Дитячий санаторій "Бердянський" - відпочинок для всієї України

  1. У Бердянську близько 17 дитячих та спортивно-оздоровчих установ. Особливість дитячого санаторію «Бердянський»...
  2. Кожна зміна як сім'я
  3. У здоровому тілі здоровий дух
  4. Що ж самі діти говорять про санаторії «Бердянський»?

У Бердянську близько 17 дитячих та спортивно-оздоровчих установ. Особливість дитячого санаторію «Бердянський» в його спеціалізації (пульмонологія, гастроентерологія) і унікальному розташуванні на дельті Бердянської коси з усіх боків оточеній морем.

Всього курортних рекреаційних зон у нас в місті три, останні 30 років санаторій знаходиться на околиці першої і найбільшої, що сприяє сприятливому лікуванню.

Моє знайомство з санаторієм відбулося під час чергового флешмобу , Які тут увійшли в традицію і з квітня проводяться кожну зміну. Активність дітей і щирість співробітників захоплює. Вихователі танцюють з дітьми, організатори беруть участь в конкурсах, разом співають і влаштовують в естафетах. Але перше, що кидається в очі - величезний будинок, де спортзал, їдальня, лікувальний корпус з'єднані, що дуже зручно, особливо взимку. У планах відремонтувати приміщення для басейну.

У планах відремонтувати приміщення для басейну

Путівка в здорове життя

Головний лікар санаторію Олег Білів знайшов в архівах перший наказ, де вказано дату заснування 1 вересня 1944 рік. Тоді ще він перебував в центрі міста, і лікувалося в ньому 80 осіб. Зараз в санаторії 360 місць, за рік тут безкоштовно оздоровлюються близько 5 тисяч дітей з усієї України. Багато з Житомирської та Полтавської областей. Для бердянців є пільга: якщо з'явилися вільні місця, то через наказ вони поширюються по лікарнях нашого міста.

Якщо дитина перебуває на диспансерному обліку, то може сміливо приїхати в санаторій. Головлікар показав у себе в кабінеті карту України, де жовтими кружечками позначені райони, на які поширюються путівки, і зразкову їх кількість. Тому, коли батьки приходять до нього зі скаргами про те, що їм не дісталася путівка, Олег Петрович показує карту і пояснює, що з цією проблемою потрібно звертатися не до нього, а в свою поліклініку.

Тому, коли батьки приходять до нього зі скаргами про те, що їм не дісталася путівка, Олег Петрович показує карту і пояснює, що з цією проблемою потрібно звертатися не до нього, а в свою поліклініку

- До нас лікуватися приїжджали люди з Німеччини, Іспанії, Казахстану, і були в захваті від пейзажів за вікном, - згадує головний лікар. - Раніше і росіян у нас було дуже багато, але в цьому році вже не приїжджають. Зараз в зв'язку війною на сході України з Донецька і Луганська дітей дуже мало. Але якщо з Міністерства охорони здоров'я прийде наказ забрати дітей з проблемних областей, то ми до цього повністю готові.

Санаторію не вперше надавати таку допомогу. Тут в 1986 році, після трагедії на АЕС, брали дітей з Чорнобиля, в 2004 році - з села Новобогданівка, де сталася техногенна катастрофа. У 2006 році з Алчевська, де велика катастрофа інфраструктури залишила без опалення ціле місто, вдалося забрати майже весь інтернат (близько 70 осіб).

Тут велика лікувальна база, проводиться близько 40 процедур. Всього 215 співробітників, 15 з яких лікарі, 46 педагогів, 52 медсестри та працівники господарської служби щодня забезпечують пацієнтам комфорт і якісне лікування.

Кожна зміна як сім'я

Будні санаторію «Бердянський» не проходять розмірено, щоб хлопці не нудьгували, тут кожен день проводяться розважальні заходи, перегляди кінофільмів і мультиків. На початку зміни кожна палата готує номери художньої самодіяльності, потім проводиться загальне знайомство. Вихователька Ірина Мудрагель досі зі сміхом згадує хлопчика з минулого зміни, який надів спідницю, блузу, перуку, взяв сумочку, і копіював поведінку дівчаток. Тоді все просто зі сміху попадали!

Ранок у дітей в стінах санаторію починається з зарядки та сніданку, після чого всі збираються на лінійці, де обговорюють плани на день.

- З кожним заїздом діти у нас все гірше з культури і по етикету. Ми часто стикаємося з хамством, неповагою до старших, вживанням нецензурних слів. Рідко бувають такі, які попросять вибачення. Ми дзвонимо їх батькам, у нас навіть заведена спеціальна зошит, де вказано на якій мові краще з ними розмовляти.

До 11:00, якщо дозволяє погода, хлопці з вихователями знаходяться на море. Потім у кожного поверху починається індивідуальне лікування: діти беруть свої книжечки, йдуть на процедури, п'ють спеціальний чай і коктейль. Після обіду настає сончас, під час якого «ловляться на гарячому» порушники розпорядку: хтось по телефону примудряється розмовляти, хтось просто спілкується між собою ...

Після обіду настає сончас, під час якого «ловляться на гарячому» порушники розпорядку: хтось по телефону примудряється розмовляти, хтось просто спілкується між собою

Хлопців тут годують 5 разів на день. Після повторного походу на море і вечері, починається дискотека або показ кінофільму. До державних свят для дітей влаштовують лінійки. Одна з найцікавіших була присвячена 200-річчю від дня народження поета Тараса Шевченка.

На четвертому поверсі, де живуть учні 7-8 класів, проходить гра «Незалежна країна», суть якої полягає в тому, щоб розкрити у дітей лідерські задатки і прищепити почуття відповідальності. Вибирається актив, який складається з президента, прем'єр-міністра, міністра житлово-комунального господарства, культури і охорони здоров'я. Палати - це так зване місто, де спільно з «мером» правлять «влади», стежать за порядком, допомагають вихователю. Якщо, приміром, не застелена ліжко або не прибрано на тумбочці, місцева так звана влада вирішує цю проблему.

У здоровому тілі здоровий дух

На початку зміни діти звикають до нової обстановки, деякі навіть плачуть, а незадовго до від'їзду помітно розслабляються. Під час навчання, щоб школярі не відставали від програми, педагоги проводять консультативні заняття. У кожного вихователя на поверсі свій певний предмет, за яким він виставляє оцінки.

Взимку в санаторії теж не нудно, проводиться більше спортивних естафет та заходів з вихователями. Наприклад, команда медиків і педагогів змагалися зі старшими дітьми, - сидять в залі були в захваті! Восени відбудеться пионербол, в якому візьмуть участь, як діти, так і співробітники.

Відпочивають в санаторії діти з Донецька і Луганська, але, за словами вихователів, вони ніяк не відрізняються від інших:

- У нас однакове ставлення до всіх дітей, ми нікого не виділяємо, правила для всіх одні, - запевнила Ірина Мудрагель. - А взагалі у нас дуже хороший колектив! За одним поверхом (їх всього чотири) закріплено п'ять вихователів, у кожного з них є своє «я», яке може вдало вклинитися в робочий процес: хтось добре працює за комп'ютером, хтось вміє танцювати або співати ...

Що ж самі діти говорять про санаторії «Бердянський»?

«Я вже четвертий рік поспіль відпочиваю в цьому санаторії. Тут добрі вихователі. Я люблю море, а тут воно дуже гарне. Мені подобається, коли ввечері ми всі разом йдемо гуляти біля моря ». Альбіна Шевченко, 12 років.

«Я приїхав сюди із Запоріжжя щоб підправити здоров'я. Тут просто не може не сподобається! Флешмоби або концерти у нас проходять майже кожен день. Я часто беру участь у спартакіадах ». Антон Елозін, 17 років.

Зараз по поверхах санаторію проходить конкурс малюнка. Тематика завжди різна, але найчастіше вихованці зображують мирну Україну і щасливу сім'ю. Після закінчення 25-денної зміни на прощальному вечорі хлопці співають в караоке, обмінюються номерами телефонів і обіцяють коли-небудь приїхати сюди знову.

Автор: Леся СУХОМЛИН

Читайте також інші статті з рубрики "Один день з життя"

Що ж самі діти говорять про санаторії «Бердянський»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация