Дмитро енте. Грішимо ми, користуючись гаджетами?

  1. Не заважайте мені читати
  2. Гаджет - лише інструмент, який можна використовувати на славу Бога, а можна - растлевая себе та інших.
  3. Ми навчилися записувати і відтворювати різні виміри реальності, більш того, ми стали будувати свої...
  4. Ми проводимо дорогоцінні миті життя перед екранами наших гаджетів, спілкуючись з тисячами людей онлайн...
  5. Людина ризикує втратити значну ступінь своєї свободи пустити в глибину своєї істоти програмний код.
  6. Розмір дисплея має значення, так як мені щодня доводиться читати з екрану мобільного телефону ранковий...
  7. Дмитро енте, спеціально для Маков.Нет

Не заважайте мені читати   Існує стандартне християнське розуміння використання благ прогресу, будь то Видавничий верстат, персональний комп'ютер або окуляри доповненої реальності

Не заважайте мені читати

Існує стандартне християнське розуміння використання благ прогресу, будь то Видавничий верстат, персональний комп'ютер або окуляри доповненої реальності.

Гаджет - лише інструмент, який можна використовувати на славу Бога, а можна - растлевая себе та інших.

Моральне наповнення мають лише наші дії, а не предмети самі в собі. За допомогою комп'ютера можна розповідати іншим про Бога, відмовляти дівчат від абортів, друкувати статті про християнське ставлення до гаджетам, а можна дивитися порнографію, слухати групу Slayer або тиражувати антиклерикальні міфологеми. Подібно до того, як ізраїльтяни перед Результатом взяли все найкраще, що вони знайшли у єгиптян, так і християни, здійснюючи свій Результат з лабіринтів цього тлінного світу, беруть з собою з нього все найкраще, щоб використовувати для досягнення поставлених Богом цілей.

Але це лише одна грань питання, яка не здатна в повноті розкрити питання про вплив похідних прогресу на нашу душу. Ми бачимо, як за 100 років життя людини фундаментально змінилася. Ми миттєво можемо передавати будь-яку інформацію на величезні відстані і систематизувати її.

Ми навчилися записувати і відтворювати різні виміри реальності, більш того, ми стали будувати свої власні віртуальні світи. Але зробило це все нас щасливішими?

Подарувало нам відповіді на фундаментальні питання нашого існування? Наблизило чи до Бога? Богослов'я не заперечує зростання людини в умінні виробляти матеріальні блага. Навпаки, це зайвий раз свідчить про створення людини Богом, про богообразность людини, якщо завгодно. Але Церква свідчить про величезну небезпеку сприйняття прогресу як інструменту досягнення метафізичних цінностей, створення з прогресу квазірелігія. Забувши про Вічності, яка розчиняється перед нашим розумом після смерті, вищим сенсом і виправданням свого буття прогресисти вважають перетворення матерії, будівництво величезної Вавилонської вежі, цеглу в якій це все, що залишило після себе людство, забившее про своє Творця. Люди не розуміють, що Вавилон буде зруйнований, ховаючи під своїми руїнами сенс їхнього життя.

Радикальний зростання комунікативних взаємодій безумовно творить нову реальність, аккаунт у соціальній мережі стає продовженням нашої особистості, мостом в додаткову реальність, яка щодня акумулює енергії мільярдів умів. Здавалося б, доступ до будь-якої інформації і величезні можливості для комунікації між людьми повинні зробити наше життя тільки краще. Але все частіше ми помічаємо, що в міру занурення у віртуальні світи, наше життя втрачає свою яскравість.

Ми проводимо дорогоцінні миті життя перед екранами наших гаджетів, спілкуючись з тисячами людей онлайн - відчуваємо себе самотніми.

Зустрічалися напевно з ситуацією, коли старі друзі зустрічаючись, замість живого спілкування починають занурюватися в свої гаджети? Дуже важливо використовувати гаджети, не дозволяючи їм використовувати себе. Важливо розуміти, що ця віртуальна реальність не стільки відкриває, скільки приховує справжні речі і цінності, в результаті мільйони людей замінюють реальне життя - її симулякрами. Тому ми повинні навчитися строго обмежувати занурення свого розуму в віртуальні світи, створені благами прогресу, не дати їм зазіхнути на нашу свободу.

Впродовж останнього десятиріччя довело наші комунікативні можливості до межі, на порозі нас вже чекають окуляри доповненої реальності, які фундаментально змінять ступінь занурення людини в створені ним світи, створивши віртуальні альтернативу втраченого Едему, альтернативу тому духовного виміру, яке відкривається в розумі й серці людини, коли він починає йти за Христом. Саме тому пристрої типу Hololens і Google Glass, на мій погляд, таять в собі потенційну небезпеку, так як з їх допомогою стираються останні кордону між світами.

Людина ризикує втратити значну ступінь своєї свободи пустити в глибину своєї істоти програмний код.

Якщо ця технологія глибоко увійде в систему наших комунікацій, в чому я не сумніваюся - вона стане потенційною загрозою нашій цивілізації, так як відкриє простір для глобальних зловживань. Таке відчуття, що для царства антихриста створюється новий тоталітарний антисвіт, що відокремлює нас від Бога. Подібна технологія - може стати перепусткою в електронний концтабір. Не вірите? Подивіться, в кого перетворив мільярди людей звичайний телевізор. Вони намагаються відібрати у людства Бога, істину, свободу, тепер відберуть і саму реальність. Так і бачу нескінченні ряди бараків, де люди від народження до смерті живуть в своїх окулярах, в тих світах, які їм дарують боги нового століття, які розробляють програмний код.

Що стосується мене, то мені ледве вистачає сил контролювати час свого перебування в інтернеті, часто подібні комунікації крадуть сили у молитви і духовного читання. Якими гаджетами я користуюся? Відмовившись від продукції компанії Apple, після камінг-ауту їх генерального директора, я користуюся телефоном Philips Xenium V387. Вибирав його, виходячи їх 2 головних характеристик: діагоналі дисплея і потужності акумулятора.

Розмір дисплея має значення, так як мені щодня доводиться читати з екрану мобільного телефону ранковий або вечірній молитовне правило, а так само займатися місіонерською діяльністю в соціальних мережах.

При діагоналі екрану менше 5 дюймів і роздільною здатністю менше 720x1280, як показує досвід, робити це не комфортно. Акумулятор дозволяє 3 дня не думати про зарядку телефону, що дуже актуально, щодня мені доводиться відповідати на багато десятків дзвінків з усієї Росії: люди скаржаться на ті чи інші загрози нашим християнським цінностям, повідомляють про блюзнірстві чи спробах пропаганди ЛГБТ, пропонують свої місіонерські проекти, запитують поради. Android дозволяє миттєво встановити всі необхідні додатки: Біблію зі зручним пошуком, Молитвослов, Православний Календар, місіонерську шпаргалку, яка дозволяє миттєво знаходити цитати із Слова Божого на актуальні полемічні теми. А якісний диктофон допомагає миттєво записувати гріхи, щоб не забути про них на Сповіді в кінці тижня.

Планшетом компанії Samsung я перестав користуватися, так як ноутбук з мобільним телефоном не залишили йому нішу в моєму розпорядку дня: з завданням мобільного серфінгу цілком справляється телефон, а нормальне редагування тексту можливо тільки з повноцінною клавіатурою. Неодноразово під час наших акцій мені допомагав гучномовець X3. Це девайс кріпиться на пояс, після чого підсилює голос для трансляції з динаміки потужністю в 30 Ватт. Коли потрібно засвідчити істину на мітингу опозиції, богохульної театральній постановці, параді збоченців чи виставці антиклерикалів, цей девайс відмінно справляється зі своїми завданнями. Паралельно з голосом він може відтворювати музику з моєї флешки. Пам'ятаю, як в тему припала композиція Єгора Лєтова «Сонцестояння» під час погрому виставки присвяченої усиновлення німецькими ЛГБТ маленьких дітей.

Дмитро енте, спеціально для Маков.Нет

При копіюванні матеріалу обов'язково вказуйте першоджерело.

Але зробило це все нас щасливішими?
Подарувало нам відповіді на фундаментальні питання нашого існування?
Наблизило чи до Бога?
Зустрічалися напевно з ситуацією, коли старі друзі зустрічаючись, замість живого спілкування починають занурюватися в свої гаджети?
Не вірите?
Якими гаджетами я користуюся?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация