Дивимося «Зірки»: повний місяць | Політех (Політехнічний музей)

  1. Молодик
  2. зростаючий серп
  3. перша чверть
  4. Повний місяць
  5. Остання чверть
  6. Молодик

Повний місяць - одне з регулярних, але не менше від цього цікавих видовищ на нічному небі. Відбудеться воно і на цьому тижні: з вечора 2 липня Місяць буде видно у всій красі - щоб помилуватися нею, не будуть потрібні ні підзорна труба, ні бінокль. Щоб дивитися було цікавіше, краще заздалегідь вивчити теоретичну частину і зрозуміти, яка природа явища.

Спеціально для відкритих нового знання спостерігачів ми публікуємо уривок з книги Ганса Рея «Зірки» , Класичного путівника по зоряному небу, присвячений фазами Місяця. Книга вийшла у видавництві « рожевий жираф " у рамках видавничої програми Політехнічного музею.

Так само як Сонце і зірки, Місяць сходить на сході і заходить на заході внаслідок обертання Землі із заходу на схід. Однак одночасно Місяць рухається навколо Землі у напрямку із заходу на схід; це послаблює ефект власного обертання Землі та впливає на положення Місяця на небесній сфері. В результаті нам здається, що Місяць рухається по небу помітно повільніше Сонця і зірок, а розклад її руху по небу виглядає на перший погляд досить безладним. Кожен день вона сходить приблизно на 50 хвилин пізніше, ніж напередодні, і, відповідно, пізніше заходить. Це щоденне запізнювання призводить до того, що Місяць постійно змінює своє положення щодо Сонця, але за місяць (точніше, за 29,5 діб) знову повертається до вихідного положення. Рух Місяця здасться більш зрозумілим, якщо простежити його протягом одного обороту Місяця навколо Землі. Зараз ми це і зробимо.

Молодик

Під час молодика Місяць розташований між Землею і Сонцем і знаходиться в тій же частині неба, що і Сонце, тому вона сходить і заходить майже одночасно з Сонцем. У цей період її можна вважати чисто денним світилом, і ми її не бачимо лише тому, що вона повернута до нас неосвітленій стороною, а світить вона, як і всі планети, не власним, а відбитим світлом.

зростаючий серп

Через кілька днів після молодика через щоденного запізнювання Місяць сходить через кілька годин після сходу сонця і має вигляд освітленого справа вузького серпа. Весь день Місяць рухається по небу слідом за Сонцем. Увечері серп Місяця розташований низько над горизонтом в західній частині неба. Місяць заходить на початку ночі, через кілька годин після Сонця. Так як Місяць поки ще не дуже яскрава і рано заходить, вона майже не заважає спостерігати зірки.

перша чверть

Через сім-вісім днів після молодика Місяць половину часу видно вдень, половину - вночі. Вона бере початок на шосту годину пізніше Сонця, приблизно опівдні, і стоїть високо в небі на заході Сонця. Вона світить всю першу половину ночі - це всім знайомий півмісяць, або, кажучи більш науково, Місяць в першій чверті. Продовжуючи рости, вона перетворюється в «окраєць», тобто не зовсім круглий диск. Місяць сходить перед заходом Сонця і заходить в ранкові години: світло її затьмарює зірки в значній частині неба.

Повний місяць

Набирає чинності по закінченні другого тижня з дня молодика. Прекрасна повний Місяць, оспівана поетами, служить тепер прикрою перешкодою для спостерігачів, оскільки, по-перше, в її світлі тьмяніють майже всі зірки, крім найяскравіших, а по-друге, вона світить всю ніч - від заходу до сходу сонця, так як тепер розташована якраз проти Сонця.

Відкривайте нічне небо разом з «Зірками» Х.А. Рея - читайте щотижневі поради для літніх спостережень з поясненнями і коментарями з цього класичного путівника по Всесвіту.

Остання чверть

Тепер всі події розвиваються у зворотній послідовності. Місяць починає спадати. Кажуть, що Місяць на збиток. Тепер освітлена її ліва сторона. Через три тижні після молодика настає остання чверть, коли Місяць освітлена лише наполовину. Тепер вона сходить в середині ночі і заходить приблизно опівдні, випереджаючи схід Сонця наступного дня на шість годин і не заважаючи спостерігачам зірок протягом всієї першої половини ночі.

Молодик

З'являючись щоночі на 50 хвилин пізніше, Місяць стає все більш вузьким серпом, які мають форму літери С. Тепер уже тільки деякі люди, які страждають безсонням, спостерігають її схід; Місяць світить головним чином совам, кажанам і кішкам. Однак вона досить довго видно вдень, так як заходить лише після полудня, з кожним днем ​​все ближче підбираючись до Сонця. Через чотири тижні після молодика знову настає молодик, і весь цикл повторюється спочатку.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация