Для вчителів - чотири документа. Чи буде в школі менше паперів після нової постанови - Брестська газета

Паперотворчість завжди шкодить навчальному процесу

Міністерство освіти зобов'язало вчителів вести всього чотири документи. Чи буде тепер в школі менше паперів і що потрібно змінити, щоб шкільна освіта стало краще.

У постанові Міносвіти також йдеться про «переліку документів, що утворюються в діяльності конкретної установи». Крім обов'язкових паперів, є додаткові. Їх визначає постанова Міністерства освіти №52 від 24 травня 2012 року - це список документів, які повинні вести і зберігати в кожній школі та гімназії, пише tut.by з посиланням на відомство.

Наприклад, класний журнал повинен зберігатися 5 років, зведені відомості успішності - 25 років. Алфавітні книги записи учнів - 50 років, книги обліку та видачі атестатів, похвальних листів - 75 років. Відповідають за дані документи не тільки вчителі. Це можуть бути і представники адміністрації, і секретар, і фахівець з кадрів, і інженер-програміст. На початку року директор призначає відповідального за ведення того чи іншого документа з переліку, визначеного постановою №52.

Міністри підписують папери, але нічого не змінюється

Міністерство освіти зобов'язало вчителів вести всього чотири документи і не займатися чужий роботою. У постанові №164 від 27 грудня зазначено, що вчитель повинен вести класний журнал, календарно-тематичне планування, поурочні планування і щоденники учнів.

Класний керівник - п'ять документів: класний журнал, планування роботи (на півріччя), соціально-педагогічну характеристику класу, особисті картки учнів, щоденники учнів.

Вихователь - три документа: журнал групи продовженого дня установ загальної середньої освіти, календарно-тематичне планування на чверть, щоденне планування.

У постанові говориться, що місцеві управління освіти повинні не допускати в практиці роботи ведення документів, не передбачених постановою.

До заходів інші держоргани можуть залучати установи освіти тільки за погодженням з міністерством. У документі зазначено, що необхідно виключити практику залучення педпрацівників «до виконання робіт, що не відносяться до виконання їх трудових функцій».

Постанова про документообіг в установах середньої освіти вже брали в 2014 році Постанова про документообіг в установах середньої освіти вже брали в 2014 році. Там були перераховані ті ж документи, які веде вчитель, класний керівник, вихователь, нагадала заступник голови «Тавариства білоруський школи» Тамара Мацкевич. Тільки тоді документ підписував екс-міністр освіти Сергій Маскевич, а зараз - міністр освіти Ігор Карпенко. «Я не відаю, што падпіша Наступний министр, но не вимикається, што гети ж текст з пералікам чатирох дакументаў. Праблєми ў критим, што міністри падпісваюць кожния вки гади гети текст, а ен НЕ працуе », - зазначила Мацкевич.

На її думку, нічого не змінилося і не зміниться. У Мінську після підписання документів «настаўнікі хорів ідуць на Калядни хакейни турнір, таму што іх примушаюць».

За словами начальника управління освіти Брестського облвиконкому Юрія Просмицкого, постанова жорстко регламентує перелік документів для працівників, які виконують функції суто вчителя, класного керівника, вихователя За словами начальника управління освіти Брестського облвиконкому Юрія Просмицкого, постанова жорстко регламентує перелік документів для працівників, які виконують функції суто вчителя, класного керівника, вихователя. «Якщо сьогодні покладена на вчителя інша обов'язок і визначені джерела, які будуть компенсувати витрати вчителя при проведенні цієї роботи, моральні, матеріальні, значить, це буде вчителем виконуватися», - зазначив Просмицкій в розмові з «БГ».

Сенс деяких документів не зрозумілий

Більшість вчителів виконують обов'язки класних керівників Більшість вчителів виконують обов'язки класних керівників. Тому паперів виходить дев'ять, зазначила вчитель історії СШ №16 в Бресті Галина Свентуховская. «При цьому я не розумію сенсу в характеристиці класу. Мені що, для себе треба додавати цю характеристику, я не знаю свій клас, учнів, сім'ї? Нісенітниця. На третій-четвертий рік класного керівництва можеш серед ночі розповісти про проблеми і успіхи », - вважає вчитель.

Вона згодна з тим, що документи по календарно-тематичного та поурочного планування необхідні, тому що приблизний алгоритм дій потрібен, щоб укластися в програму. Планування виховної роботи вчитель вважає марним, тому що кожен день сповнений сюрпризів, бесіди, класні години проходять по ситуації, а не за підручником.

Домашнє завдання, на думку Свентуховской, ефективніше записувати в блокнот або зошит. «А навіщо катавасія з електронним журналом? Журнали та щоденники в електронному вигляді використовуються вчителями, які намагаються заповнити всі вчасно. Половина батьків і дітей ними не користується, не заходять на сайт ", - поділилася своїм практичним досвідом учитель.

Паперовий журнал дублюється, і для класного керівника це стає «покаранням», особливо у вересні, наприкінці чвертей і року.

Чергове постанову нічого не вирішить, вважає Свентуховская. Сьогодні паперовий документообіг замінюють електронним і вимагають все робити миттєво. «Приклад - організація харчування через ЕРІП, коли ти щодня змушений витрачати час, відзначаючи кожного учня», - пояснила вчитель історії.

Одним з найбільш убивчих занять вона вважає всеобуч. Вчителям не по силам заглядати в кожну квартиру і будинок, де повно несподіванок. Цей процес пора оптимізувати.

Паперотворчість завжди шкодить навчальному процесу, забирає сили і час вчителя, вважає вчитель інформатики ЗОШ №30 в Бресті Володимир Красько Паперотворчість завжди шкодить навчальному процесу, забирає сили і час вчителя, вважає вчитель інформатики ЗОШ №30 в Бресті Володимир Красько. Те, що зараз чітко обумовлені чотири документа, добре. Питання - куди подінеться решта звітність. «Наприклад, за підсумками чверті - а у мене 26 класів - необхідно робити звіти по успішності. Потрібно організовувати і проводити всеобуч. Що, тепер всеобуч після постанови будуть батьки заповнювати? Ні звичайно. Заповнюватимуть вчителя », - зазначив учитель.

Красько - завідувач кабінетом, тому працює з додатковою документацією. Наприклад, складає опис кабінету: які парти там знаходяться і як вони розташовані, план розвитку кабінету. Учитель сумнівається, що йому не доведеться робити це в майбутньому.

Завданням вчителя повинен бути успіх учнів

Школі заважає подвійне підпорядкування, вважає заступник голови «Тавариства білоруський школи». «Школи падпарадкоўваюцца и Міністерству адукациі, и ўпраўленню адукациі - раённаму ЦІ гарадскому. Гета дазваляе злоўживаць настаўніцкай залежнасцю », - зазначила Мацкевич.

У вчителя має бути тільки одне завдання - навчати дітей. Оцінювати його роботу потрібно з навчальних підсумками, а не по тому, скільки він провів заходів, в яких парадах брав участь і так далі. Потрібно робити незалежне оцінювання навчання. «А для гетага зрабіць вибарную адміністрацию шкіл. Калі адміністрация празначаецца зверху, яна и слухає начальства зверху », - пояснила Мацкевич.

Якщо директора і адміністрацію школи буде вибирати шкільний світло, до складу якого увійдуть вчителі, батьки, можливо, місцева влада, то директора, якого ця рада вибрав, можна буде зняти. Значить, він буде прислухатися до суб'єктів навчального процесу.

Школам і методичним об'єднанням потрібно дати більше свободи творчості, вважає Красько. Зараз календарно-тематичне планування установче, жорсткого зразка. Повинна бути можливість коригувати і змінювати планування відповідно до потреб кожного класу.

«Досить складно застосовувати експериментальні методики, сучасні методи навчання, тому що є регламент - календарно-тематичне планування, методи викладання, - зазначив Красько. - Якщо вчитель відволікається на купу інших подій: підтримка кабінету, програмного забезпечення на комп'ютерах, - зрозуміло, що це займає його час ».

Він звернув увагу на досвід польських колег. Учитель приходить в школу і займається дітьми. На думку Красько, «якщо завданням вчителів буде успіх учнів в майбутньому, це буде правильним. А не зростання успішності, інші показники, які на майбутнє дітей ніяк не впливають ».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Мені що, для себе треба додавати цю характеристику, я не знаю свій клас, учнів, сім'ї?
«А навіщо катавасія з електронним журналом?
Що, тепер всеобуч після постанови будуть батьки заповнювати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация