Дизель-електричні підводні човни Росії .. Обговорення на LiveInternet

Субота, 16 Января 2010 р 14:09 + До цитатника
Субота, 16 Января 2010 р 14:09   + До цитатника   червонофлотець   всі записи автора   Неатомні підводні човни   Особливе місце в проектних роботах підприємства займають дизель-електричні підводні човни (ДЕПЧ), які гармонійно вписуються в систему підводних сил СРСР і Росії червонофлотець всі записи автора

Неатомні підводні човни

Особливе місце в проектних роботах підприємства займають дизель-електричні підводні човни (ДЕПЧ), які гармонійно вписуються в систему підводних сил СРСР і Росії.

Дизель-електричні підводні човни проекту 877

Проектування ДЕПЧ першого після Другої світової війни покоління (проекти 613 ( Whiskey), 611 ( Zulu), 641 ( Foxtrot) було засноване на багатющому досвіді, отриманому конструкторами в період будівництва таких човнів до війни, у воєнний період і на основі вивчення бойових дій підводних човнів на всіх морських театрах Проектування ДЕПЧ першого після Другої світової війни покоління (проекти 613 ( "Whiskey"), 611 ( "Zulu"), 641 ( "Foxtrot") було засноване на багатющому досвіді, отриманому конструкторами в період будівництва таких човнів до війни, у воєнний період і на основі вивчення бойових дій підводних човнів на всіх морських театрах.

На базі цих проектів пізніше були створені більш потужні океанські підводні човни другого покоління проекту 641Б ( "Tango").

Великим кроком вперед стало створення підводного човна третього покоління проекту 877 з повним електродвіженіем, укладеної з точки зору гідродинаміки архітектурою корпусу, високими морехідні якості, новітньої гідроакустики і зброєю, достатньою впевненістю оцінити автоматизації. Найвищі показники такого результату підводного човна проекту 877 дозволили фахівцям на Заході дати їй специфічну характеристику через складність виявлення гидроакустическими засобами - "Чорна діра в океані".

Дальні автономні походи в Індійський і Тихий океани підтвердили надійність підводного човна проекту 877 і чудові умови населеності для її особового складу. Підводний човен цього проекту має достатній запас на модернізацію, що дозволяє інтегрувати в неї нове обладнання, радіоелектронне озброєння і зброю, включаючи ракетну, тому підводні човни проекту 877 ще довго будуть перебувати в складі ВМФ Росії.

Експортні підводні човни

Клас "Kilo"

Дизель-електричні підводні човни проектів 877Е і 877ЕКМ

Підводний човен проекту 877 уособлює одну з найуспішніших серій в неатомного підводному кораблебудуванні кінця XX століття Підводний човен проекту 877 уособлює одну з найуспішніших серій в неатомного підводному кораблебудуванні кінця XX століття. На базі цього підводного човна були створені її експортні модифікації - проекти 877Е і 877ЕКМ. У них були реалізовані найбільш передові інженерні рішення того часу і використаний вже існуючий досвід експлуатації експортних модифікацій ПЛ проекту 641 ( "Foxtrot") (І641, І641К) в різних районах Світового океану.

Найважливішими достоїнствами цих підводних човнів є:

  • малошумність;
  • досконала архітектура корпусу;
  • розумна ступінь автоматизації всіх процесів управління ПЛ;
  • потужне мінно-торпедного автоматизоване озброєння;
  • хороші умови населеності для екіпажу;
  • простота обслуговування.


Після всебічних випробувань головних ПЛ передача перших бойових одиниць була проведена в квітні 1986 року ВМС Польщі та Індії.

Протягом минулих років була продемонстрована висока ступінь надійності обладнання, систем, комплексів, озброєння і забезпеченість запасними частинами - всього того, що дозволяє особовому складу будь-якої ПЛ впевнено виконувати свої бойові завдання в автономному плаванні.

Ці підводні човни мають запас на модернізацію, що дозволяє інтегрувати в них нову зброю і устаткування при черговому ремонті. Пріоритетним напрямком модернізації є забезпечення бойової ефективності, яка перевершує закордонні аналоги. Для досягнення цієї мети на цих підводних човнах встановлюються:

  • сучасний комплекс крилатих ракет, що дозволяє істотно розширити зону ураження цілей;
  • новий інерційних навігаційний комплекс з тривалим зберіганням навігаційних параметрів без корекції, що забезпечує видачу необхідної інформації в ракетний комплекс в підводному положенні;
  • нова автоматизована інформаційно-керуюча система, що включає підсистему управління ракетною зброєю і забезпечує рішення командирських завдань, видачу даних цілевказівки та управління ракетним і торпедним зброєю і торпедними апаратами.

Ухвалення на озброєння комплексу крилатих ракет дозволяє значно збільшити ймовірність ураження цілей, підвищує бойову стійкість ПЛ при відповідних діях противника, збільшує ступінь безпеки ПЛ при діях поблизу узбережжя.

Головний підводний човен модернізованого проекту 877ЕКМ з ракетним комплексом "Club-S" побудована на ФГУП "Адміралтейські верфі" (м.Санкт-Петербург) в 2000 році, успішно пройшла всі випробування і передана Замовнику.

Тактико-технічні елементи підводного човна проекту 877ЕКМ

Кількість торпедних апаратів, од. 6

6

Боєзапас ракет, торпед, мін, од / калібр, мм Нормальне водотоннажність, м3 2300 Головні параметри, м: - довжина 72,6 - ширина 9,9 Швидкість повного підводного ходу, уз. 17 Дальність плавання під РДП з посиленим запасом палива економічної швидкістю 7 вузлів, миль 6000 Дальність плавання в підводному положенні економічної швидкістю, миль 400 Гранична глибина занурення, м 300 Автономність, добу 45 Екіпаж, чол. 52

Д ізель-електричні підводні човни проекту 636

Підводний човен проекту 636 є подальшим розвитком підводного човна проекту 877ЕКМ Підводний човен проекту 636 є подальшим розвитком підводного човна проекту 877ЕКМ.

При проектуванні підводного човна проекту 636 був всебічно проаналізовано і враховано багаторічний досвід експлуатації і бойового використання в різних регіонах і кліматичних умовах Світового океану як підводних човнів проекту І641, І641К, так і підводних човнів проекту 877ЕКМ, які нині перебувають у складі ВМС ряду країн.

ЦКБ МТ "Рубін" виконало розробку модернізації ПЛ проекту 636, за робочими кресленнями підприємства ведеться будівництво таких ПЛ на російських суднобудівних підприємствах.

Зберігши всі переваги підводного човна проекту 877ЕКМ, підводний човен проекту 636 вигідно відрізняється від неї наступними показниками:

Бойова ефективність підводного човна проекту 636 істотно підвищується при її модернізації за рахунок прийняття на борт ракетного комплексу типу "Club-S" в поєднанні з установкою нових перспективних комплексів радіоелектронного озброєння, що забезпечують його використання.

Зниження рівня підводного шуму підводного човна проекту 636 в порівнянні з підводним човном проекту 877ЕКМ забезпечує гарантоване випереджаюче виявлення і можливість атаки кораблів супротивника з більшою дистанції за допомогою протикорабельних крилатих ракет, а також дає можливість своєчасного ухилення від кораблів противника.

Більш ефективні системи вентиляції та кондиціонування повітря розраховані на експлуатацію підводного човна в різних районах Світового океану і забезпечують комфортні умови для екіпажу ПЛ.

Підводний човен проекту 636 в розрізі

Тактико-технічні елементи підводного човна проекту 636

Кількість торпедних апаратів, од. 6 Боєзапас ракет, торпед, мін, од / калібр, мм Нормальне водотоннажність, м3 2350 Головні параметри, м: - довжина 73,8 - ширина 9,9 Швидкість повного підводного ходу, уз. 20 Дальність плавання під РДП з посиленим запасом палива економічної швидкістю 7 вузлів, миль 7500 Дальність плавання в підводному положенні економічної швидкістю, миль 400 Гранична глибина занурення, м 300 Автономність, добу 45 Екіпаж, чол. 52 * Кількість ракет може бути збільшено

Клас "АМУР"

Н еатомние підводні човни "Амур 1650", "Амур 950"

На підставі багаторічного досвіду експлуатації Військово-морським флотом Росії і флотами інших держав в різних районах Світового океану дизель-електричних підводних човнів проектів 613 ( "Whiskey"), 641 ( "Foxtrot"), 641Б ( "Tango"), класу "Kilo" ФГУП "ЦКБ МТ" Рубін "розроблені проекти неатомних підводних човнів четвертого покоління класу" Амур "(" Амур 1650 "і" Амур 950 ").

Принциповою особливістю ПЛ класу "Амур" є здатність завдавати залпові ракетні удари по різним цілям. Рівень акустичного поля підводних човнів цього класу в кілька разів нижче, ніж у ПЛ класу "Kilo", які на сьогоднішній день вважаються малошумними в світі. ПЛ класу "Амур" оснащені радіоелектронним озброєнням нового покоління, що використовують досягнення світової радіоелектроніки останніх років. Передбачена можливість оснащення ПЛ цього класу воздухонезавісімимі енергетичними установками з електрохімічними генераторами, що дозволяє значно збільшити підводний автономність і дальність плавання. Така установка з запасами реагентів розміщується в спеціальному відсіку-модулі, який може бути вбудований в підводний човен як при будівництві, так і в ході ремонту або модернізації.

Підводні човни класу "Амур" можуть експлуатуватися в будь-яких районах Світового океану, крім районів з суцільним льодовим покриттям, при будь-яких метеоумовах, в мілководних і глибоководних акваторіях.

При створенні підводних човнів класу "Амур" може бути використано обладнання та озброєння як російського виробництва, так і країни - замовника, або обладнання третіх країн.

При створенні підводних човнів класу Амур може бути використано обладнання та озброєння як російського виробництва, так і країни - замовника, або обладнання третіх країн

Підводний човен "Амур 1650" в розрізі

Підводний човен Амур 1650 в розрізі

Головний командний пункт ПЛ "Амур 1650"

Особливістю ПЛ "Амур 950" є розміщення ракетної зброї в вертикальних пускових установках і його готовність до швидкого, в тому числі залпового, використання. Озброєння ПЛ "Амур 950" включає:

ПЛ "Амур 950" має можливість нанесення масованого ракетного удару залпом до 10 ракет протягом не більше 2 хвилин. Для самооборони передбачені малогабаритні прилади гідроакустичного протидії, розміщені в пускових установках в надбудові ПЛ. В результаті ПЛ при патрулюванні готова в будь-який момент ефективно вирішувати будь-яку бойову задачу.

Підводні човни класу "Амур" оснащуються новітньою інтегрованою бойовою системою і мають відмінні умови населеності для екіпажу.

Підводні човни класу Амур оснащуються новітньою інтегрованою бойовою системою і мають відмінні умови населеності для екіпажу

Підводний човен "Амур 950" в розрізі

Підводний човен Амур 950 в розрізі

Головний командний пункт ПЛ "Амур 950"

Найменування елементів

Амур 1650

Амур 950

Кількість торпедних апаратів, од.

6

4

Кількість вертикальних пускових ракетних установок, од.

-

10

Боєзапас ракет, торпед, мін, од. (Калібр, мм)

18 (533)

16 (533)

Нормальне водотоннажність, м3

одна тисяча сімсот шістьдесят п'ять

1150

Головні параметри, м: - довжина 66,8 58.8 - ширина

7,1

5,65

Повна підводним ходом, узл.

21

20

Підводна дальність плавання економічної швидкістю 3-4 вузла, миль

650

350

Дальність плавання в режимі РДП зі швидкістю 7 вузлів, миль 6000 3000 Гранична глибина занурення, м

300

300

Автономність, добу

45

30

Екіпаж, чол.

35

18

Мітки: флот підводні човни росії ..

процитовано 1 раз

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация