Дівногорье - міста і райони, екскурсії, заповідники, парки Дівногорье

  1. Як дістатися до Дівногорье
  2. Проживання і харчування
  3. Бронювати популярні готелі Дівногорье за ​​найкращими цінами
  4. Музей-заповідник «Дівногорье»
  5. Погода
  6. Відгуки

Дівногорье: міста і райони Дівногорье, відпочинок, екскурсії, заповідники, парки, музеї, церкви, пам'ятки.

Кожен раз, потрапляючи в Дівногорье, опиняєшся ніби зовсім в іншому маленькому світі. Начебто і «цивілізація» у вигляді залізниці зовсім поруч, і до міста лічені кілометри, але немає - тут цього зовсім не відчуваєш, тут все по-іншому. І навіть в непогожий день, коли всюди навколо ллють дощі, в Дівногорье утворюється своя маленька аномальна зона з ясним небом над головою і яскравим сонцем.

Як дістатися до Дівногорье

Адреса музею-заповідника: Воронезька область , Лискинский район, хутір Дівногорье, тел. адміністрації: (47391) 5-92-01. Музей працює тільки з травня по жовтень включно. Понеділок і вівторок - вихідні дні, екскурсії не проводяться, проте самостійно прогулятися по території можна.

Але поїздка сюди - той ще квест. Пересадки, не найкращі дороги, тривалі переїзди ніби спеціально відтягують момент зустрічі з прекрасними пейзажами. Але немає нічого неможливого. Від тому, як дістатися до Дівногорье, читайте на цій сторінці .

Проживання і харчування

У Дівногорье є невеликий готель, яка приймає гостей цілий рік. Також є можливість зняти звичайний сільський будиночок. Але більшість приїжджають в ці краї туристів все ж віддають перевагу відпочинку «дикунами» - з наметами, яких уздовж берегів Тихої Сосни влітку можна нарахувати кілька десятків.

Перекусити в Дівногорье можна в місцевому кафе, яке працює з 10 години і до вечора в літній час. В хуторі є кілька магазинчиків, в яких можна купити необхідні продукти.

Бронювати популярні готелі Дівногорье за ​​найкращими цінами

Всі готелі в Дівногорье

Музей-заповідник «Дівногорье»

Під назвою Дівногорье ховаються відразу три сутності: сам хутір, музей-заповідник і навколишній їхній простір, яке туристи звикли називати «дивами». Таке ім'я закріпилося за крейдовими останцами, або крейдяними стовпами, яких тут ще сто років тому налічувалося кілька десятків. Потім, в ході будівництва залізниці та під час війни, більшість з них було підірвано. Залишилися лише культові споруди - церкви Сицилійській ікони Божої матері, храми Дивногорської Свято-Успенського монастиря і ще кілька окремих див.

Музей-заповідник «Дівногорье», який одночасно є і природним, і архітектурним, і археологічним, існує вже більше 20 років.

На порівняно невеликій території в 1100 га росте реліктова рослинність, тут більше 250 видів рослин, багато з яких взагалі не характерні для регіону.

Також тут мешкають різні, в тому числі і «червонокнижні» тварини, птахи і комахи.

Мало хто сперечатиметься, що головна визначна пам'ятка і головна цінність Дівногорье - це саме його природа. Що стосується історичних та архітектурних цінностей, то вони теж є, та ще й які:

  • Маяцький археологічний комплекс IX-X століть, який включає Маяцкоє городище з білокам'яної фортецею і некрополем, а також гончарні майстерні. В даний час розкоп на пам'ятнику Салтівська археологічної культури законсервований. Але з побутом проживали на цій території народів можна познайомитися в археологічному парку, розташованому в заповіднику.
  • Печерна крейдяний церква Сицилійській ікони Божої матері, унікальна споруда XVII століття, пам'ятник архітектури федерального значення.
  • Печерна крейдяний церква Іоанна Предтечі на території Дивногорської монастиря.

Хуторяни, історично - вихідці з України, кажуть на, часом, незрозумілою мовою - суміші російського і українського, характерною для південно-західних і південних районів Воронезької області. На згадку про переселенців в Дівногорье навіть створили додатковий музейний об'єкт - українське подвір'я з блекотою хатою і сарайчиком, в яких відображений побут жителів цих місць. Щороку Дівногорье бере участь в Ночі музеїв, також тут проходить щорічна акція «Ніч в Дівногорье», під час якої його територія перетворюється в театрально-музичний майданчик, на якій свої постановки показують трупи воронезьких театрів.

  1. Порахувати сходинки, які ведуть від початку екскурсійного маршруту до печерної церкви і вершині пагорба. Перед відправленням на екскурсію по Дивногорської просторах потрібно загадати бажання. Якщо число сходинок, порахованих за шляху вгору, співпаде з результатом підрахунку по шляху вниз, то, як стверджують досвідчені туристи, бажання здійсниться.
  2. Обійти печерну церкву по вузькому підземному коридору з п'ятьма поворотами. В цей час звучить пронизує музика, ви тримаєте в руках свічку - створюється непередавана словами атмосфера.
  3. Сфотографуватися на тлі крейдяних останців і церкви Сицилійській ікони Божої матері - візитної картки Дівногорье
  4. Почути відлуння. Піднявшись по сходах (не забуваємо порахувати їх!) На вершину гори і трохи пострибавши на місці, можна розчути луна, оскільки в крейдяній горі є безліч порожнеч.
  5. Виконати фокус з водоростями. На крейдяних схилах в Дівногорье можна помітити дрібні сухі частинки бурого кольору - водорості. Якщо покласти на долоню кілька таких частинок, полити їх водою і потримати деякий час, то вони набухнуть, розкриються і стануть зеленими. Це доказ того, що тисячі років тому на сучасній території Дівногорье був океан.
  6. Спробувати в місцевому кафе чай з збору Дивногорської трав - дуже смачний і корисний напій.
  7. Поринути в води Тихої Сосни, річки, що впадає в Дон у кількох кілометрах нижче за течією.

сайт: www.divnogor.ru .

Погода

  • сьогодні
  • завтра
  • 2 червня, неділя

    хмарно, невеликий дощ

    +27 ° С вдень +19 ° С вночі

  • 3 червня, неділя

    Ясно, без опадів

    +24 ° С вдень +18 ° С вночі

  • 4 червня, понеділок

    хмарно, невеликий дощ

    +23 ° С вдень +15 ° С вночі

  • Погода на 2 тижні

Відгуки

Дівногорье: міста і райони Дівногорье, відпочинок, екскурсії, заповідники, парки, музеї, церкви, пам'ятки

Воронезька область

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация