Діти кинуті і діти сурогатні: і все одно вони люблять ...

  1. ведмежата
  2. їх мами
  3. Матері за гроші

Що спільного у соціального сироти з дитбудинку і малюка із забезпеченої сім'ї, яка дала змогу себе народити дитину за допомогою сурогатної мами? Наскільки велика різниця між пропивав останні гроші "зозулею" та заробляє народженням дітей благополучної жінкою?

ведмежата

З Іванком, що називається, «вистрілила». Якась іскра, контакт, який складається сам собою, несподівано і яскраво, і миттєво пронизує душу щастям і надією. Чомусь в величезному скупченні людей він мене запам'ятав, виділив, підбіг, відкритий і щасливий, і повідомив: «Це я вчора в спектаклі ведмедика грав!»

»

Фото: Diana Savich, photosight.ru

Ведмедика семирічний Ваня дійсно зіграв, виступивши на організованому нашої єпархією театральному фестивалі за участю дітей-сиріт . На наступний день ми повели хлопців на благодійний спектакль в ТЮГ, і саме там, в натовпі народу, знову зустрілися з ним. І потім, на зупинці, Ваня довго махав з вікна тролейбуса, поки той не від'їхав. Так, власне, все й почалося.

А потім пішли візити нашої невеликої групи православної молоді в дитячий будинок. Діти раділи, і було видно, що ми їм дійсно потрібні. І в один з перших візитів найдобріша і самовіддана у своїй любові до сиріт вихователь відразу нас попередила: ви приїжджайте, дружите з ними, їм дуже потрібні старші сестри і брати, дорослі товариші.

Тільки от не обнадіює даремно - нічого більше. Мамою вони вас не назвуть. Мами у них є, і вони люблять тільки їх. І тому усиновити їх вже не можна - самі не погодяться. Мами для них - це святе.

їх мами

Для повноти картини пояснюю: всі ці мами позбавлені батьківських прав. Позбавлені не по свавіллю лютої ювенальної юстиції , А за справу: пияцтво, наркоманію, оргії на квартирах. Ніхто не забороняє їм бачитися з дітьми. Ніхто не заважає відновити свої права. Однак мами п'ють запоєм і припиняти це захоплююче заняття не збираються.

Іноді вони телефонують своїм дітям, найчастіше - в свята і дні народження. Обіцяють приїхати, але так і не приїжджають. Хлопчики та дівчатка чекають їх біля вікон, визирають в них кожні п'ять хвилин, ходять, самі не свої. Весь світ для них перестає існувати в цей момент.

Вони чекають з такою внутрішньою благанням, яка, здається, може перевернути весь світ. Чекають до вечора і не вірять, що так і не дочекалися. Увечері знову дзвонить мати. Обіцяє приїхати на наступний день. Назавтра все повторюється. На третій день мати вже не намагається дзвонити.

Мама Вані змогла зробити більше, ніж інші. Влаштувалася в Ванін дитячий будинок прибиральницею. Пояснила синові, які погані інші дорослі, які Ваню не люблять і розлучили його з мамою, яка його любить. І пішла в запій, більше не з'явившись на роботі.

«Ведмедик» знову залишився один в глибокій впевненості, що його мама - найкраща. І нехай, відчуваючи брак любові, він буде тисячу разів підбігати до тебе і брати за руку, заглядати в очі і чекати відповідь ніжності, у нього все одно десь там в серці сидить мама, і він чекає її - саме її, і нікого іншого. Чекає всупереч усьому.

Звичайно, можна сказати, що «маму вихідного дня» любити легко. Вона не лається, не карає, не примушує робити уроки, не дратує зайвою турботою, не "їсть його мозок», як кажуть підлітки, в стосунки з нею не вторгається рутинний побут. Вона відрізняється рівно тим, чим коханка відрізняється від дружини: не набридає, і тому завжди здається довгоочікуваної і ідеальною. Але в цьому фанатичному очікуванні дітей є щось більше, ніж ефект «мами-коханки».

Матері зрадили їх не один раз. Зрадили, віддавши в дитбудинок (частина матерів залишили своїх дітей добровільно, але потім все одно стали з'являтися в їхньому житті). Зраджують кожним новим дзвінком, кожним невиконаною обіцянкою, кожної нової брехнею при новому візит - і величезними перервами між зустрічами.

Найближчий, найрідніша, найрідніша людина постійно їх зраджує. А вони все одно чекають її, виправдовуючи кожну нову витівку своєї недбайливої ​​матусі. Нерозумно, страшно, несправедливо? Звичайно. І тисячу разів несправедливо те, що звичайні мами, що піклуються про своїх дітей, не отримують такої любові.

Звичайно, я не хочу сказати, що мама хороша будь-яка лише тому, що вона - мати. «Інші дорослі» в більшості випадків правильно поступили, забравши дітей з подібних сімей. Валяючись негодований згортком біля п'яної матері, безпорадні діти цілком могли померти від голоду чи нажити невиліковні хвороби.

Інша справа, що асоціальною батькам ніхто не запропонував реабілітації та допомоги, але розмова зараз не про те. Для простоти міркування залишимо за дужками питання такої реабілітації. Залишимо лише голу даність: для порятунку життя і здоров'я дітей їх потрібно було забрати. Подальшу поведінку матерів, роками не соізволяющіх приїжджати на побачення до своїх малюкам, показує, що вилучення це не було фатальною помилкою.

У наших дитячих будинках є розумні і серцеві вихователі, які вкладають душу в кожного чужу дитину. Є люди, готові усиновити цих дітей і стати для них справжніми, люблячими батьками. І ніхто не говорить, що щось тут неправильно або нелогічно. Так вийшло.

Дітей, які живуть в ситуації, близької до пекельної, потрібно рятувати. Кинутих дітей треба любити. Сиріт потрібно всиновлювати. Мати-зрадниця не заслужила настільки несвідомої любові. Хіба не так?

Начебто, так. І начебто, любов дітей-сиріт до своїх матерів і любов'ю в повному розумінні назвати не можна - скоріше, це ідеалізація. Створили собі кумира, назвали мамою, наділили неіснуючими рисами, а потім, в перехідному віці, все усвідомили і почали ненавидіти своїх матерів. Адже не витримала ж їх дитяча любов перевірку часом! І розуміють діти-ведмежата, що могли б прийняти любов від іншої мами, але не захотіли. І зараз, напевно, вже погодилися б, та тільки дитинство пройшло назавжди. Ну чому все так ?!

Та тому, що Сам Господь Бог заклав в людську природу незбагненну, нелогічну, що не зрозумілу ніякими законами любов дитини до жінки, яка виносила і народила його. І в дитинстві, не абстрактні ще від своєї природної природності зовнішніми нашаруваннями, діти відчувають цей зв'язок як найголовніше відчуття в їх житті.

Вихователька може його годувати, ти можеш допомагати йому робити уроки і грати з ним, але ніхто і ніколи не встане для нього в один ряд з тієї, що дала йому життя, що носила його під серцем, що годувала грудьми. Вони будуть вірити їй, обманюватися, і знову вірити, і знову чекати, плакати і знову прощати ...

Матері за гроші

Чому я все це пишу? Тому що, як не дивно, це дуже тісно пов'язано з обговорюваної зараз темою сурогатного материнства . З тією лише різницею, що «сурмама», як називають її медики, зраджує свою дитину один раз, віддавши його за гроші замовникам. Матері дітей-сиріт зраджують їх набагато частіше, постійно доливаючи душу, даючи надію і не втілюючи її. Але ось парадокс - діти все одно не можуть не любити свою матір, особливо поки маленькі.

Так, можна сказати, що в разі зі страждаючою безпліддям парою дитина може ніколи не дізнатися, хто його виносив і народив. Але де гарантія, що народила його жінка теж не відчує зв'язок зі своєю дитиною і не захоче його розшукати? Адже якщо материнський інстинкт пробивається навіть у наркоманів і алкоголіків, які хоч зрідка, але відвідують своїх дітей, як йому не прокинутися у звичайній здорової жінки?

І де гарантія, що дитина сама не відчує, що та, яку він звик вважати матір'ю, його не родила? Адже зв'язок матері і дитини, як ми вже з'ясували, ніякій логіці і ніякому розумінню взагалі не піддається. Вона є навіть тоді, коли її поява виглядає абсолютно непотрібним і несправедливим.

В Біблії є слова, що жінка спасається чадородінням. Порятунок же в християнському розумінні - це не певні дії, які необхідно зробити, а в першу чергу зростання в любові до Бога і до ближніх. І для зростання цього Господь в полегшення подвигу любові дає жінці-матері запас жертовності до свого чада, а дитині - запас безумовної прив'язаності. І якщо навіть жінка зраджує цю любов, її зрада ще не означає, що зробити такий же вчинок погодиться її дитина.

І ще. Свого часу я цікавилася явищем сурогатного материнства - і була вражена встигли вже повністю вишикуватися законам ринку на цьому терені. Сурогатну маму відбирають, як відбирають хороший товар: вона повинна бути обов'язковою, виконавчої, без шкідливих звичок - не дай Бог, ще вплине на здоров'я майбутнього малюка. Відбір сурогатної матері проводиться за кількома критеріями. Крім медичної придатності, кандидатки проходять також психологічне тестування.

- Ми з'ясовуємо найрізноманітніші факти, аж до того, де і з ким вона живе. Важливо зрозуміти, наскільки людина адекватна в спілкуванні, старанний, наскільки швидко може мобілізуватися і приїхати в місто, наприклад, за рекомендацією лікаря, - пояснює представник ділового центру по підбору сурогатних матерів «Роман» Марина Клинова.

Від неї можна вимагати пройти спеціальні тест-аналізи протягом вагітності для визначення можливих генетичних і фізичних порушень у дитини. Сурмама не має права відмовлятися від даних процедур, призначених лікарями, незважаючи на складності їх проведення.

- Звичайно, всі ці речі прописуються в договорі. Сурмама зобов'язана дотримуватися певного режиму дня, проходити лікарські обстеження, вести здоровий спосіб життя. Вона не має права нехтувати рекомендаціями лікарів. У разі якщо під час вагітності жінка заразить дитини інфекційними захворюваннями, вона може втратити винагороди, - попереджає Марина.

Перервати вагітність сурогатна мати теж може тільки за згодою біородітелей. Поплатитися за самовільне аборт можна не тільки позбавленням винагороди, а й великими штрафами.

І знову: все правильно, холоднокровно і цинічно. Мама повинна стежити за собою під час вагітності, вірно? Не можна ж заражати дитини інфекціями, правильно? Тільки тут все це робиться не з любові до дитини, а зі страху втратити гонорар. Потрібно добре виконувати свої обов'язки мами. Зобразити із себе маму. За гроші зобразити.

Сходити на аналізи, бо того вимагали замовники. Випити таблетку, якщо це прописано в договорі. Носячи при цьому під серцем дитину, яка в силу дитинства свого ще не здатний нічого зображувати. Він, перебуваючи в утробі, здатний тільки відчувати любов до тієї, чиє серцебиття щохвилини чує ...

До речі, далеко не завжди сурогатними матерями стають бідні жінки. Як повідомляють співробітники центру «Роман», деякі з які виявили бажання виносити чужу дитину, заробляють по двадцять і більше неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Мотиви можуть бути самими різними: і бажання купити квартиру ближче до міста, і необхідність дати дитині платну освіту.

Звичайно, подібний заробіток є певною мірою ризикованим: породіллі не застраховані від самих різних ускладнень, аж до видалення матки. Але всі ці небезпеки в обов'язковому порядку повинні бути прописані в договорі, так які тут проблеми?

У світі, збудованому на грошах і договорах, все просто, зрозуміло і практично ідеально. Ринок мам на вибір. Відбір з повним вторгненням в особисте життя. Тіло в оренду. Лікування та аналізи за контрактом. Турбота під загрозою фінансових санкцій. Аборт - за згодою замовників.

Звичайно, вагомий аргумент на захист сурогатного материнства тут в тому, що подібна мама не буде страждати, віддаючи свою дитину. Тільки ось з духовної точки зору такий стан ще страшніше, ніж біль через розлуку з малюком. Такий стан - це злочин перед Богом дається материнською любов'ю.

Це знецінення любові. Це її зрада за гроші. І воно одне - цинічне і наперед спланованого зрада - страшніше навіть, ніж багато зради, вчинені через неміч страждає алкоголізмом жінкою, мамою «Ведмедика».

Біль від розлуки з дитиною або свідоме вбивство в собі кращих людських інстинктів - одним з цих двох зол доводиться платити сурогатній мамі за свою «незвичайну професію». Третього не дано.

Читайте також:

Сурогатне материнство. ДОВІДКА

Людина користується?

Протоієрей Димитрій Смирнов: сурогатне материнство на кшталт проституції

Наскільки велика різниця між пропивав останні гроші "зозулею" та заробляє народженням дітей благополучної жінкою?
Нерозумно, страшно, несправедливо?
Хіба не так?
Ну чому все так ?
Але де гарантія, що народила його жінка теж не відчує зв'язок зі своєю дитиною і не захоче його розшукати?
Адже якщо материнський інстинкт пробивається навіть у наркоманів і алкоголіків, які хоч зрідка, але відвідують своїх дітей, як йому не прокинутися у звичайній здорової жінки?
І де гарантія, що дитина сама не відчує, що та, яку він звик вважати матір'ю, його не родила?
Мама повинна стежити за собою під час вагітності, вірно?
Не можна ж заражати дитини інфекціями, правильно?
Але всі ці небезпеки в обов'язковому порядку повинні бути прописані в договорі, так які тут проблеми?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация