Дипмісія в комі

  1. Ціна життя - 1000 євро
  2. За рахунок бюджету - тільки з Афганістану
  3. В рамках компетенції

У той час як Міністерство закордонних справ РФ кинуло всі сили на звільнення заарештованої в США Марії Бутини (американські власті підозрюють її в шпигунстві), в столиці Молдавії понад тиждень перебуває при смерті 35-річна жителька села Теплухіна Псковської області Ірина Лосякова. На відміну від Бутини на підтримку Лосяковой не організує флешмоб в соцмережах, не кажучи вже про транспортування на батьківщину.

Ціна життя - 1000 євро

На початку липня Ірина Лосякова разом з другом-молдаванином вирушила на канікули в Кишинів. У місті стояла спека, і в один з днів дівчині стало погано прямо на вулиці. Молода жінка потрапила в реанімацію, а потім в нейрохірургічне відділення Кишинівської лікарні, де їй поставили діагноз «розрив аневризми головного мозку біля основи черепа, крововилив в мозок і спинномозковий канал».

- За результатами обстежень їй була показана термінова трепанація черепа, але виявилося, що у Ірини не було страховки, і з нас зажадали заплатити 1000 євро, - розповідає мама дівчини Марина Сафонова. - Нейрохірург погодився зробити операцію безкоштовно, але головлікар лікарні заборонив. У мене і у чоловіка в селі роботи немає. Скільки змогли, відправили ... Керівництво лікарні повідомило: везіть-ка її в Росію, і нехай там її лікують. Ірину перевели з реанімації в просту палату, звідки її в напівнепритомному стані забрав друг.

У той час як Міністерство закордонних справ РФ кинуло всі сили на звільнення заарештованої в США Марії Бутини (американські власті підозрюють її в шпигунстві), в столиці Молдавії понад тиждень перебуває при смерті 35-річна жителька села Теплухіна Псковської області Ірина Лосякова

Ірина Лосякова / Фото: vk.com

Так як авіапереліт дівчина могла не перенести, вирішено було везти її автобусом по маршруту Кишинів - Санкт-Петербург (дорога займає 31 годину. - С. Р.). Через кілька годин шляху у Лосяковой з рота пішла піна, пропали зір і слух. На кареті швидкої допомоги дівчину повернули в реанімацію. До цього моменту вона вже впала в кому.

У лікарні знову постало питання оплати.

- Операцію робити погоджуються ще й за умови живий підпису матері (в лікарні, в присутності лікаря), - говорить Марина Сафонова. - Знаючи, що у мене немає ні грошей, ні закордонні паспорти, здається, що вони просто тягнуть час і чекають її смерті ...

За рахунок бюджету - тільки з Афганістану

У пошуках допомоги батьки і знайомі звернулися до усіх можливих інстанцій: від адміністрації Пустошкінского району Псковської області (там розвели руками і запропонували матеріальну допомогу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) до посольства Росії в Кишиневі. За словами родичів, в диппредставництві їм допомогти відмовилися.

- Вони брали від нас заяви, але ніякої реакції ми не дочекалися, - розповідає Діана Лунгу, родичка одного Ірини, яка проживає в Кишиневі. - А в приватній розмові мені дали відповідь, що раз у дівчини немає страховки, то нічого зробити ми не зможемо.

«Нова» зв'язалася з посольством Росії в Кишиневі, але розмовляти з журналістами по телефону в дипмісії відмовилися, запропонувавши відправити письмовий запит. У відповідь ми отримали лаконічне: «Даний випадок буде розглянутий комісією з гуманітарних питань Посольства Російської Федерації в Республіці Молдова».

У відповідь ми отримали лаконічне: «Даний випадок буде розглянутий комісією з гуманітарних питань Посольства Російської Федерації в Республіці Молдова»

Один з чеків на оплату перебування росіянки в відділенні реанімації (5000 молдавських лей - це близько 18 тисяч рублів). Згідно з домовленостями між країнами СНД така медична допомога повинна надаватися безоплатно / Фото: «Нова в Петербурзі»

Пізніше з «Нової» все-таки зв'язався завідувач консульським відділом посольства Максим Степанов. За його словами, в Кишиневі росіянці Лосяковой надається необхідна невідкладна допомога, а питання транспортування відкладений до того моменту, як стан дівчини стабілізується. При цьому зі слів Степанова слід: як вирішити проблему, ніхто точно не знає.

- У нас є «Есендівських» угоду » , За яким термінова допомога надається безкоштовно.Поки Лосякова лежить в лікарні, всі процедури, необхідні для підтримки її життя, здійснюються.Але лікуючий лікар сказав, що вона дійсно в дуже важкому стані і нетранспортабельна.Він прогнозує поліпшення протягом десяти днів при позитивному розвитку ситуації.Ось з цього моменту і треба думати: або продовжувати лікування тут, або якимось чином вивозити її в Росію.І тут виходить, що наше законодавство (зокрема, стаття 14 Федерального закону «Про порядок виїзду з Російської Федерації та в'їзду в Російську Федерацію» ) Має на увазі, що у неї повинен бути страховий поліс.Як я розумію, його перед виїздом ніхто не спромігся оформити.Тому така своєрідна патова ситуація.- Родичі Лосяковой стверджують, що її перебування в реанімації коштує по 18-20 тисяч рублів на добу.- Ну взагалі вони не повинні платити.За логікою, їй повинна безкоштовно надаватися термінова медична допомога.Виходить, що вам говорять одне, а нам інше ...- Чи існує процедура з транспортування громадян Росії на батьківщину в таких ситуаціях?Може бути, МЗС повинен виділити санітарний транспорт?- Теоретично за нею може прилетіти борт МНС.Але ж ці гроші, які вони на бензин витрачають, все одно потім зі страхової компанії стрясалісь.За мою практику (а я з 1998 року на консульської роботі) тільки один раз прилітав такий літак, тому що ця послуга, м'яко кажучи, недешева.Там навіть якщо є страховка, все одно людина змушена щось доплачувати, тому що фактично виходить чартерний рейс.Вони можуть безкоштовно евакуювати, наприклад, з Афганістану, з таких країн.Це за рахунок бюджету відбувається.А якщо з Європи, то у них там, як я розумію, свої тарифи, свої розцінки.- А якщо робити операцію в Кишиневі?Все впирається у відсутність страховки?- Я вам не дарма нагадав про статтю 14 .У нас все внутрішні співробітниці МЗС циркуляри посилаються на неї.Взагалі треба наших людей якось, може і з вашою допомогою, орієнтувати на те, що коли вони їдуть навіть в Молдавію, колишню союзну республіку, це не означає, що вони їдуть з Підмосков'я в Тверську область.Страховку-то треба оформляти.- У нас є така гуманітарна комісія, але там дуже багато умов.Зокрема, людина повинна постійно проживати, мати дозвіл на проживання в Молдові, щоб отримати цю допомогу.Ми це обговорили, навіть не збираючи гуманітарну комісію, і наша бухгалтер сказала однозначно: в цьому випадку провести таку допомогу ми не зможемо.Можна умовно якихось спонсорів знайти на 200 доларів, але не більше.- Навіщо потрібна жива підпис матері для того, щоб робити операцію?- Це взагалі дуже дивна річ.Тому що підпис батьків потрібно, коли людині 18 років ще не виповнилося.Мене, чесно кажучи, теж цей момент здивував.

Ірина Лосякова з мамою / Фото: vk.com

В рамках компетенції

Редакція «Нової» звернулася до депутата Псковського обласного зборів Льву Шлосберг, який від свого імені направив запит до Міністерства закордонних справ. В кінці липня з відомства надійшла відповідь з якого випливає, що співробітники диппредставництва в Молдові знаходяться в «постійному контакті і родичами і близькими постраждалої». «У посольстві нас запевнили, що з моменту настання першого випадку погіршення самопочуття Лосяковой І.А. перебування в лікарні і і спостереження за станом пацієнтки здійснюється на безоплатній основі,

Чи існує процедура з транспортування громадян Росії на батьківщину в таких ситуаціях?
Може бути, МЗС повинен виділити санітарний транспорт?
А якщо робити операцію в Кишиневі?
Все впирається у відсутність страховки?
Навіщо потрібна жива підпис матері для того, щоб робити операцію?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация