Дмитро Медведєв: Ніхто з нас не буде працювати вічно

Володимир Путін минулого тижня як прем'єр попрощався з депутатами Держдуми, позначивши для себе завдання як для президента. Сьогодні як глава держави Дмитро Медведєв попрощався на Держраді з керівниками регіонів, намітивши пріоритети для розвитку країни. Незважаючи на очевидність того, що Медведєв продовжить працювати в тандемі з Путіним, змінивши його на посаді голови уряду, уваги йому приділяли набагато менше. Володимир Путін минулого тижня як прем'єр попрощався з депутатами Держдуми, позначивши для себе завдання як для президента

Фото прес-служби Президента Росії

Володимир Путін минулого тижня як прем'єр попрощався з депутатами Держдуми, позначивши для себе завдання як для президента. Сьогодні як глава держави Дмитро Медведєв попрощався на Держраді з керівниками регіонів, намітивши пріоритети для розвитку країни. Незважаючи на очевидність того, що Медведєв продовжить працювати в тандемі з Путіним, змінивши його на посаді голови уряду, уваги йому приділяли набагато менше.

Виступ поки ще президента Росії, який таким буде перебувати ще 2 тижні, можна традиційно розділити на дві частини: підведення підсумків та завдання на майбутнє. Приблизно те ж саме робив минулого тижня Володимир Путін . Путін, правда, виступав більше трьох годин, а Медведєв вклався в одну годину. Путін більше говорив про конкретику, а Медведєв - про стратегію. Зробивши упор на економіку, соціальну сферу та пріоритети для майбутнього уряду.

Медведєв назвав 5 принципів держави при прийнятті економічних рішень. Підприємницька діяльність, підприємницький талант повинні розглядатися як важлива суспільна цінність, і ніяк інакше. Втручання держави в економіку має бути мінімально необхідним і прозорим. Позиція правоохоронних органів повинна бути неупередженою по відношенню до організацій будь-якої з форм власності, всі вони повинні бути захищені в рівній мірі. Регулювання конкурентоспроможності повинно здійснюватися на міжнародному рівні. І нарешті, в формуванні правил гри має брати участь все зацікавлена ​​суспільство.

Крім цього, за словами президента, пріоритетом для нового складу уряду РФ має стати вирішення проблеми бідності. Пославшись на оцінки експертів, поки що глава держави повідомив, що ризик бідності для сімей з двома дітьми становить близько 50%, а з трьома і більш-близько 70%.

Говорив Медведєв і про необхідність змінити мотивацію багатьох з тих, хто працює в органах влади сьогодні, і стимулювати прихід на державну службу нового покоління сучасних і сумлінних управлінців. «Треба завжди дивитися в майбутнє: ніхто з нас не буде працювати вічно», - зазначив президент.

З конкретних завдань, намічених на перспективу, Медведєв озвучив сім:

- тривалість життя в Росії повинна збільшитися через шість років ще як мінімум на чотири роки. «У нас є всі шанси досягти вже до 2018 року рівня 75 років. Дійсно, якщо люди живуть довше - значить, у нас є досягнення у всіх сферах », - заявив президент;

- частка сімей з доходами нижче прожиткового мінімуму через п'ять років повинна бути стійко нижче 10 відсотків, а у більшості російських сімей середньодушові доходи повинні відповідати базовим характеристикам середнього класу;

- в міжнародних рейтингах комфортності ведення бізнесу Росія повинна піднятися за цей же період з нинішнього, дуже непривабливого 120-го як мінімум на 40-е місце - з перспективою входження в першу двадцятку не пізніше 2020 року;

- в Росії має бути створено не менше 25 мільйонів нових ефективних робочих місць, перш за все в несировинних сферах, безробіття через кілька років необхідно обмежити мінімальним рівнем не більше 5 відсотків, продуктивність праці необхідно підвищити в півтора-два рази;

- не менше п'яти російських університетів повинні увійти в першу сотню основних світових рейтингів;

- більшість російських сімей повинні мати можливість покращувати свої житлові умови не рідше ніж один раз в 15 років;

- Росія повинна бути в першій десятці серед усіх країн світу за рівнем впровадження електронних технологій у всіх сферах життя суспільства.

На думку експертів, і глави регіонів, і багато присутніх ВІП-персони, політологи і політики сприйняли цей захід Медведєва як прощальне. Навіть незважаючи на те, що йому вже запропонована посада голови російського уряду. А крім цього, як стало відомо вже після засідання Держради, Володимир Путін заявив про намір покинути пост голови правлячої партії "Єдина Росія" і запропонував соратникам провести з'їзд у другій половині травня, щоб визначитися щодо нового голови, і на цей пост висунув Дмитра Медведєва.

На думку гендиректора Центру політичної інформації Олексія Мухіна, Медведєв виступив на Держраді вже в якості майбутнього прем'єра. "Вважаю, що мова Дмитра Медведєва - це мова майбутнього прем'єра. Справа в тому, що його все-таки турбує, наскільки гладко пройде його призначення на цю посаду", - сказав РІА Новини політолог.

«Мені здається, він вважає, що за роки свого президентства в значній мірі зміг знайти спільну мову з опозиційними партіями, в тому числі і на парламентському майданчику, але не до кінця впевнений, що ці партії в ім'я своїх партійних інтересів не перешкоджатимуть його твердженням в якості прем'єр-міністра », - додав Мухін.

У свою чергу генеральний директор Ради з національної стратегії Валерій Хом'яков назвав промову Медведєва на Держраді прощальним виступом і зазначив, що вона була багато в чому реакцією на протестні настрої в суспільстві.

"Треба віддати належне, президент, в общем-то, відреагував на громадський запро, з і, власне кажучи, його виступ нинішнє багато в чому пов'язано з тим, що у нас відбувалося в останні місяці, бо протестні настрої зростають, вони нікуди не зникли" , - сказав РІА Новини Хомяков.

За його словами, Медведєв на Держраді, зокрема, виклав свою позицію як громадянина.
"Вона нормальна, і з нею важко сперечатися. Питання в тому, наскільки вона може бути реалізована. Сумніви є не тільки у мене. Тому в даному випадку він це говорив і як президент, і як громадянин, і як прем'єр", - сказав Хомяков .

Експерт Центру політичної кон'юнктури Дмитро Абзалов також вважає, що глава держави у своєму виступі не тільки підбив підсумки своєї діяльності, а й окреслив програму майбутнього уряду.

Перш за все, треба зазначити, що ті позиції, які були викладені, в більшій мірі свідчать і про підсумкову складової. З іншого боку, очевидно - програмна частина теж є, тому з цієї точки зору, звичайно ж, це позиція прем'єра, - сказав він РІА Новости.

На думку експерта, Медведєв зазначив ті напрямки діяльності нового кабміну, які стануть стратегічними в середньостроковій перспективі.

Спікер парламенту Петербурга В'ячеслав Макаров, навпаки, не вважав за виступ Дмитра Медведєва прощальним: «Я сприйняв цей виступ не як підведення деяких підсумків, не як прощання президента Медведєва з державою, яким він керував протягом чотирьох років, а як установку на продовження тієї роботи, яку веде керівництво нашої країни в останні роки », - зазначив Макаров. Він нагадав, що чотири роки тому Дмитро Медведєв прийняв країну, де вже набирали темп реформи, і йому вдалося зберегти і розширити багато успадковані їм від Володимира Путіна складові державної політики.

«Сьогоднішнім виступом Дмитро Медведєв підкреслив, що чергова зміна політичних епох в Росії не принесе нашій країні та її громадянам нічого тривожного, продовжиться стабільний розвиток держави», - підкреслив Макаров.

Губернатор Північної столиці з приводу Держради не висловився - відомо, що Георгій Полтавченко вважає, що ідеї керівників країни потрібно виконувати і реалізовувати, а не коментувати.

Блогосфера, що відрізняється більш вільним характером, відреагувала на сьогоднішню подію різко. Як написав у своєму ЖЖ один з користувачів andrey_kuprikov, «Медведєв попрощався на пару тижнів з підданими, провівши з цієї нагоди сверхрасшіренное засідання Держради. Промова президента і, можливо, прем'єра звелася до розповіді про те, що не зроблено в минулому і що не зроблено буде в майбутньому ... в слова ніхто особливо не вникав, бо було зрозуміло, що якийсь час ще доведеться вимушено прислухатися до потоку свідомості людини, безумовно живе в якомусь відомому тільки йому вимірі і якого набагато доречніше було б бачити на кафедрі пітерського універу. Замість того, щоб з честю вибачитися і тихо піти з очей, цей потішний персонаж вирішив ще якийсь час позабавлять і посмішити народ своїми жалюгідними потугами зобразити державність і державність ».

Більшість опитаних «Фонтанка» політологів і депутатів засідання Держради просто не відстежували. «Я був на засіданні КЗР, що не слухав», - повідомляв депутат ЗС Борис Вишневський.
«Я на лекції у студентів, не можу говорити. Ні, Держрада не дивився, я ж кажу, зі студентами », - сказав політолог Валерій Островський.

«Я сьогодні був присутній на суді над другоросамі, а потім зустрічався з ошуканими пайовиками. Думаю, це важливіше », - повідомив парламентарій Максим Резник.

«Держрада? Так, мигцем, а що Медведєв щось сказав? »- здивувалися у фракції КПРФ.
Олексій Ковальов від есерів взагалі виявився в Китаї, інші члени фракції були на якомусь засіданні, присвяченому бюджету міста.

«Ні, мене там не було, не слухала», - заявила депутат Держдуми Оксана Дмитрієва.

«Я дивився тільки на стрічці. Але те, що у нас мало хто слухає Медведєва, давно вже не секрет », - підсумував політолог Сергій Шелин.

Олександра Медведєва,
"Фонтанка.ру"

«Держрада?
Так, мигцем, а що Медведєв щось сказав?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация