Для тих, хто в морі і не тільки: в Росії почалося дострокове голосування на президентських виборах

Дострокове голосування на виборах президента Росії для виборців, які проживають і працюють у віддалених і важкодоступних районах країни, почалося в неділю, 25 лютого. У ньому візьмуть участь полярники, моряки, золотошукачі, оленярі і інші працівники. Також всі дільничні виборчі комісії почали роботу з прийому заяв громадян про їх включення в списки виборців за місцем фактичного знаходження. Цей механізм прийшов на зміну відкріпними посвідченнями, що викликало серйозні нарікання у спостерігачів. Як просувається виборча кампанія - в матеріалі RT.

У неділю, 25 лютого, за три тижні до виборів президента Росії стартувало дострокове голосування для виборців, які проживають і працюють у віддалених і важкодоступних районах країни. Достроково також зможуть проголосувати працівники полярних станцій і моряки, які в день голосування (18 березня) будуть знаходитися в плаванні.

Пізніше дострокове голосування також пройде на виборчих дільницях, утворених за територією Російської Федерації, однак воно розпочнеться не прийом раніше 2 березня (за 15 днів до дня голосування).

«Проведення дострокового голосування допоможе проголосувати більшій кількості виборців, які проживають у віддалених від приміщення для голосування місцях», - повідомив заступник голови Центрвиборчкому Росії Микола Булаев.

ЦВК постановила дозволити проведення дострокового голосування всіх виборців на президентських виборах на 17 ділянках, які утворені в 11 державах. Крім того, дозволено проведення дострокового голосування окремих груп виборців на 140 виборчих дільницях в 74 країнах світу.

Очікується, що участь в достроковому голосуванні візьмуть близько 150 тис. Чоловік при загальній кількості виборців в 109 млн.

Як повідомили РІА Новини в Центрвиборчкомі, дострокове голосування на президентських виборах 2018 року в основному торкнеться Далекий Схід і північні території, де зможуть віддати свій голос близько 120 тис. Чоловік - вахтовики, військові, золотошукачі, оленярі, працівники маяків і місцеві жителі. Ще близько 30 тис. Моряків в десяти регіонах Російської Федерації проголосують на 1 тис. Судових виборчих дільниць.

Станом на середину січня такі ділянки були створені на 900 кораблях, які 18 березня буде в плаванні. Найбільше число суднових ділянок сформовано в Примор'ї (244), Мурманської області (200), Камчатському краї (142), на Сахаліні (117) і в Санкт-Петербурзі (83).

Заступник голови ЦВК Микола Булаев також повідомив, що відмінною рисою майбутніх виборів стало істотне скорочення кількості виборчих дільниць, які створюються на території військових частин. За його словами, це обумовлено тим, що переважна більшість військовослужбовців голосує на звичайних виборчих дільницях.

Також 25 лютого роботу з прийому заяв громадян про включення до списку виборців за місцем знаходження почали все дільничні виборчі комісії. За оцінками Центрвиборчкому, такі документи подали вже понад 1 млн росіян.

Прийом заяв про включення до списку виборців на іншій дільниці почався 31 січня і триватиме до 12 березня включно. Станом на 21 лютого заяви подали близько 954 тис. Чоловік. Понад 522 тис. З них зробили це на єдиному порталі «держпослуги», більш 299 тис. - через багатофункціональні центри надання державних і муніципальних послуг, а ще 132,5 тис. Росіян - в пунктах прийому заяв в територіальних виборчих комісіях.

Також по темі

Всі на вибори: ЦВК не знайшла підстав для відмови в реєстрації зібрав підписи кандидатам в президенти Всі на вибори: ЦВК не знайшла підстав для відмови в реєстрації зібрав підписи кандидатам в президенти

У Центрвиборчкому немає підстав для відсторонення кого-небудь з кандидатів від президентських виборів. Про це заявила глава ЦВК Елла ...

Механізм голосування росіян за місцем фактичного перебування вперше використовується на виборах федерального значення. Ця система була випробувана в єдиний день голосування у вересні 2017 року. Вона прийшла на зміну практиці відкріпних посвідчень, яка викликала серйозні нарікання у спостерігачів. Тепер громадянин Росії може вибрати будь-який зручний виборчу дільницю, а не їхати голосувати за місцем прописки.

Новий механізм також дозволяє взяти участь у виборах росіянам, які знаходяться в поїздках за кордоном (відповідну заяву потрібно подати до 7 березня) або перебувають в державних установах.

Виборці, які в день виборів будуть в лікарні, санаторії, СІЗО або ізоляторі тимчасового утримання, можуть подати заяву в дільничну виборчу комісію, сформовану в цій установі, в період з 25 лютого по 12 березня.

За оцінками ЦВК, новим механізмом голосування можуть скористатися від 3 млн до 10 млн виборців.

За словами Миколи Булаева, інформаційний центр ЦВК здатний обробити до 1 млн таких заяв за 50 хвилин, тому ніяких технічних проблем з обробкою даних у Центрвиборчкому не виникне.

Передбачено також варіант на випадок екстрених відряджень і непередбачених обставин. Якщо виборець прийме рішення змінити дільницю для голосування пізніше 12 березня, йому потрібно буде оформити спеціальну заяву із захисною маркою до 14:00 за місцевим часом 17 березня.

У цьому документі повинен бути вказаний конкретний ділянку, на якому громадянин має намір проголосувати. Тоді в день виборів він повинен буде пред'явити не тільки паспорт, а й цю заяву.

Нагадаємо, вибори президента Росії пройдуть 18 березня. Кандидатами на вищий державний пост зареєстровано вісім чоловік: Сергій Бабурін, Павло Грудінін, Володимир Жириновський, Володимир Путін, Ксенія Собчак, Максим Сурайкін, Борис Титов і Григорій Явлінський.

Підсумки виборів в територіальних виборчих комісіях будуть підведені до 20 березня. Через два дні ЦВК підведе підсумки на територіях суб'єктів Російської Федерації. Результати президентських виборів будуть визначені 29 березня, а протягом трьох днів з дня підписання ЦВК протоколу про підсумки виборів буде проведена їх офіційна публікація.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация