Дитинство в психоісторичний аспекті: стилі виховання

  1. вибираємо книгу
  2. Моя дитина не любить читати ...
  3. Корисні ігри для школярів
  4. Корисні ігри
  5. Вибираємо іграшки для дошкільника
  6. Вибираємо іграшки для малюка (1,5 - 3 роки).
  7. Чому я вибрала домашні пологи?
  8. Вибираємо іграшки для немовляти
  9. Музичне виховання в ранньому віці
  10. Як ми хвалимо дитину?
  11. гіперкінетичний синдром
  12. Гипердинамический дитина і школа
  13. Гипердинамический дитина і розвиваючі заняття
  14. гиподинамический дитина
  15. гипердинамический дитина
  16. Слова в медичних картах
  17. Купуємо оцінки?
  18. А ваша дитина готова до школи?
  19. Працюємо над дикцією.
  20. Як виправити почерк



30 червня 17:08
Андрущенко Ольга

Історія дитинства - це кошмар, від якого ми тільки недавно стали прокидатися: Ллойд Демоз
Чим глибше в історію - тим менше турботи про дітей. На початку-середині 20 століття було зроблено чимало спроб описати дитинство в історичній ретроспективі. Але найчастіше дитинство ідеалізувати, і перед нами вставала уявна картина дитинства. Найбільш розробленою в цій області є психоісторичний теорія дитинства Ллойда Демоз. Демоз показав, що прогрес, що дозволив подолати магію і забобони, є наслідком не накопичених знань, а зростання психологічної зрілості в результаті еволюції дитинства. Протягом людської історії змінювалися стилі виховання, а разом з ними відповідно змінювався людина і навколишній світ. Для нас велике значення має психічний розвиток людини протягом історії - від примітивного психотичного, шизофренічності людини до сучасного тривожного людини. Демоз пропонує розрізняти шість типів виховання: інфантіцідний, який залишає, амбівалентний, що нав'язує, социализирующий і допомагає. Сьогодні ми розглянемо перші три типи виховання в історії людства.
Інфантіцідний, або детоубійственний стиль виховання швидше характерний для доісторичної людини. Але буде справедливо сказати, що несвідоме прагнення вбити свою дитину, завдати йому шкоди залишається до сих пір, але завдяки культурі дане прагнення, як правило, приймає прийнятні форми, і дитина не тільки залишається в живих, але і отримує належний догляд і турботу. Ми не будемо заглиблюватися в питання про механізми вищевказаного агресивного прагнення, але відзначимо, що кожна мати транслює, передає дитині своє агресивне прагнення. Дітовбивство в Античності зазвичай ігнорують, не дивлячись на сотні ясних вказівок античних авторів на повсякденність і общепринятость цього акту. Дітей кидали в річку, в купу гною, в помийну яму, садили в глечик, щоб заморити голодом, залишали на пагорбі або на узбіччі дороги. Дитину, який був не бездоганний за формою або розмірами, який занадто мало або голосно кричав, як правило, вбивали. Однак першій дитині життя зберігали, особливо якщо це був хлопчик. Взагалі, дівчаток вбивали набагато частіше, тому і чоловіків в Античності було більше. Наприклад, в 79 сім'ях, які отримали громадянство Мілета близько 228-220 до н.е., було 118 синів і 28 дочок. Посейдіпп повідомляє, що було менше одного відсотка сімей, де було б більше однієї дочки в родині. До 4 століття н.е. ні закон, ні громадська думка не засуджували дітовбивство в Греції чи Римі. Античний автор Аристипп міркує: 'Чоловік може робити зі своїми дітьми все, що заманеться, бо хіба ми не спльовуємо зайву слину або НЕ відкидали воша як щось чужорідне?' У багатьох культурах дітовбивство здійснювалося під знаком жертвопринесення.
Навіть в даний час в докультурние племенах можна зустріти подібну тенденцію. Мати, як правило, вважала, що якщо її дитини вибрали в якості жертви - це честь для неї. Дітей убивали заради магічних і жрецьких обрядів. Перші закони про заборону на вбивство дитини з'явилися лише тоді, коли населення стало значно дрібнішати. У Римі умертвіння дітей стало розглядатися як вбивство тільки в 374 р н.е .. Але бажання вбити, покалічити дитину залишилося і йшло з часом все глибше і глибше. Народжуючись, дитина потрапляла в світ смерті і в світ боротьби зі смертю одночасно. Батьки з одного боку прагнули зберегти життя дитині, з іншого - забрати цю життя. У людей минулого потреба спотворити, обпалити, заморозити, втопити, з силою жбурнути або труснути дитини постійно знаходила прояв. З нарощуванням культурного шару людство вміло завуалював тягу до дітовбивства. Всілякі обряди ініціації, загартовування, лікування і виховання були настільки жорстокі, що прекрасно задовольняли потребу людини вбити.
Ігнорує, або залишає стиль виховання - більш пізніше досягнення людства. Дітей вже не вбивали, як раніше, але дитина залишалася річчю, недоробленим дорослим, покаранням Божим і т.д .. Батьки в силу своєї відносної психологічної зрілості вже не вбивали дітей, а просто кидали. Під словом 'кидали' ми розуміємо не тільки свідоме, безпосереднє фізичне залишення дитини десь (це вже скоріше вбивство), а будь-який залишення дитини без нагляду, ігнорування його потреб, віддання дитини всіляких няням і годувальницям. До 18 століття звичайною справою було віддавати новонароджену дитину в сім'ю годувальниці, а після повернення додому він потрапляв під опіку слуг і гувернанток. Найдавнішою формою ігнорує стилю виховання є торгівля дітьми, яка дозволялася законом за часів Вавилона, і була поширена у багатьох народів Античності. У 12 столітті і раніше англійці продавали своїх дітей в рабство ірландцям.
Продаж дітей зустрічалася і в Новий час: наприклад, в Росії торгівля дітьми не заборонялася законом до дев'ятнадцятого століття. Іншою формою відмови від дітей було їх використання в якості застави виконання політичних або боргових зобов'язань, що теж сходить до епохи Вавилона. У багатьох культурно-розвинених народів було прийнято віддавати своїх дітей на виховання в чужу сім'ю. Крайнім варіантом середньовічного звичаю посилати дітей знаті в інший знатний будинок в якості пажів, фрейлін, послушників або писарів. Такий звичай був поширений в Європі і в Новий час. Однак переважною формою узаконеного відмови від дітей було все-таки виховання дітей у годувальниці. Годувальниця - звичне дійова особа в Біблії, в Кодексі Хаммурапі, в папірусах єгиптян, в грецькій і римській літературі. Годування дитини самої матір'ю грудьми вважалося брудною справою, і годує мати могли назвати навіть брудною і непристойної свинею.
Залишає стиль виховання характерний для 4-13 століть н.е .. Діти для батьків того часу - злісні істоти, розповсюджувачі хвороб. Але якщо для інфантіцідного стилю виховання характерно умертвіння незручного дитини, то для залишає стилю - побиття дитини. Психологічний портрет дитини 4-13 ст - це забитий, кинутий, недосконалий, 'недороблений' людина, повний страхів і тривог. Батько - жорстокий, непримиренний, сам повний страхів, позбавлений емпатичних розуміння, що не прагне зрозуміти дитину.
В даний час елементи залишає стилю безсумнівно теж присутні. Нещасні випадки з дітьми: опіки, падіння, отруєння, запущені захворювання і навіть просто карієс зубів - все це відгомони залишає стилю. Найчастіше матері знають, що треба їх дітям, але не роблять цього, прикриваючись зайнятістю і діловитістю. Початок етапу амбівалентного стилю виховання можна датувати чотирнадцятим століттям, коли з'явилося багато посібників з виховання дітей, поширився культ Марії і немовляти Ісуса, а в мистецтві став популярним образ турботливої ​​матері. Характерними особливостями даного стилю виховання є такі виховні практики як туге сповивання, систематичне побиття і клізма. Процедура сповивання сама по собі могла займати від напів- до півтори години. Дитину ретельно і туго сповивали таким чином, щоб будь-які рухи були неможливі. Спеленаний таким чином дитина могла по кілька доби не распелениваться. Природно, що рухливість його була вкрай обмежена, а тому і загальна психічна активність була знижена. Дитина могла довго спати, а обмежена вентиляція легенів не дозволяла йому досить довго і голосно кричати. Діти значно відставали у фізичному розвитку від сучасних дітей. Наприклад, в 4 ст. до н.е. дитина починала ходити в 24-28 місяців, а в 16 ст. н.е. - в 15-20 місяців. Дитина, як і раніше розглядався вмістилищем зла, від якого його треба було очистити. Таке очищення відбувалося за допомогою вибивання цього зла і усунення бруду і нечистот за допомогою клізм. Коли дитина виходив з пеленчатого віку (іноді до року-двох !!), до нього застосовували інші способи обмеження рухливості, в кожній країні і для кожної епохи свої. Іноді дітей прив'язували до стільця, щоб вони не могли повзати. До дев'ятнадцятого століття до одягу дитини прив'язували помочи, щоб краще стежити за ним і направляти в потрібну сторону. У 16-17 столітті в Англії були винайдені спеціальні табуретки, подібні до наших сучасним ходункам. У таких ходунках дитини могли залишити на 2-3 години, коли він не міг самостійно позбавитися від них і прийняти яке-небудь зручне положення. До 18 століття дитина не знала, що таке горщик. Клізма була важливіше горщика. Вважалося, що клізму необхідно робити дитині перед кожним годуванням. Екскременти дитини вважалися внутрішнім невисловлені демонічним вмістом дитини. Цю бруд було необхідно вичистити. Клізму робили дитині незалежно від того, чи був він здоровий чи хворий.
В даний час амбівалентний стиль виховання досі дається взнаки. Часто сучасну мати роздирають суперечливі почуття. З одного боку, вона любить дитину і готова піти на багато що, щоб зробити його щасливим. З іншого боку, постійні режимні та гігієнічні вимоги, емоційна нестриманість матері щодо спонтанних і засуджених суспільством проявів в поведінці дитини, рукоприкладство батька створюють прірву між батьками і дітьми.

(далі буде)

Андрущенко Ольга
[email protected]

переглядів: 12106

18.02.2005 13:19

вибираємо книгу

Ми вже говорили про те, як складно дається дошколятам навик читання. Крім труднощів впізнавання букв, злиття їх в склади, а потім в слова, осмислення прочитаного, велике навантаження відчуває зір. В основному діти дошкільного віку далекозорі, їм складно довго читати з близької відстані.



27.01.2005 17:29

Моя дитина не любить читати ...

Зараз для вступу до школи потрібно, щоб дитина вміла читати і передавати своїми словами зміст прочитаного. І все більше батьків задаються питанням: як привчити дитину до читання? Як зробити так, щоб дитина полюбила читати? Чому малюк вважає за краще дивитися мультики або фільми, грати в комп'ютерні ігри, замість того, щоб читати цікаві, яскраві і барвисті книжки, куплені турботливими батьками?



18.01.2005 17:20

Корисні ігри для школярів

Продовжуємо публікацію корисних ігор для сімейного дозвілля. Ігри можуть використовуватися і на уроках російської мови як цікавий компонент, і на заняттях з корекції порушень писемного мовлення (дисграфії). За допомогою таких ігор розвивається логічне мислення, складовий аналіз і синтез, слухова і зорова пам'ять і, що важливо, поліпшується якість письмових робіт. Підійдуть для учнів середнього шкільного ланки.



06.01.2005 14:00

Корисні ігри

У новорічні канікули є можливість більше часу приділити дітям, і щоб спільне дозвілля був не тільки приємним, але і корисним, пропоную Вашій увазі підбірку ігор для дітей молодшого шкільного віку.



11.11.2004 15:43

Вибираємо іграшки для дошкільника

З 3 до 4 років дитина активно освоює нескладні родевие гри, а значить, йому обов'язково знадобляться різні ляльки і звірі. Причому це в рівній мірі відноситься і до хлопчиків, і до дівчаток. Чудово підійдуть в цьому віці для малюка гри-вкладиші різної складності (дитина повинна в дощечку з вирізаними в ній контурами вкласти відповідні фігурки).



29.10.2004 15:46

Вибираємо іграшки для малюка (1,5 - 3 роки).

У віці 1,5-3 років у малюка провідною стає предметна діяльність і йому потрібні нові іграшки. У цей період дитина оволодіває співвідносні діями: мета їх полягає в тому, щоб надати предметів (або їх частин) певне положення в просторі. Це, наприклад, складання пірамідок і матрьошок, споруда "будинків" з кубиків, закривання коробок кришками, використання збірно-розбірних іграшок.



27.10.2004 10:23

Чому я вибрала домашні пологи?

На адресу інтернет-порталу Е1 сьогодні прийшло дуже цікавий лист від відомої радіожурналістки Єкатеринбурга Катерини Крушинської. Лист присвячене темі "домашніх пологів".



12.10.2004 15:10

Вибираємо іграшки для немовляти

Вибираючи іграшку для дитини, ми хочемо щоб вона служила не тільки для розваги, а й для розвитку малюка.



18.08.2004 18:40

Музичне виховання в ранньому віці

Ранній розвиток дитини в даний час стало досить модною тенденцією. Однією з областей раннього розвитку дитини є питання про музичної діяльності.



02.08.2004 17:31

Як ми хвалимо дитину?

Сучасні батьки все більше і більше приділяють уваги особистості своєї дитини.



12.07.2004 19:35

гіперкінетичний синдром

Завершуючи цикл статей про дітей з гіпердинамічним і гіподінаміческой синдромами прелагается Вашій увазі статтю лікаря психотерапевта лікарні N 31 Кричевською Катерини Володимирівни.



23.06.2004 14:01

Гипердинамический дитина і школа

Малюкові з гіпердинамічним синдромом треба відвідувати дошкільний заклад. Будинок для нього тісний, йому потрібно спілкування і різноманітні враження. Він товариський, легко сходиться з дітьми і дорослими, рухливий, необідчів. Тримати його будинку після трьох років без крайньої необхідності абсолютно не потрібно. Часто батьки думають, що для успішного навчання дитини в школі буде краще, щоб дошкільне дитинство він провів удома, "накопичив сил" для школи.



15.06.2004 16:17

Гипердинамический дитина і розвиваючі заняття

Як Ви вже знаєте, нервова система гипердинамического дитини працює з постійним перевантаженням відразу за двома напрямками - нормальне вікове розвиток і відновлення отриманих в дитинстві пошкоджень.



11.05.2004 15:10

гиподинамический дитина

У нервовій системі присутні два основних процеси - збудження і гальмування. На відміну від гипердинамического дитини, у гіподинамічного порушений процес збудження, точніше, вражені структури, його забезпечують.



28.04.2004 15:28

гипердинамический дитина

Продовжуємо розмову про медичні діагнози. І сьогодні ми Погоріла про особливості дітей з діагнозом "гипердинамический синдром". Всіх, хто цікавиться цією темою більш детально відсилаю до чудової книги "Діти -" матраци "і діти -" катастрофи "" Е.В.Мурашовой.



20.04.2004 15:23

Слова в медичних картах

На прийомі у будь-якого фахівця, що займається діагностикою розумового і мовного розвитку малюка, психолога, логопеда або дефектолога, обов'язково треба буде показати медичну карту дитини. Діагнози багато можуть сказати про рівень мовного та інтелектуального розвитку малюка, наявності специфічних проблем і захворювань



29.03.2004 15:58

Купуємо оцінки?

Дуже багатьох батьків хвилює питання: "Як змусити дитину молодших класів вчитися, якщо він нічого не хоче робити?". Однозначної і спільної відповіді на таке питання немає і бути не може, кожен випадок і кожна проблема повинна розглядатися і вирішуватися індивідуально.



24.03.2004 16:56

А ваша дитина готова до школи?

Надходження до школи і початок шкільного життя викликають перебудову всього способу життя дитини, для нього це великий стрес. Але в силах батьків зменшити стрес, добре підготувавши дитину до нового шкільного життя.



17.03.2004 15:11

Працюємо над дикцією.

Зараз проблема нечіткої, невиразною мови ( "як каша в роті") є досить поширеною, причому турбує це питання людей самого різного віку.



28.01.2004 13:53

Як виправити почерк

Ми пропонуємо Вам кілька нескладних правил і вправ для виправлення почерку у дітей. Треба відразу обмовитися, що виправлення почерку і дотримання наших рекомендацій можуть допомогти тільки в початкових класах школи. І чим раніше Ви почнете проводити детальну роботу, тим краще.







Чому я вибрала домашні пологи?
А ваша дитина готова до школи?
Античний автор Аристипп міркує: 'Чоловік може робити зі своїми дітьми все, що заманеться, бо хіба ми не спльовуємо зайву слину або НЕ відкидали воша як щось чужорідне?
І все більше батьків задаються питанням: як привчити дитину до читання?
Як зробити так, щоб дитина полюбила читати?
Чому малюк вважає за краще дивитися мультики або фільми, грати в комп'ютерні ігри, замість того, щоб читати цікаві, яскраві і барвисті книжки, куплені турботливими батьками?
Чому я вибрала домашні пологи?
Як ми хвалимо дитину?
Купуємо оцінки?
Дуже багатьох батьків хвилює питання: "Як змусити дитину молодших класів вчитися, якщо він нічого не хоче робити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация