Діти - жертви пороків взослих ... (вразило!). Обговорення на LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

У попередньому пості, викладаючи вірш про байдужість, я довго підбирала до нього відповідну ілюстрацію. І знайшла дуже оригінальну, на мій погляд, скульптуру, присвячену байдужість. Мені стало цікаво, де ж знаходиться ця скульптура, в якій країні, хто її автор ... І ось яку цікаву інформацію я для себе відкрила, з'ясовуючи ці факти: виявляється, ця скульптура зовсім не закінчений твір, а всього лише невелика частина цілої скульптурної композиції, яка знаходиться в Росії, в Москві!

Побачивши її цілком на одній з фотографій, я просто була вражена і ідеєю цього проекту, і його масштабом, і виконанням! І до речі, скульптуру, присвячену саме цьому пороку - байдужість - автор помістив в центр, та ще й зробив її найвищою! Свідомо чи випадково - не знаю, але, на мою думку, це через те, що саме цей порок і є найстрашніший!
Композиція вразила !!! Сподіваюся, що вдасться все це побачити на власні очі!

«Діти - жертви пороків дорослих» - скульптурна композиція М. М. Шемякіна, розташована на Болотній площі Москви. Композиція задумана автором як алегорія боротьби зі злом і пороками:

Композиція задумана автором як алегорія боротьби зі злом і пороками:


У центрі композиції зображено хлопчик і дівчинка дошкільного віку, що рухаються на дотик з зав'язаними очима. Під ногами у них - впала книжка з казками, а навколо півколом обступають фігури, символи вад дорослих, - Наркоманія, Проституція, Крадіжка, Алкоголізм, Невігластво, лженауковість (Безвідповідальна наука), Байдужість, Пропаганда насильства, Садизм, Ганебний Стовп для тих, хто без пам'яті, Експлуатація дитячої праці, Злидні і Війна.

Під ногами у них - впала книжка з казками, а навколо півколом обступають фігури, символи вад дорослих, - Наркоманія, Проституція, Крадіжка, Алкоголізм, Невігластво, лженауковість (Безвідповідальна наука), Байдужість, Пропаганда насильства, Садизм, Ганебний Стовп для тих, хто без пам'яті, Експлуатація дитячої праці, Злидні і Війна

Уже після викладання цього поста я виявила дуже цікаве і докладний опис кожної з 13 скульптур.

Наркоманія - ангел смерті у фраку графа Дракули, зі шприцом і мішечком героїну в руках, що пропонує «полетіти» від життєвих проблем.

Проституція в мерзенному образі жаби (перегукується з царівною-жабою) з пухкими губами і пишними формами, але бородавками по всьому тілу і зміями на поясі. У широкому сенсі - це аморальність і лицемірство, коли немає справжніх почуттів і емоцій. Автор одного з блогів стверджує, що лицемірство складається з дрібниць: з критики пішли гостей, брехні, чергової посмішки, буденного «скажи, що мене немає».

Крадіжка у вигляді слащавой і хитрою свині, розмахував тонкими і витонченими пальцями вкраденим грошовим мішечком. За спиною у неї мішок з написом «офшор» і банківськими реквізитами. У нашому повсякденному житті - це не тільки хабарництво (і отримання, і дача), а й пристрасть до накопичення матеріальних цінностей, завищена оцінка значущості речей. Дитина по-своєму розуміє нашу пристрасть і через це вбирає викривлену мораль і помилкові цінності.

Алкоголізм - як сидить на бочці осоловело бог з давньої міфології з подвійним підборіддям і великим животом.


Невігластво - такий собі безтурботний і бездіяльно веселий осів з блазня брязкальцем і годинами в руках, який доводить зворотне відомій приказці: потісі - час.

Псевдовчених в суворої чернечій рясі, з закритими очима демонструє сувій з псевдонауковими знаннями, безвідповідальне використання яких призводить до техногенних катаклізмів, розробці небезпечної зброї і неприродно втручанню в природу. Останнє символізує двоголова клонований собака-мутант, якій вона керує як маріонеткою на ниточках. Як приклад псевдовчених М. Шемякін наводить «страшну історію в Америці, коли через розрекламованих заспокійливих таблеток для вагітних, народилися діти без рук і без ніг».

Війна (дуже схожа з бойовим дроїдом з тих же «Зоряних воєн») - ще один ангел смерті у вигляді яструба в обладунках і в протигазі, який пропонує дітям закутого в бомбу Міккі-Мауса.

Злидні - висушена боса стара з обвислими грудьми, в лахмітті і з посохом, простягає руку за милостинею. Дуже спірним для публіки здалося віднесення бідності до числа пороків, яка, як свідчить п'єса Островського, їм не є. У свою чергу опоненти цитують відомого персонажа Достоєвського: "бідність не порок, це істина. Але злидні, шановний пане, злидні - порок-с. У бідності ви ще зберігаєте своє благородство вроджених почуттів, у злиднях ж ніколи і ніхто. За злидні навіть і не палицею виганяють, а мітлою вимітають з компанії людської, щоб тим образливі було, і справедливо, бо в злиднях я перший сам готовий ображати себе ».

Тут доречна алегорія з убогістю в духовному плані, відсутністю прагнення до досягнення значимих цілей, пристосовництвом до побутових умов, забезпечення малими подачками. Виховувати невіра в себе, культивована слабкість до життєвих труднощів - дитина ще не спробував, а ми вже говоримо «малий, не вийде» або «це не так просто, потрібно довго вчитися».


Експлуатація дитячої праці представлена птахом-фабрикантом з величезним дзьобом, що запрошує пройти на свій завод з відбитками дитячих долоньок на стінах за замкненими воротами. У переносному сенсі - це безрадісне і рутинне дитинство, буденність, невиправдана експлуатація почуття обов'язку.

Безпам'ятство в формі ганебного стовпа з повзуть по ньому зміями.

Садизм в образі не чутливі до чужого болю лютого носорога з розпростертими обіймами підтримує випирає черево мотузкою з петлею. Алегорично - це та ж пристрасть дорослих до заборон і надмірного домінування над волею дітей, консервативне навчання жити «як треба», які ведуть до придушення творчості і тиражування власних комплексів і помилок.

Пропаганда насильства у вигляді Буратіно, що пропонує широкий вибір засобів насильства на щиті, з ліхтарем над стопкою книг, серед яких «Майн кампф». Тим часом, сьогодні найпопулярнішим засобом пропаганди насильства стали дитячі комп'ютерні ігри, дитяче кіно і мультиплікація - рівень агресії після них просто зашкалює.

У центрі композиції над сонмом вад на п'єдесталі височить скульптура, що уособлює найгірший з них - двуликое байдужість з закритими очима, заткнутими вухами, складеними на грудях руками і з гробовідним тілом.
В одному з інтерв'ю М. Шемякін називає байдужість найголовнішим людським пороком, так як бездушність до ближнього - «корінь усілякого зла». (Приємно, що я правильно розцінила думку автора щодо центральної фігури. Н.Т.)
»Я, як художник, цим твором закликаю озирнутися навколо, почути і побачити ті прикрощі і жахи, які відчувають діти сьогодні. І поки не пізно, розсудливим і чесним людям треба задуматися. Не будьте байдужими, боріться, робіть все, щоб зберегти майбутнє Росії »- підсумовує автор.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация