Дмитрієвський собор у Володимирі: опис, цікаві факти, адреса

  1. Історія зведення
  2. Цікаві факти про соборі
  3. Адреса і як доїхати

Русь була великою державою, землі якого займали велику територію. Тож не дивно, що деякі з них були порожні і до них нікому не було діла. Це стосується і Суздальській землі. На початку 12 століття ніхто особливо нічого не знав про це твердять. Але вже з початку 13 століття вона стає князівством, яке відігравало дуже значну роль в історії держави. Найвищого розвитку досягло воно при правлінні Всеволода Велике Гніздо. На честь позначення такого розквіту земель було прийнято рішення про будівництво придворного храму на княжому дворі, неподалік від Успенського собору.

На честь позначення такого розквіту земель було прийнято рішення про будівництво придворного храму на княжому дворі, неподалік від Успенського собору

Історія зведення

Будівництво Дмитрівського собору у Володимирі припав на проміжок між 1194-1197. Побудована церква була прикрашена білокам'яної різьбленням. Ім'я дали їй на честь небесного покровителя Всеволода - Дмитра Солунського. У ті роки основна особливість була в тому, що князі мали 2 імені: християнське та княже. Ім'я Дмитро було дано йому при хрещенні. Так як він був з великої родини, то отримав прізвисько «Велике Гніздо».

Перед тим, як почати будівництво храму, князь став батьком, і це було ще одним фактором для освячення храму на честь великомученика Дмитра.

Якщо взяти історичні факти, то вийде ось таке приблизне короткий опис Дмитрівського собору у Володимирі. Як вже було відмічено, що побудова припало на період розквіту Суздальського князівства. Будували його тільки найкращі майстри і використовували найкращі будівельні матеріали. Основою його стін був білий вапняк. У 1197 році відбулося завершення роботи над його спорудженням. Князь ухвалив там ікону св. Дмитра Солунського , А також ковжец з сорочкою на якій була кров мученика.

Дорогі брати і сестри! Пропонуємо вам відвідати унікальний ресурс https://www.slovo-pomoshi.ru/ . З його допомогою ви можете передати ваші сподівання в Петербурзькі храми, каплиці, монастирі, також звернутися до праведників на місці їх поховання. Ми самі напишемо записку, віднесемо її до храму і відправимо вам на пошту фотозвіт. Звернення до Бога за допомогою треб допомогло багатьом людям пережити горе, повернути здоров'я і радість мирського життя.

Корисні статті:

"10 цікавих фактів про святителя Спиридона"

Грецька делегація Православної Церкви 30 жовтня привезла до Києва дар православним християнам - ікону святителя Спиридона Триміфунтського та черевичок від святих мощей преподобного. Наведемо цікаві факти про святого Спиридона Тріміфунтском.1. Преподобний всю свою житт ... Читайте далі СТАВЛЕННЯ ДО ЦЕРКВИ «Я не піду до церкви, я її терпіти не можу, тому що у попа багатий мерседес, а у Патріарха дорогий годинник» - лине з усіх щілин. Чи треба говорити про те, що ті, хто це заявляє, ніколи в неї і не ходили. Просто весь час актуалізувалися виправдання. Вже були злі баби. Уже б ... Читайте далі КАЗКА ПРО місячному промінчик Цю казку написав хлопчик, що живе в хоспісі. Мишка, йому 12 років. З минулої осені він «відмовний» у лікарів. Він написав її на шкільний літературний конкурс, але це не так важливо. Важливо, що він хоче, щоб його казку читали. Щоб відчували - кому потрібно і хто захоче ... Коли Мишко ... Читайте далі

У 1237 році собор розграбували монголо-татари. У той брешемо вони чимало принесли горя і всьому князівству. Але на цьому неприємності не закінчилися для пошкодженого і пограбованого собору. Він пережив ще три пожежі і знову ж таки терпів грабежі.

У 1837-1839 році Микола 1 віддав розпорядження про проведення «реставрації» собору. Згідно з ним храм повинен був придбати свій первинний вигляд. У слідстві таких дій були зруйновані найцікавіші його частини: галереї і сходові вежі.

У радянські часи він був лише пам'ятником давньоруського мистецтва. У 1919 році було прийнято рішення про закриття його для проведення богослужінь. У 20 столітті ця споруда пережило чимало реставрацій. Останні були проведені в 1999-2004 роках. На даний час служби в храмі не проводять. І собор відносять до Володимиро-Суздальського музею-заповідника. Туристи можуть відвідувати його як музейну експозицію.

Цікаві факти про соборі

Є багато відомостей про даний соборі. Але серед них виділяють найбільш цікаві факти про Дмитрівському соборі у Володимирі:

  1. Рельєфи, які прикрашають білокам'яні собори, несуть в собі певний сенс, який був відомий людям 200-300 років тому. Сучасникам ж зрозуміти сенс дуже складно. Можна тільки припустити, що там сказано про райському саду і Небесному Царстві.
  2. Зводили дана будова з каменю вапняку білого кольору. По колу нього знаходилися галереї, які на західних кутах переходили в сходові вежі.
  3. Собор тричі переживав пожежі, але при цьому його відновлювали знову і знову.
  4. Серед спогадів про нього в літописах сказано, що до храму привозили рідкісну святиню з самих Фессалоник. Це була гробова дошка мученика Димитрія. Багато говорили про те, що тоді відбувалися численні зцілення.

Адреса і як доїхати

Адреса Дмитрівського собору Володимира наступний: Росія, м Володимир, вулиця Велика Московська, 60. Саме основне - це дістаньтеся до міста. Там кожен місцевий житель зможе допомогти Вам знайти дорогу до храму.

Цей собор входить до екскурсійних маршрутів багатьох туристичних агентств. Хоч храм і не є чинним і побувати на службі або поставити свічку Вам не вдасться, але зате його краса підкорить Вас. В його експозиції самим унікальним є фрески, а також інтер'єр собору. Необхідно пам'ятати хоча б про те, що не багато настільки древніх споруд збереглося до наших днів. І поки є можливість, то варто ними милуватися.

Береже вас Господь!

Вірус цифрового слабоумства (Всім батькам на замітку)

Сьогодні весь світ збожеволів на гаджетах: смартфонах, планшетах і іншої цифрової техніки. Разом з ними в світ проникає вірус цифрового слабоумства. І це не жарт, це діагноз. У 2007 році фахівці помітили, що з кожним роком все більше дітей - представників цифрового поко ... Читайте далі ПРОЧИТАЙТЕ, НЕ ПОЖАЛІЙТЕ ЧАСУ! Дивись: віра стане відкритою, доступною всім; нікого за неї не будуть гнати або гнобити. Дуже багато випадкового народу прийде до Церкви, в тому числі і в духовенство. Так завжди було в дні благополучні, ще з часу Костянтина Святого. Багато з-за грошей прийдуть в храм, мн ... Читайте далі ПРИТЧА Один прозорливий старець, сидячи в монастирі на загальній трапезі, де всім подавали однакову страву, - зверніть увагу, однакове! - побачив, що монахи підносять до рота різний. Один - ложку меду, іншої - шматочок хліба, а інший - пучок трави ... Здивований цим старець усередині мо ... Читайте далі Тітка Олена, а можна я не помру? Я знаю, що 97% з вас не додадуть цю запис до себе на сторінку, але хоча б 3% моїх друзів зроблять це. На честь тих, хто помер, і тих, хто бореться з раком.- Тітка Олена, а можна я не помру? - хлопчик, що лежить на ліжку, повністю позбавлений волосся на голові. Шкіра зеленуватого відтінку. Він пох ... Читайте далі

Тітка Олена, а можна я не помру?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация