Директива для захисту інвесторів

  1. Клієнти класифіковані і краще інформовані
  2. Витрати описані більш точно
  3. Що повинен робити власник цінних паперів?
  4. Код LEI для ідентифікації угод

Зі вступом в силу директиви Євросоюзу MiFID II c 3 січня 2018 року, інвестиції стали більш доступні для огляду, а інвесторам тепер доступна детальніша інформація про цінні папери та пов'язаних з ними витрат. Як саме це досягається?

Введення MiFID II пов'язане зі змінами в обміні інформацією між банком і клієнтом. Банк SEB забезпечує клієнтам рівномірний перехід до нових вимог.

Клієнти класифіковані і краще інформовані

Надалі щодо інвестиційних послуг клієнти будуть оцінюватися за обсягом активів, сфері діяльності та інвестиційного досвіду. Вважається, що професійні клієнти мають більш великими знаннями і досвідом в сфері інвестицій, а обсяг їх активів і число угод більше, ніж у приватних клієнтів. Як правило, професійний статус присвоюється юридичним особам, які відповідають певним вимогам, в свою чергу, такі установи, як інвестиційні суспільства, кредитні установи, державні і міжнародні організації, наділяються статусом правового ділового партнера.

Статус приватного клієнта присвоюється як приватним, так і юридичним особам, і ці клієнти отримують найбільшу захист інтересів інвесторів. Наприклад, згідно з новими вимогами, надалі і самоврядування будуть класифікуватися як клієнти з приватним статусом.

У зв'язку з новим регулюванням вся інформація для клієнта повинна бути викладена ще більш зрозумілим для інвестора способом, а також повинні бути підготовлені абсолютно нові інформаційні матеріали. Поправки стосуються всіх цінних паперів, що продаються на регульованих ринках, а також інвестиційних фондів і похідних фінансових інструментів. Зміниться і обсяг інформації, що відправляється установам фінансового контролю.

Витрати описані більш точно

Якщо до цих пір звичайний інвестор не завжди міг одночасно бачити, які витрати пов'язані з послугами, якими він торгує на ринку цінних паперів, то в зв'язку з вимогами MiFID II така ситуація більше неможлива. Плата за угодами, витрати на зберігання, а також інші пов'язані з послугою потенційні витрати на даний момент ясно ідентифікуються, і інвестори мають більшу ясність про потенційну комісійної плати та витрати, які здатні виникнути в зв'язку з тією чи іншою угодою.

Більш детальна інформація та документи про директиву MIFID II доступні на домашній сторінці seb.lv/mifid

Що повинен робити власник цінних паперів?

Нові вимоги значно збільшують обсяг роботи, оскільки інформація вимагає більшого узагальнення і обробки, ніж раніше. Необхідно значно покращувати також внутрішню банківську документацію, процеси і призначаються для клієнтів матеріали. На даний момент переглянуті і вступили в силу поправки до кількох чинним інвестиційним договорам.

Код LEI для ідентифікації угод

Надалі угоди з цінними паперами можуть здійснювати тільки ті юридичні особи, які мають ідентифікатор юридичної особи - код LEI, або унікальний код з 20 цифр, що ідентифікує виконавця угоди. Завдяки коду LEI контролюючі установи встановлюють імовірно зловмисне використання ринку, відмивання грошей і використання в інших цілях контролю.

Код LEI можна запросити в авторизованих установах. Щоб це зробити, потрібно вибрати оператора LEI, створити свою сторінку профілю і навести таку інформацію. Код видається протягом декількох днів або тижнів, а його відновлення є платним. Банки надалі не матимуть право приймати рішення про операції з цінними паперами без коду LEI, тому заявку на такий коштує подати своєчасно. Вимога до коду LEI не поширюється на приватних осіб.

  • Інвестування - 13.04.2018

    Як стати власником Google

    Уявіть собі, що ви стали акціонером якої-небудь глобальної компанії з багатомільйонним обігом - навіть якби вам належала зовсім незначна частина акцій цієї компанії, ви були б одним з її власників.

    Детальніше

  • Інвестування - 13.03.2017

    2017

Як саме це досягається?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация