«Дністровський каньйон і Джуринський водоспад»

  1. Програма заходу:

25- 28 червня

Нитка маршруту:
Рукомишська монастир-г. Бучач - розв. Жізномірского монастиря - Язловецький замок - Русилівські водоспади - Дністровський каньйон - печера відлюдника - водоспад Дівочі сльози - Джуринський водоспад - руїни Червоградского Замку

Програма заходу:

Зустріч групи на ж / д вокзалі Києва 24 червня о 18:20, сідаємо в поїзд Київ-Івано-Франківськ № 43. У поїзді інструктор розподіляє продукти і групове спорядження.

1 день

1 день

Прибуваємо в 05:44 У Івано-Франківськ, пересідаємо в бусик і їдемо близько години в м Бучач. По дорозі трохи відхилимося і заїдемо в гарне місце «Травертинові скелі» в с. Рукомиш, де знаходиться старовинний печерний монастир. Вважається, що перші монахи з'явилися тут в кінці XIII століття, рятуючись від татаро-монгольської навали, що охопила Київську Русь. Начебто тоді на вершині гори монахи збудували каплицю Св. Бориса і Гліба і видовбали дві печери: одну - для богослужінь, іншу - для прожіванія.Осмотрім комплекс з каплиць і скульптур, що символізують Хресну Дорогу Христа. Зробивши огляд, переїжджаємо в місто Бучач, оглядаємо центр з ратушею і костелом і починаємо пішохідну частину нашої подорожі.

Зробивши огляд, переїжджаємо в місто Бучач, оглядаємо центр з ратушею і костелом і починаємо пішохідну частину нашої подорожі

Занурюємося в листяний ліс і через один перехід підходимо до руїн Жізномірского оборонного монастиря, побудованого в 1600-1606 роках і зруйнованого в 1672 р під час турецької навали на Бучач. Впадає в Стрипу приплив, утворює в цьому місці мальовничий каскад водоспадів. Продовжуємо йти вздовж долини річки Стрипа, то віддаляючись, то наближаючись до петляє потоку. До вечора при бажанні групи підходимо до старовинного Язловця, де познайомимося з залишками старовинної фортеці (1436 г) і зберігся замку (1747 г.). Після активного краєзнавства, перевантажені археологією, здійснюємо годинний перехід до стоянки біля річки Стрипа.

Кілометраж - 12 км

2 День

Встаємо по-раніше, снідаємо і готуємося до сприйняття щільного потоку краєзнавчих об'єктів: водоспадів, скель, джерел, старовинних храмів.

Через один перехід по густому лісі підходимо до романтичним Русилівський водоспадів: всього в трикілометровому каньйоні річки Русіловкі, захованому в лісовому гаю, налічується 20 водоспадів висотою від 1,5 до 12 м, половину водоспадів можна оглянути близько, а є такі, до яких неможливо підійти через крутих стін каньйону.

Ще один перехід і ми біля пам'ятника природи-Скала на семи джерелах, ще перехід - і ми біля водоспаду Срібні струмені. У цих дивовижних місцях на невеликій території велику кількість джерел, у багатьох є назви і пов'язані з ними легенди. Протягом дня ми оглянемо: травертинові скелі «Жолоби» та «Рівна Скеля», найдавнішу церкву Тернопільщини -Покрови Божої Матері, Сокільнянскіе водоспади і старовинний млин. До вечора ми повинні купатися в річці Дністер і милуватися унікальною Берем'янському частиною Дністровського каньйону. Один з схилів каньйону має власне ім'я - «Червона гора». Це знамениті червоні відкладення девонського періоду. А ще, це одна з найтепліших місцевостей на Дністрі і Тернопільщині. Навіть в люту зиму сніг лежить тут не більше двох днів, що зробило флору Берем'янському каньйону абсолютно особливою. Тут ростуть рідкісні представники степової флори, в тому числі реліктові рослини.

Кілометраж -12 км.

3 День.

Цей день повністю присвячуємо річці Дністер і каньйону. Будемо йти по стежках вздовж русла з частими зупинками на купання. Помилуємося крутими дністровськими кручами, скельними виходами. Періодично доведеться перетинати невеликі річечки, що впадають в Дністер. На ночівлю зупинимося на березі річки в околицях села Шутроминці. У вечірній програмі урочиста вечеря з туристським тортом.

Кілометраж- 12 км.

4 День.

4 День

Встаємо по-раніше, снідаємо і виходимо. Зробивши пару переходів уздовж річки, прощаємося з Дністром і прямуємо по густому лісі з пересіченим рельєфом до каньйону річки Джурин. Виходимо до святого місця: печери відлюдника. Точно невідомо, коли тут з'явилася печера, але в 19 столітті в ній жив монах-відлюдник. Над струмком, що на шляху до печери, встановлені три статуї Божої Матері і хрест, перев'язаний рушником. Печеру відлюдника обрамляє водоспад «Дівочі сльози» - дуже красиве і загадкове місце, навколо якого утворився особливий мікроклімат з незвичайною рослинністю. Після огляду цих прихованих від шуму місць прямуємо до знаменитого, але людному Джуринського водоспаду і руїн Червоноградського замку.

Після огляду цих прихованих від шуму місць прямуємо до знаменитого, але людному Джуринського водоспаду і руїн Червоноградського замку

Джуринський водоспад є найбільшим рівнинним водоспадом на Україні. Максимальний перепад висот сягає шістнадцяти метрів, обсяги падаючої води просто величезні. Обов'язково зайдемо в водоспад і постоїмо під потужними струменями. Пройшовши трохи по доріжці через масу автотуристів, оглянемо, що залишилося від зниклого міста-королів Червонограда. До наших днів серед усіх Червоноградських будівель збереглися лише постарілі стіни Червоноградського замку XVII століття з двома вежами, одна з яких нещодавно обвалилася, а також залишки католицького костелу XVIII століття. Спочатку замок звели ще на початку IX століття.

На цьому закінчується активна фаза нашого насиченого краєзнавчого подорожі до замків і водоспадів Тернопільщини. О 19 год. Сідаємо в бусик і від'їжджаємо в Івано-Франківськ, де о 21:55 від'їжджаємо поїздом на Київ.

Кілометраж - 9 км

Дати походу: 25 .06.16-28.06.16

Вартість участі: 1100 грн.

У вартість походу входить:

харчування на маршруті, страховка, послуги інструктора, групове спорядження (тент, вогнищеве, котли, аптечка)

У вартість не включено:

Квитки ж / д (близько 250 грн)
Трансфер: Івано-Франківськ-Бучач і назад (200-250 грн в залежності від кількості учасників)

Контакти: 050-440-17-80 Сергій, 063-615-85-87 Світлана
mail: [email protected]
http://vrukzak.com



Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация