«Дитяча музична школа №8 Кронштадтського району» імені Г.П.Вішневской

Галина Павлівна Вишневська народилася 25 жовтня 1926 року в Ленінграді

Галина Павлівна Вишневська народилася 25 жовтня 1926 року в Ленінграді. Галина була зовсім маленькою дівчинкою, коли батьки віддали її на виховання до бабусі Дарії Олександрівні в місто Кронштадт. Війна почалася, коли їй було всього чотирнадцять. Бабуся померла, чи не переживши блокади, і залишилася одна, Галя була прийнята в місцевий загін ППО. У 1943-44 роках протягом півроку Галина вчилася в Ленінградській Музичній школі імені Н.А. Римського-Корсакова в класі сольного співу І.С. Дід-Зурабова. Коли блокаду зняли, її прийняли в хор Театру оперети. Дуже скоро вокальні дані Вишневської були помічені, і вона почала виконувати сольні партії. Щоб удосконалювати вокал, Галина брала уроки співу у Віри Миколаївни Гаріної.

У 1952-му році Галина вирушила на організований Великим театром Всесоюзний конкурс. Незважаючи на те що у неї відсутнє класичну музичну освіту, Галину Вишневську запросили до Великого театру. Володіння не тільки вокальними, але ще і акторськими даними відразу зробило Вишневську улюбленицею публіки. Блискуче дебютував в ролі Тетяни в «Євгенії Онєгіні», вона виконала партії Аїди і Віолетти ( «Аїда» і «Травіата» Верді), Чіо-Чіо-Сан ( «Чіо-Чіо-Сан» Пуччіні), Наташі Ростової ( «Війна і світ »Прокофьева), Катаріни (« Приборкання норовливої ​​»Шебаліна, перша виконавиця). За 22 роки роботи у Великому театрі Галина Вишневська створила більше 30 незабутніх жіночих образів в російських і західно-європейських оперних шедеврах.

У 1955 році Галина Вишневська виходить заміж за Мстислава Ростроповича, в ансамблі з яким виступала на найпрестижніших концертних майданчиках світу У 1955 році Галина Вишневська виходить заміж за Мстислава Ростроповича, в ансамблі з яким виступала на найпрестижніших концертних майданчиках світу. Їх шлюб, який був укладений через чотири дні після знайомства на фестивалі «Празька весна», тривав 52 роки.

У п'ятдесятих-шістдесятих роках Галина Вишневська стала примою оперної сцени. З гастрольним турне в 1959 році вона відправилася в Америку, а в 1962 році виступила в Лондоні, де вперше з'явилася в «Аїді». Відправившись в 1964-му в Мілан, Галина Павлівна співала зі сцени «Ла Скала». У 1966 році знялася в головній ролі у фільмі-опері «Катерина Ізмайлова» по однойменній опері Д. Д. Шостаковича. Глядачі змогли оцінити не тільки голос Вишневської, вона змогла розкритися і як драматична актриса. Галина Вишневська була першою виконавицею ряду присвячених їй творів Д. Д. Шостаковича, Б. Бріттена та інших видатних сучасних композиторів. Під враженням від прослуховування її запису «Бразильської Бахіана» 19 грудня 1961р. Анна Андріївна Ахматова написала вірш «Слухаючи спів»:

Жіночий голос, як вітер, мчить,
Чорним здається, вологим, нічним,
І чого на льоту ні торкнеться,
Все стає відразу іншим.
Заливає алмазним сяйвом,
Десь щось на мить сріблить
І загадковим шати
Небувалих шовків шелестить.
І така могутня сила
Зачарований голос тягне,
Ніби там спереду не могила,
А таємничої сходи зліт.

У 1974 році на закордонні гастролі відправився Мстислав Ростропович, пізніше Вишневська приєдналася разом з дочками У 1974 році на закордонні гастролі відправився Мстислав Ростропович, пізніше Вишневська приєдналася разом з дочками. Сім'я жила у Франції, в США і у Великобританії. Через деякий час М.Ростропович був запрошений в США. Національний симфонічний оркестр запропонував йому місце головного диригента. Сім'я переїхала слідом за ним. Галина Павлівна весь час виступала на сценах кращих театрів. Тільки в середині вісімдесятих років геніальна співачка перестала виходити на сцену, закінчивши кар'єру виступом в «Гранд-опера» в Парижі. Вона зайнялася постановкою спектаклів, виступаючи в якості режисера, викладала, знімалася в кіно і писала мемуари.

Книга спогадів Галини Вишневської про те, як ленінградська дівчинка стала примадонною Великого театру, вийшла в Вашингтоні в 1984 році і була названа «Галина». У 1990 році Галина Вишневська і Мстислав Ростропович були відновлені в громадянство і незабаром повернулися на Батьківщину. З 1993 року співачка виступала в якості драматичної актриси. На сцені в МХТ імені Чехова вона грала роль Катерини Другої в п'єсі Е. Гремін «За дзеркалом», знялася в головних ролях у фільмі А.Белінского «Провінційний бенефіс» і у фільмі А.Сокурова «Олександра» (режисер написав сценарій спеціально для Вишневської ).

У 1996 році Галина Павлівна Вишневська стала Почесним громадянином міста Кронштадта.

У 2002 році в Москві відкрився Центр оперного співу Галини Вишневської . Вона була його керівником і тут передавала свій досвід талановитим молодим співакам.

Галини Вишневської Герасимчука 11 грудня 2012 року.

14 вересня 2014 року постановою Уряду Санкт-Петербурга Дитячій музичній школі №8 Кронштадтського району присвоєно ім'я Г.П.Вішневской.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация