Для одних - випробування, для інших - заманювання

Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Воістину, Аллах обдаровує мирськими благами тих, кого любить, і тих, кого не любить, але вірою обдаровує тих, кого любить» (Тірмізі) Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Воістину, Аллах обдаровує мирськими благами тих, кого любить, і тих, кого не любить, але вірою обдаровує тих, кого любить» (Тірмізі).

Іслам розглядає мирські блага як необхідну частину життя людей, вітає достаток і багатство. Релігія не принижує майно, роблячи його чимось брудним, засуджує, але і не звеличує його і не вихваляє в чистому вигляді, але ставиться до нього як до засобу. Якщо його набувають чесно і використовують для блага - воно стає благом. Якщо набувають заборонене, використовують для злих цілей - воно стає злом. Таким чином, іслам вітає матеріальний достаток, зароблений праведним шляхом і, тим більше, що витрачається на благі цілі.

Мусульманин повинен знати, що Всевишній Аллах в цьому житті дарує одним людям більший доля, ніж іншим. Це закон Аллаха. Всевишній говорить: «Аллах підніс одних з вас над іншими за допомогою багатства й спадку» (сура «Ан-Нахла», аят 71).

На жаль, багато людей сьогодні віддалилися від релігії, вони дивляться на те, що відбувається в їхньому житті тільки через призму матеріального, а неможливість мати будь-яким земним благом отруює їм життя. Людині властиво порівнювати своє матеріальне становище за становищем інших людей і особливо звертати увагу на тих, хто «більш вдалим» його. Якщо раніше, наприклад, 100 років тому, він бачив тільки більш багатого родича або сусіда, то сьогодні в століття телебачення і інтернету потік інформації обрушився на людину. Мільярдери та мільйонери, приватні літаки та яхти, розкішні вілли, автомобілі і прикраси - постійне порівняння не на свою користь викликає в людині почуття невдоволення своїм становищем, почуття заздрості і злоби, призводить до депресії і пригніченого стану.

Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Того, у кого є дві якості, Аллах запише з числа вдячних і терплячих, а того, хто їх позбавлений, Аллах НЕ запише з числа вдячних і терплячих. Хто в справах релігії дивиться на того, хто вище, і слід за ним, а в відношенні мирського, дивиться на того, хто нижче, і вихваляє Аллаха за те, що у нього більше, того Аллах запише з вдячних і терплячих. А хто в справах релігії дивиться на того, хто нижче, а щодо мирського дивиться на того, хто вище, і горює про те, що йому не дано, того Аллах не вважає з числа вдячних і терплячих »(Ат-Тірмізі).

Мусульманина не повинно дивувати, якщо він бачить людину, який заперечує Господа і загруз в гріхах, при цьому володіє чимось із земних багатств. Ці багатства не прояв милості Аллаха до нього і не потурання Господа, як думають деякі. Пророк Мухаммад (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Якщо побачиш, що Могутній і Великий Аллах обдаровує раба бажаними мирськими благами, незважаючи на його непослуху, то це лише заманювання» (Ахмад).

Людина своєю наполегливою невір'ям і гріхами заслуговує гніву Всевишнього, і Він розгладжує йому дорогу і полегшує життя до такої міри, що людина починає вважати, що взагалі не потребує Господі. Він стає гордовитим, несправедливим, не боїться грішити, він стає гідним суворого покарання. Це і є заманювання Аллаха. Всевишній Аллах сказав в Корані: «Коли вони забули про те, що їм нагадували, Ми розкрили перед ними ворота до всякої речі (всіх благ). Коли ж вони зраділи дарованому, Ми схопили їх раптово, і вони прийшли у відчай! »(Сура« Аль-Ан'ам », аят 44).

І з цього приводу один з ранніх мусульман радив: «Якщо побачиш, що Аллах невпинно обдаровує тебе милостями, в той час як ти ослухаєшся Його, то начувайся, бо Він приваблює тебе».

Мусульманин повинен бути дуже уважним і акуратним в тому, як він набуває матеріальні блага і витрачає їх. І якщо він досяг успіху в цьому, то отримає нагороду від Господа. Якщо ж він був бідним і терпів, то теж отримає нагороду від свого Господа. Посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав: «Наскільки дивно положення віруючого! Воістину, все в його становищі є благом для нього, і нікому (не дано) цього, крім віруючого: якщо що-небудь радує його, він дякує (Аллаха), і це стає для нього благом, якщо ж його осягає горе, він проявляє терпіння, і це теж стає для нього благом »(Муслім).

Сури, які Пророк, мир йому і благословення Аллаxа, читав перед сном

Передають зі слів Фарва ібн Науфал, що він одного разу прийшов до Пророка, мир йому і благословення Аллаха, і сказав: «Посланник Аллаха, навчи мене який-небудь молитві, яку я читав би перед сном». Він сказав: «Читай [суру]« Куль йа айуха-ль-кафірун », бо, воістину, вона є [свідченням] непричетність до ширку» (Аxмад, ат-Тірмізі, ан-Насаї, Абу Давуд і інші).

Передають, що Джабір ібн 'Абдаллах розповідав: «Пророк, мир йому і благословення Аллаха, не засинав, не прочитавши сури" ас-Саджда "і" ал-Мульк "» (ат-Тірмізі).

У Сахіх Бухарі (2311) приведений наступний хадис: «Коли вирушаєте спати, то читайте Аят уль курс, тоді у вас буде охоронець від Аллаха, і жоден шайтан не підійде до вас, поки не настане ранок»

За словами Аіши повідомляється, що щоночі, коли Пророк (хай благословить його Аллах і вітає) йшов спати, він складав долоні разом і читав на них «Куль хуа-ллах ахад», «Куль а'узу бі-раббіль-фаляк», «Куль а'узу бі-раббі-ННАС» (3 останніх сури з Корану). Потім він дув на долоні і обтирав ними все тіло, до куди міг дістати, починаючи з голови, і він повторював це три рази »Бухарі (5017)

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация