Дивлячись на батька, син Януковича зненавидів політику - ЗМІ про Донбас і «донецьких»

У Віктора Януковича народився онук - син його старшого сина Олександра. Як повідомила « Газета по-українськи » , Маленький Олександр народився ще в березні, але «подія тримали в таємниці». «І тільки недавно під час святкування свого дня народження, Віктор Янукович зізнався про це однопартійцям. У «Регіонах» кажуть, що їх лідер дуже «закритий в плані сім'ї».

«У Віктора Федоровича є ще один онук, 9-річний Віктор, - розповідає« Газета по-українськи ». - Він вчиться в донецькій елітній школі «Альтаїр». Приходить на уроки з охоронцем. Рік навчання коштує понад 10 тис. Грн. Його батько 37-річний Олександр займається бізнесом, хоча за освітою стоматолог. «У політику Олександр йти не хоче. У нього була можливість увійти в список народних депутатів, але він відмовився навідріз, - розповідає Янукович-старший про сина. - Сказав: «Я не люблю політику. Я її ненавиджу, дивлячись на тебе ».

Можливо саме тому Лідеру соромно приходити на своє робоче місце в парламент?

Навіщо країні «регіонали»?

Але не поспішайте лаяти Віктора Федоровича - він такий не один. За даними сайту proUA , За час каденції Верховної Ради п'ята частина членів парламентської фракції ПР не подала жодного законопроекту. Хоча, в Раду вони, може, і ходять ... і зовсім їм не соромно ...

Для свого порівняльного аналізу автор proUA ввів два коефіцієнта - «коефіцієнт кількості» (співвідношення загального кількість законопроектів від фракції і кількості членів фракції) і «коефіцієнт ефективності» (співвідношення прийнятих парламентів законопроектів від фракції і кількості членів фракції).

Як стверджується в статті proUA, «кількість народних депутатів, які так і не змогли подати в парламент жодного законопроекту, зменшилася, але залишилося все ж значним. Звертає увагу на себе те, що таких обранців немає ні в Блоці Литвина, ні у комуністів. Саме ж велика кількість «слуг народу», які мабуть взагалі не збираються займатися законотворчістю, спостерігається в Партії регіонів. Всього їх там 35 осіб, тобто 20%. Звичайно, це не зрівняється з минулорічним показником в 38%, але потрібно враховувати, що пройшов вже цілий рік. Друге почесне місце за кількістю депутатів, які не подавали законопроектів, як і в минулому році, займає БЮТ. У фракції знайшлося 20 таких осіб. У процентному співвідношенні це приблизно 13%. Знижку тут можна зробити хіба що Олегу Тищенко, який тільки прийшов під купол. Третє місце займає НУ-НС. Принципово займатися законотворчістю у фракції відмовилися 4 людини. Тобто, якщо округлити, 6% фракції ».

Що ж стосується отриманих коефіцієнтів, то «найбільша кількість поданих документів на одного депутата (Ккол) як і раніше в Блоці Литвина - 15,8. На другому місці, як і раніше, НУ-НС - 12,54. На третьому - комуністи з показником в 11,85. Замикають рейтинг фракції-гіганти. У БЮТ ККол становить 8,99, у ПР - 7,56. Цікаво, що в минулому році на останньому місці перебували «біло-червоні».

Тенденції рейтингу за коефіцієнтом ефективності (кількість прийнятих законопроектів на кожного депутата) не особливо відрізняються від торішніх. На першому місці Блок Литвина - 3,25. На другому, обігнавши НУ-НС, розмістилися комуністи - 2,22. Змістилися з другого на третє місце «помаранчеві» - 1,75. З невеликим відривом слідує БЮТ - 1,44. Ну і замикає рейтинг ПР - 1,05 ».

Що ж до «закритості в плані сім'ї» або чогось подібного, то тут Віктор Янукович серед «регіоналів» теж не виняток. Цілком закритим здався «Українській правді» і його однопартієць, екс-мер Донецька Олександр Рибак. В УП стверджують, що так і не змогли з'ясувати у народного депутата і колишнього міністра в уряді Януковича джерело коштів на будівництво будинку на території державного санаторію «Конча-Заспа», який видання оцінило «як мінімум в мільйон доларів».

На відповідне запитання кореспондента УП Рибак відповів питанням: «Може, вам ще показати, що у мене лежить під подушкою?». Заінтригував ...

«З 1980-х років Рибак перебував на роботі в Компартії Радянської України, а за часів незалежності очолював органи місцевого самоврядування Донецька, був мером міста, депутатом і віце-прем'єром, тобто, все життя отримував зарплату з бюджету, - триває стаття. - «Українська правда» більше двох місяців тому направила Рибаку запит про надання декларації про доходи, проте жодної відповіді не отримала. Також не дали результату усні звернення до прес-секретаря Рибака ».

УП також нагадала, що «коли в 2006-2007 роках Рибак працював віце-прем'єром в уряді Януковича, він мало чим запам'ятався публіці. Ніяких істотних реформ в підвідомчому йому житлово-комунальному господарстві України проведено не було, а завершення урядової каденції Рибака було ознаменовано тим, що з його робочого кабінету вивезли три холодильника. Зате нетривале перебування Рибака в статусі заступника прем'єр-міністра ощасливила його додатковими привілеями, якими той не посоромився скористатися. Факт роботи віце-прем'єром дозволив Рибаку звернутися до Державного управління справами на предмет виділення урядової дачі. Банкова пішла на зустріч Рибаку і надала йому територію для забудови на землях державного санаторію «Конча-Заспа» - неподалік від його товариша Миколи Азарова, який також не забув отримати «будиночок» в довічне користування, будучи під час помаранчевої революції півтора місяці «в. о. прем'єр-міністра України ».

підступи диявола

Одного разу Анна Герман запропонувала депутатам продати їх резиденції для допомоги нужденному народу, не забула відзначити УП. Тим часом її колеги по фракції знайшли інші джерела допомоги. Так, міністр праці і соціальної політики в «опозиційному уряді» Віктора Януковича і автор славетного законопроекту про підвищення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати Михайло Папієв, як стверджує газета «Дело» , «Пропонує підвищити прожитковий рівень за рахунок зменшення бюджету на рекламні ролики прем'єр-міністра, скасування фуршетів в Кабміні, відмови від спецлітаком для перельотів членів уряду».

Тим часом, законопроект Папієва так і не був розглянутий у другому читанні на позачерговому засіданні Ради минулого тижня, як того раніше вимагали «регіонали». Тему просто «спустили на гальмах». «Не можу спокійно спостерігати, як абсолютно розумні люди з Партії регіонів, як барани, підкоряються абсолютно дебільним указам зверху, - емоційно заявив з цього приводу в інтерв'ю УНІАН екс- «регіонал» Тарас Чорновіл. - В один день він (Віктор Янукович. - «ОстроВ») говорить, що ми не будемо заважати працювати ВР, а на інший день, іноді навіть через кілька годин, друга півкуля, не порадившись з попереднім, дає вказівку терміново штурмувати, шматувати систему Рада. Тому мені складно сказати, яка півкуля буде працювати надалі ».

Так безладно, і, як стверджують деякі злостивці, невдало, лідер ПР почав свою виборчу кампанію. Зокрема, провальним назвала газета «День» візит Віктора Януковича до Дніпропетровська.

«Про недавній візит Януковича до Дніпропетровська не знали навіть багато журналістів, не кажучи вже про електорат, - розповідає кореспондент« Дня ». - Ні плакатів, ні бігбордів, ні листівок, ні попереджувальних сюжетів - нічого. Януковичу довелося зустрічатися зі своїми виборцями на другорядних майданчиках. При цьому Дніпропетровськ зустрів лідера ПР зображеннями його головної конкурентки - майже всі білборди міста були заклеєні портретами лідера «Батьківщини» і - рекламними щитами до дня народження депутата від ПР Олега Царьова, на яких депутат зображений сидячим на камінчику в лісі в камуфляжній майці і шортах » .

За інформацією «Дня», «саме Царьов, який курирує регіоналів у міськраді Дніпропетровська, був відповідальним за останній візит Віктора Федоровича. І він, схоже, використовував приїзд лідера для самопіару - в телесюжетах, присвячених візиту лідера ПР до Дніпропетровська, про Царьова говорили чи не більше, ніж про Януковича. Втім, це не складно було організувати людині, який контролює один з обласних телеканалів і видавництво. З чуток, фракція регіоналів в Дніпропетровській міськраді працює в тісну змичку з «лазаренківцями», забезпечуючи потрібними рішеннями взаємовигідну дружбу Царьова з депутатом міськради від блоку Лазаренка Загідом Красновим. Через це в Дніпропетровську у Партії регіонів тилів не залишилося ніяких ».

Видання підкреслює, що «саботаж візитів Януковича в регіони, де він вважається явним фаворитом, виглядає дивно - адже долю виборів вирішуватимуть 3-4% голосів виборців, за які треба боротися, а соратники мало того, що не допомагають, - заважають».

Чудовою була і поїздка головного «регіонала» в Закарпатті. як розповідає «Газета по-українськи» , Віктор Янукович винайшов нову виборчу «фішку» - в Берегівському районі Закарпатської області він виступив проти дискримінації угорської мови. «Через те, що угорськомовні випускники шкіл змушені були писати тести українською, багато хто з них не змогли вступити до вузів, - цитує Януковича видання. - А це і є дискримінація! Україна ратифікувала Європейську хартію регіональних мов або мов нацменшин, але не ввела її в життя ».

«Газета по-українськи» повідомила, що лідер ПР подарував місцевій бібліотеці п'ять тисяч і книг на угорській мові і поклав квіти до пам'ятника угорському поету Шандору Петефі.

Тему закарпатського візиту Януковича продовжив сайт « Обком ». «Віктор Федорович визначає присутність нечистої сили на ввіреній йому території безвідмовним, перевіреним способом - по очах електорату, - йдеться в статті. - Наприклад, відвідуючи східні регіони країни, лідер опозиції не бачить там нічого підозрілого: єнакіївські дівки в коротких спідницях хліб-сіль пропонують, місцева влада робить уклін, зігнані з такої нагоди батюшки ладом ходять, народ кричить: «Янукович, ми з вами! Янукович, тримайтеся! »Та інші зворушливі дурниці. Загалом, як кажуть, все чисто. Зовсім інша ситуація - в західних областях України, які, в общем-то, завжди балансували на межі Добра і Зла, там навіть кидалися в підтримуваного церквою кандидата яйцем (фактично - великоднім символом). Наприклад, днями Віктор Федорович був у Закарпатті - і моментально відчув, що тут його люблять якось не так сильно, як, припустимо, на Луганщині. Відразу зрозуміло, що без підступів лукавого не обійшлося. І загримів над головами присоромленою електоральної пастви могутній голос, покайтеся, мовляв, грішники! »

«Ми отримали інформацію, які плануються гроші, щоб купувати голоси: від 100 гривень до 100 доларів за голос. Готуйтеся, відкривайте кишені, продавайте свою душу дияволу! »- закричав Янукович на поплічників нечистого, - розповідає« Обком ». - І, напевно, ледь втримався від того, щоб в пориві праведного гніву не впасти в натовп і, викрикуючи лайливі заклинання, влаштувати сеанс вигнання бісів за допомогою рукоприкладства. Тому що ні хріна собі розрив - від 100 гривень до 100 доларів! По-перше, це чистої води дискримінація виборців за матеріальною ознакою. По-друге, Ринат Леонідович на цих виборах вже далеко не такий щедрий по відношенню до Януковича, як раніше, і перебити ціну, яку пропонує диявол, дуже і дуже проблематично ... »

Гра Лідера явно не обдурила проводирку Прогресивної соціалістичної партії Наталію Вітренко. «Я б сказала, що буду захищати електорат, обманутий Януковичем, - заявила вона в інтерв'ю газеті «Столичні новини» . - І захищати буду його - електорату - інтереси, пов'язані з Росією. Тому що електорат вже побачив: у Януковича голосували-голосували, а він діяв разом з Ющенком і Тимошенко. Він же не ввів Україну в Єдиний економічний простір (ЄЕП). І Партія регіонів демонстративно не хоче захищати російську мову. Демонстративно! Ви візьміть останні події в Луганській міськраді, Донецькій міськраді, парламенті Криму: наші вносять ініціативу про проведення референдуму з надання російській мові статусу другої державної, а цю ініціативу «топить» Партія регіонів. Чи не хтось, а Партія регіонів! Тому Партія регіонів вже має бути «розшифрована»: ті виборці, які орієнтуються на дружбу з Росією, повинні від регіоналів відвернутися ».

Те, що підозри Вітренко не безпідставні, підтверджують в газеті «Дело» , Яка описує подробиці зустрічі Віктора Януковича з віце-президентом США Джозефом Байденом.

«Служба Януковича і ряд народних депутатів допомагали своєму шефу готуватися до зустрічі на високому рівні протягом усього дня, - йдеться в статті« Дела ». - До останньої хвилини обговорювалося і формат зустрічі Байдена з Януковичем. «Ми можемо піти делегацією, зокрема серед присутніх на зустрічі можу опинитися і я, або ж американська сторона захоче зустріч у форматі тет-а-тет», - поскаржився на невизначеність американців «регіонал» Леонід Кожара. За його словами, головна мета, яку переслідує Янукович під час зустрічі з представником американської влади, - «розвіяти міф про те, що Партія регіонів не є проєвропейською партією». Крім того, в Партії регіонів хочуть використати зустріч з Байденом, щоб представити Америці Януковича як майбутнього президента України ».

«Ми зробимо презентацію нашої партії, ознайомимо США з нашим баченням основних геополітичних питань - співпраці з НАТО, питання транспортування російського газу в Євросоюз та енергетичної безпеки», - зазначив Кожара, - продовжує «Дело». - «Ми зацікавлені в тому, щоб донести нашу позицію по НАТО: ми за співпрацю з Альянсом, проте проти вступу до нього України», - підкреслив він ».

«Після офіційної зустрічі в допомогу Януковичу підключилися депутати-« регіонали », - розповіло також видання. - Вони провели коротку зустріч з представниками американської делегації. «Питання стосувалися торгово-економічного співробітництва», - коротко відрапортував присутній на зустрічі «регіонал» Володимир Вечерко ».

Політичні домовленості і корпоративний переділ

Торкнутися питань торгово-економічного співробітництва «регіонали» напевно змушені і в переговорах з БЮТ, якщо тільки вірити, що такі ведуться. газета «Коментарі» передбачає, що саме домовленості двох політичних сил стали причиною звільнення генерального директора ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» В'ячеслава Данилова, якого звинуватили в «невиплаті гірникам заробітної плати в повному обсязі за червень».

«Аргументація видається більш ніж дивною: третина вугільного генералітету не платить зарплату своїм працівникам по два-три місяці, - пишуть« Коментарі ». - Але, з огляду на проблеми з реалізацією вугілля, з цієї причини поки нікого не звільняли. Крім того, Данилова вважали успішним управлінцем в системі вугільної галузі. Так, менш ніж за два роки цей «генерал» збільшив вуглевидобування підприємств в чотири рази. Однак ці заслуги, мабуть, до уваги не бралися. Тут же наказом міністра галузі Віктора Полтавця на місце Данилова був призначений Олександр Коваль - менеджер корпорації «Донбаська паливно-енергетична компанія» (ДТЕК), власником якої є Ахметов (раніше керував шахтою «Західно-Донбаська» об'єднання «Павлоградвугілля») ».

Джерело видання в уряді нібито стверджує, що «структури Ахметова, вливаючи певні кошти у вугільну промисловість на договірних умовах, бомблять Кабмін проханнями скасувати квітневу постанову (в квітні Кабінет Міністрів видав постанову про заборону такої спільної діяльності, щоб виключити переважне право на тіньову приватизацію вугільних підприємств ). Тобто мова йде про спробу провести приховану приватизацію. Це ж джерело стверджує, що у випадку з ротацією керівництва ДП ДВЕК мова якраз і може вестися про угоду між урядом і представниками донецького мільярдера. Він же не виключає, подібна домовленість є наслідком можливих політичних угод напередодні президентських виборів ».

«До речі, про те, що певні домовленості існують, свідчать обставини отримання 2 липня державного дозволу компанії« Авліта »на будівництво в Севастопольській бухті найбільшого вугільного терміналу, чого так довго домагався Ахметов. Якби таких не було, то, з огляду на численні протести громадськості та екологів, уряду Тимошенко нічого б не коштувало заблокувати своєму політичному ворогові грандіозне будівництво », - вважають в« Коментарях ».

«Втім, народний депутат від БЮТ, лідер Незалежної профспілки гірніків України Михайло Волинець стверджує, что ніякіх політічніх Угод тут не проглядається, а мова идет про корпоративному переділі державної власності за в Мінвуглепромі, - триває стаття. - При цьому, за його словами, шахти ДВЕК та інших державних вугледобувних підприємств, офіційно зберігаючи держстатус, будуть продовжувати отримувати бюджетні дотації, фактично працюючи на приватні структури. Подібна форма прихованої приватизації сьогодні є найпопулярнішою у вугільній сфері, вважає Волинець. По-перше, не треба витрачати сили і гроші на участь у відкритому тендері. По-друге, немає необхідності брати на себе будь-які інвестиційні зобов'язання перед державою, трудовим колективом і вкладати мільйони в розвиток підопічних підприємств і підтримання соціальної інфраструктури. За статутом всі ці витрати буде продовжувати нести державна скарбниця ».

Очевидно, що ДТЕК поки ще не вдалося домовитися з урядом про «корпоративному переділ» чорноморського шельфу, де компанія Vanco Prykerchenska Ltd. ще з 2008 року не може розпочати розвідку для подальшого видобутку вуглеводнів. Минулого тижня компанія, до складу акціонерів якої входить ДТЕК Ріната Ахметова, знову оголосила про підготовку робочої програми і бюджету по розробку Прикерченського ділянки Чорного моря, повідомила газета « економічні вісті ». У минулому році аналогічну програму уряд проігнорував.

«Сподіваємося, що в цьому році уряд займе більш конструктивну позицію», - заявив президент «Венко Прикерченська Лтд.» Джим Баун.

«Пан Баун озвучив свої надії на конструктивну позицію Юлії Тимошенко і її міністрів в той день, коли президент Віктор Ющенко зустрічався з віце-президентом США Джозефом Байденом. Не виключено, що американський гість глави нашої держави порушував питання про конфлікт української дочки американської компанії Vanco c Кабміном з приводу видачі ліцензії на розробку Прикерченської ділянки чорноморського шельфу. Раніше в лобіюванні інтересів Vanco в Україні були помічені інші американські чиновники і дипломати. Кабмін, у свою чергу, вустами першого заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука оголошував про готовність відновити консультації з компанією Vanco щодо правомірності видачі їй ліцензії на розробки Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря урядом Віктора Януковича, - розповідає кореспондент ЕІ. - Але перш, за його словами, компанія повинна припинити міжнародний арбітражний розгляд з українським урядом. Однак Vanco не пішла на поступки Кабміну ».

«Радник прем'єра з ПЕК Олександр Гудима прогнозував, що уряд не піде на компроміс з Vanco, оскільки« Юлія Тимошенко планує поділити шельф Чорного моря на частини, в яких будуть працювати компанії зі світовими іменами », - продовжує видання. - Крім того, Юлія Тимошенко обіцяла, що розробкою найбільш перспективних ділянок шельфу Чорного моря буде займатися НАК «Нафтогаз України». Всупереч думці впливових в галузі фахівців вона вважає, що НАК «цілком здатний розробляти глибоководні ділянки». «Маневри і торги навколо видачі ліцензії Vanco тривають», - резюмує аналітик інвесткомпанії «Профіт Гарант» Сергій Дубов ».

Як би там не було, але публічно Юлія Тимошенко, схоже, знову має намір вести війну з ПР. Минулого тижня вона знову згадала про гроші за літаки, які замовила Україні Лівія, пропавшіев надрах Кабміну Віктора Януковича денігі за них.

«Суть звинувачень від Тимошенко: в 2002-07 роках Харківський авіазавод і київський завод« Авіант »кудись поділи 1,75 млрд грн і понад 1 млрд грн відповідно, - пояснює сайт proUA суть претензій прем'єр-міністра. - У рік держава виділяла на будівництво літаків близько півмільярда гривень, тут же зникали під опікою тодішніх топ-менеджерів ». При цьому генеральним директором «Авіанта» був нібито близький до Віктора Януковича Олег Шевченко.

«Зараз вона звинувачує Януковича і Шевченко в мільярдні розкрадання, спираючись на матеріали, здобуті ГоловКРУ під керівництвом старого ЕЕСУшніка Миколи Сивульського. Однак нічого не може зробити з отриманою інформацією, - розповідає proUA. - «Матеріали про це були передані в Генпрокуратуру, проте вона залишається під впливом Януковича і Партії регіонів, тому ніхто не відповідає за ці мегаграбіжницькі угоди. Я сподіваюся, що майбутній Президент зможе поставити силовиків, які зможуть навести порядок, і тоді ці люди будуть відповідати за законом і відповідати жорстко », - зазначила прем'єр на роль Генпрокурора Олександра Медведька. Справа в тому, що до призначення Генпрокурором Медведьком встиг попрацювати начальником юрдепартаменту ... заводу «Авіант». Тому не дивно, що всі кримінальні справи по заводу разом з матеріалами ГоловКРУ періоду 2005 року було благополучно поховані з його призначенням Генпрокурором ».

«Однак на Януковича гучні заяви Тимошенко, за даними proUA, не справляють враження. Так було 22 квітня, коли Тимошенко вперше заговорила про авіапром в надії схилити Януковича до прібютовской «ширки». Так є і зараз, коли БЮТ хоче провести через Раду пакет своїх рішень, а «регіонали» все одно обіцяють заблокувати Раду. Лідеру ПР просто нема чого боятися до тих пір, поки він буде зберігати контроль над Генпрокуратурою. А за це він б'ється постійно. Навіть в проекті Конституції від ПРіБЮТ контроль за ГПУ був закріплений за президентом, яким передбачалося зробити Януковича через вибори в Раді. Тим більше він спокійний зараз, коли все рейтинги говорять про його перемогу на всенародних виборах президента. А значить і про збереження контролю над ГПУ ».

дві новини

Неабиякі пристрасті розгорілися і в Макіївці Донецької області, де зафіксовано силове захоплення ДП «Макіївпогрузтранс», яке здійснює перевезення вугілля, видобутого на шахтах ДП «Макіїввугілля». За фактом захоплення підприємства було порушено кримінальну справу.

«Генеральний директор компанії« Макіївпромтранс »Володимир Дачковский вважає, що причиною рейдерської атаки стала заборгованість ДП« Макіїввугілля »за транспортні послуги, надані ДП« Макіївпогрузтранс », - пише «Укррудпром» . - За його словами, борг на сьогоднішній день складає близько 60 млн грн, і продовжує рости ».

«На« Макіїввугілля "не заперечують існування заборгованості, - продовжує тему газета «Дело» . - «Живих грошей у нас немає. З огляду на, що ми державне підприємство, враховуючи, як впали ціни і попит на вугілля, грошей нам вистачає тільки на виплату зарплат. Всі інші розрахунки ми здійснюємо по бартеру », - говорить голова регіональної організації НПГУ в місті Макіївка Анатолій Акімочкін. Ціна на збагачений вугільний концентрат зараз в середньому становить 500 грн. за тонну, що в чотири рази менше, ніж в аналогічний період минулого року. Щодо договору про транспортне обслуговування Акімочкін відповів, що пропоновані умови «Макіїввугілля» просто не в змозі забезпечити. По поверненню з Києва, де зараз знаходиться керівництво «Макіїввугілля», вони розраховують домовитися про взаємовигідне контракті ».

«Півтора роки тому Станіслав Толчин вже потрапляв в поле зору правоохоронних органів, але тоді віддуватися довелося його заступнику по збуту Вадиму Гераськин, - згадує« Укррудпром ». - Його тоді затримали за підозрою в отриманні великого хабара. Співробітники УБЕЗ навіть зафіксували передачу відкоту на відео. Але самому Толчину все зійшло з рук. На цей раз йому піти від відповідальності напевно буде набагато складніше. Надто вже відкрито і безпардонно під його безпосереднім керівництвом була проведена рейдерська атака. Судячи з усього, щоб уникнути необхідності платити 60 млн грн заборгованості, вугільний генерал вирішив просто приєднати кредитора до своєї компанії ».

«У цьому, напевно, і є головний парадокс всієї цієї історії: керівництво державного підприємства організовує рейдерську атаку з метою захоплення державного майна ... провалився захоплення тільки зайвий раз показав, що в управлінні вугільною промисловістю України сьогодні відсутній елементарний порядок. Загальна інтелектуальна слабкість галузевого менеджменту зайвий раз проявилася в абсолютно бездарних і незаконних діях, наслідком яких може стати кримінальна відповідальність глави вугільного ДП. Чи стане цей скандал поштовхом для адекватних кадрових рішень уряду - питання, на який відповідь може дати лише сам уряд », - резюмують в« Укррудпром ».

Гарні ж новини надійшли минулого тижня тільки від «Індустріального союзу Донбасу». Європейська комісія схвалила план реструктуризації Гданської судноверфі, чого ІСД домагався півтора року, підкреслили в газеті «Дело» .

«Прийняття плану реструктуризації Гданської судноверфі для ІСД фактично означає, що компанія не повинна буде повертати польському уряду $ 250 млн., Виділених судноверфі польськими властями в якості субсидій до приєднання країни до Європейського Союзу, - пояснює« Дело ». - Така державна підтримка суперечила конкурентним нормам ЄС, в результаті чого єврочиновники вимагали від нових власників судноверфі в Гданську компанії ISD - Polska відшкодувати всю суму. Однак після того, як Сергію Таруті вдалося від Єврокомісії домогтися прийняття плану реструктуризації судноверфі, він автоматично позбувся свого боргу перед польським урядом, так як виділення субсидій в рамках реструктуризації за нормами ЄС - цілком легально. Бізнесмен не тільки позбувся боргу, але ще отримає від уряду Польщі $ 251 млн. Держдопомоги ».

Правда, тепер Гданська судноверф зобов'язана скоротити виробництво, як того вимагала Єврокомісія. Як повідомила газета «Комерсант» , «В рамках реструктуризації Гданської судноверфі компанія зобов'язалася закрити два з трьох стапелів, що знизить потужності по виробництву судів з 180 тис. Т до 100 тис. Т на рік. Це дозволить виробляти шість-вісім суден дедвейтом до 20 тис. Т кожне. На місці закритих стапелів будуть відкриті нові виробництва - веж для вітроелектростанцій і спеціальних сталевих конструкцій. Ці виробництва забезпечать робочі місця для 1900 з 2170 працівників заводу ».

«Запропонований Єврокомісії план реструктуризації Гданської судноверфі - вимушений крок для ІСД, вважає аналітик ІК Altanta Capital Олександр Макаров, - пише« Комерсант ». - «Звільнений компанією термін окупності проекту (вісім-дев'ять років. -« ОстроВ ») - не те, на що спочатку розраховував ІСД, купуючи судноверф, яка є великим споживачем Huta Czestochowa (металургійний завод ІСД в Польщі. -« ОстроВ »)» , - зазначає він. За оцінками пана Макарова, при закритті двох з трьох стапелів частка поставок товстого листа з Huta Czestochowa на судноверф скоротиться з більш ніж 20% до менш ніж 10%. «По суті, купивши Гданську судноверф, ІСД опинився в патовій ситуації: Єврокомісія висунула претензії вже після того, як компанія витратила близько $ 100 млн», - говорить Олександр Макаров. Втім, компанія може відшкодувати частину втрат за рахунок диверсифікації виробництва на судноверфі ».

Огляд підготувала Юлія Абібок, «ОстроВ»


Можливо саме тому Лідеру соромно приходити на своє робоче місце в парламент?
Навіщо країні «регіонали»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация