перевагу їжі, виготовленої на пару, оскільки таким чином можна зберегти в ній корисні речовини і знизити ризик алергії у малюка.

Дієта матері-годувальниці передбачає дробовий принцип харчування. Всі продукти, які дуже калорійні, підлягають обов'язковому вилученню. Правильно вибудуване харчування дозволить молодій матері не голодувати, отримувати збалансовану кількість мінералів, а так само допоможе поступово скинути надлишки ваги.

Занадто різке схуднення на строгих дієтах небезпечно, оскільки воно може привести до серйозному стресу і, як наслідок, до гормональних порушень.

процес схуднення

Спочатку після пологів не завжди виходить скинути велику кількість кілограмів. Тому, в першу чергу слід знову запустити порушений метаболізм. Це дозволить так само підтягнути шкіру, яка розтягнулася за період вагітності.

У процесі схуднення дуже важливо застосовувати на початковому етапі різні способи, що допомагають повернути їй еластичність. Це можна зробити за допомогою масажів, контрастного душу, обгортань.

Природний процес схуднення, з урахуванням повернення звичного раціону, триватиме близько 9 місяців. За цей час повністю стабілізуються метаболізм і гормональний фон.

Зайва вага спалюється поступово і завдяки періоду лактації, так як вона забирає щонайменше 800 калорій. Але це відбувається тільки в разі, якщо з самого початку не було надлишку маси тіла.

Якщо крім обмежень в раціоні харчування включати так само фізичні навантаження, то вже скоро можна повернутися до передпологовій формі.

Чому не виходить схуднути?

Основною причиною того, що вага не знижується протягом декількох місяців, є великий обсяг їжі, який жінки звикають є в період виношування дитини.

Крім цього, слід виділити основний список проблем, що підстерігають годує маму і не дозволяють їм повернутися до свого нормального вазі:

  • За порадою деяких знайомих жінка може є великий обсяг їжі, мотивуючи це тим, що їй потрібно вигодовувати дитину. Однак в період лактації щодня малюкові не буде потрібно більше 1 літра молока, а це досить мало калорій;
  • Малорухливість. Як часто мама добровільно замикає себе вдома, віддаючи дитині весь час і не приділяючи собі часу. Але заняття спортом важливо включати безпосередньо після виписки з пологового будинку, так як це піде не просто на користь організму, але і знизить вагу;
  • Виснажливі дієти. Хтось все ж вирішується на жорстку дієту, яка обіцяє після її дотримання ідеальні форми, проте в підсумку виходить, що жінка повністю вимотана, відчуває більший стрес. Через це може з'явитися депресія, що в підсумку призведе до зриву і набору ваги в ще більших кількостях;
  • Виключення з раціону корисних продуктів. Це відбувається, начебто, з хороших спонукань, щоб захистити немовля від алергії або кольок, але в підсумку молодій мамі доводиться харчуватися найшкідливішими продуктами з величезною калорійністю.

Постаравшись уникати подібних поширених помилок, можна домогтися результатів дуже суттєвих в процесі зниження ваги.

правильне меню

Раціон, збудований за правилами, представлений може бути у вигляді подібного меню:

7.00 - 8.00 - Кефір.

9.00 - Запеканкасирна / каша + будь-який напій (крім заборонених).

12.00 - Фрукти / сік.

14.00 - Обов'язково з'їдати що-небудь рідке, будь то бульйон або суп. На гарнір дозволена риба або м'ясо з овочами або кашею на гарнір.

17.00 - Будь-який напій, бутерброд з сиром або фрукти.

19.00 - Рагу овочеве з скибочкою риби + будь-який напій.

Вибудувати його можна і самостійно, з урахуванням побажань та індивідуальних смакових переваг, щоб виконувати всі основні принципи, зазначені в даній статті.

Добовий раціон годуючої мами

Повноцінний раціон жінки в період лактації обов'язково включати повинен в себе, крім мінералів і вітамінів, встановлене строго кількість речовин:

  1. Вуглеводи - 500 гр.
  2. Жири - 100 гр.
  3. Білок - 150 гр.

У раціон повинні обов'язково входити такі продукти:

  • Молоко або кисломолочні продукти - 1 л;
  • Овочі - 500 гр;
  • Сир - 100 гр;
  • Фрукти - 300 гр;
  • Риба, птах або будь-яке м'ясо нежирних сортів - 300 гр.

Додатково буде непогано готувати різні смузі і вітамінні коктейлі, які сповнені необхідними мікроелементами. Так само вони мають здатність заглушати голод. Його, до речі, зовсім слід уникати.

Краще додатково перекусити чимось легким, замість того, щоб чекати встановленого прийому їжі.

важливі нюанси

Якщо є бажання схуднути в період лактації, то обов'язково слід враховувати і деякі важливі фактори, які здатні вплинути на вагу в період годування дитини.

вітаміни

Харчування має вибудовуватися так, щоб саме з натуральних продуктів можна було отримувати всі потрібні вітамни. Однак в деяких випадках допустимо прийом і їх синтетичних видів, представлених, як правило, в таблетках.

Але все лікарські засоби повинен призначати тільки лікар, оскільки вести самостійний прийом будь-яких препаратів дуже небезпечно. Найчастіше молоді матусі вважають, що вітаміни нешкідливі, але ж це теж медикаменти і навіть вони при неправильному призначенні здатні нашкодити.

Безсумнівно, що кожна група вітамінів важлива для недавно народив організму жінки, що зазнав сильний стрес, але деякі речовини потрібні більше інших. Серед них такі мінерали і вітаміни:

  • Все, що входять в групу В. При його нестачі можливий розвиток глибокого депресивного стану;
  • Вітамін D. Важливий для грамотної профілактики рахіту, а так само для зміцнення кісткової тканини;
  • Вітамін С. Завдяки йому підвищується імунітет, а так само швидше відбувається відновлення хрящового покриву, судин і шкіри;
  • Залізо. Необхідно для якнайшвидшого відновлення рівня гемоглобіну, нестача якого здатний викликати занепад сил, а так само для кровотворення;
  • Вітамін А. Допомагає формуванню скелета дитини і благотворно впливає на зір, а так же стан волосся.

Фізичне навантаження

Багато мам уникають фізичних навантажень. І якщо у одних жінок може говорити елементарна лінь, то деякі жінки відчувають проблеми, які трапляються після кесаревого розтину. Але в обох випадках, якщо є причини або небажання займатися, можна в режим дня включити хоча б елементарні прогулянки з дитиною по парку. Вони принесуть набагато більше користі, ніж просто ведення малорухливого способу життя.

Можна не займатися на тренажерах до знемоги, досить просто включити такі приємні заняття, як йога, басейн, розтяжку або пілатес в свій розклад, щоб відчути себе краще, а не просто скинути вагу.

Допомога фахівця

До фахівців звертатися необхідно в тих випадках, коли самостійно вага знижувати не виходить протягом тривалого терміну. Вони здатні допомогти не просто в процесі зниження ваги, але і будуть підтримувати, даючи додаткову мотивацію.

Але ж вона важлива для годуючих матерів, які часто відчувають сильну депресію. Можна звертатися за допомогою як до свого тренера, так і до дієтологів.

До речі, на даний момент існує безліч спеціалізованих клінік, які надають, крім комплексних послуг фахівців, ще й особливі групові заняття, в яких можна знайти велику кількість подруг і разом з ними знижувати вагу.

Звернення до фахівців можливо і для проведення апаратного схуднення. Але обов'язково варто врахувати всі можливі протипоказання, в іншому випадку величезний ризик нанесення шкоди власному організму.

Адже не завжди швидке схуднення буває безпечним, навіть за рахунок спеціальних методів. Набагато краще знижувати вагу поступово. Подібної думки дотримуються і всі висококваліфіковані лікарі.

Поради молодих мам

Жінки, які стали матерями, для себе винесли кілька важливих уроків, які будуть корисні для тих, хто прийняти тільки збирається на себе такі обов'язки і має намір побудувати раціон правильно.

  1. Калорійність харчування повинна бути трохи більше звичною. Це аксіома, а значить, з правилом цим ніхто не сперечається. Але це не означає, що молода мама може дозволяти собі безліч шкідливих продуктів в надії, що нічого зайвого на тілі не отложітся.Увелічіть калорійність раціону годуючої мами дозволено максимум на 500-700 калорій. Якщо годування супроводжується з дуже активною діяльністю, то можливо збільшити цю цифру до 1000.
  2. Дотримання між прийомами їжі рівних проміжків часу дозволить метаболізму заробити швидше. Переїдання варто уникати, оскільки воно не здатне принести ніякої користі. Підлаштовувати прийоми їжі краще так, щоб приймати її безпосередньо перед процесом годування.
  3. Різноманітність - це основна риса, чільна над усіма принципами харчування годуючої жінки. Звичайно, кожна буде побоюватися кишкових розладів, які можуть передатися її малюкові. Але цих наслідків можливо уникнути, якщо поступово вводити продукти в раціон, які довгий час не приймалися.
  4. Рідина важлива для організму, але для жінки, яка перебуває в періоді лактації, потрібно підвищити її кількість до двох літрів. Крім того, випивати склянку води коштує і за півгодини до початку годування, оскільки подібна міра допомагає збільшувати кількість молока.
  5. Важлива хоча б мінімальна активність. Таким чином набагато вище досягти результатів за менший термін.
Розкажи друзям!Тому важливо розібратися, внаслідок чого відбувається набір ваги в період грудного вигодовування і як же боротися з надлишками жиру?
Задається питанням: «Чому після пологів випадає волосся?
Чому відбувається набір ваги?
Чому не виходить схуднути?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация