ДНР - ЛНР: митні бар'єри в межах Новоросії - абсурд

Після численних спроб дві республіки - Донецька і Луганська - нарешті зробили значний крок вперед на шляху до об'єднання. У першій половині квітня вступили в силу ряд постанов Ради міністрів ЛНР, спрямованих на вільне переміщення товарів через донецько-луганську кордон і встановлення єдиних умов їх оподаткування. Відповідно до них товари, вироблені на території ДНР і ЛНР, переміщаються без письмового декларування та справляння митних платежів. При ввезенні на луганську територію з Донецької народної республіки товарів, вироблених в третіх країнах, митні збори також не сплачуються, але зберігається письмове декларування. В обох випадках виняток становлять лише підакцизні товари.

Знято бар'єри щодо переміщення товарів для особистого користування. Раніше в ЛНР з ДНР громадянин міг ввезти м'яса або молока загальною вагою не більше 3 кг, масла рослинного - 5 кг, овочів або фруктів - 50 кг, а також інших продуктів харчування, вартість яких не перевищує 200 євро. Тепер таких обмежень немає. Крім того, значно збільшений допустимий обсяг переміщуються алкогольних напоїв, а ось норми транспортування тютюнових виробів залишаються колишніми. Також завдяки вжитим постановами ставки ввізного мита в двох республіках стали максимально наближеними один до одного. Наприклад, при ввезенні паливно-мастильних матеріалів на територію ДНР і ЛНР ставка ввізного мита дорівнює нулю.

16 квітня глава ДНР Олександр Захарченко, в свою чергу, доручив Раді міністрів підготувати всі необхідні документи з даного питання. «З сьогоднішнього дня, згідно" зелену карту ", яка була підписана мною і главою ЛНР, нехай наші підприємці і населення їздять на територію ЛНР і не платять ніяких податків і зборів», - заявив А. Захарченко.

На наступний день вступили в силу відповідні постанови Ради міністрів ДНР. Правда, назвати їх дзеркальними поки не можна. Мита, дійсно, були скасовані, а ось обмеження на перевезення товарів для особистого користування ще зберігаються.

Нормативно-правові акти, прийняті в ДНР і ЛНР, служать реалізації протоколу про наміри створення єдиного митного простору між Донецькою і Луганською народними республіками від 30 січня 2018 р Підписуючи його, глава ДНР Олександр Захарченко та виконуючий обов'язки голови ЛНР Леонід Пасічник заявляли, що для створення митного простору спочатку необхідно уніфікувати законодавство. Але вже тоді вони сходилися на думці, що з підписанням даного протоколу починається новий етап розвитку республік.

«Безумовно, підписання цих документів - це зближення наших республік. Ділити нам нема чого: у нас один народ, одна земля, одна задача. Тому підписання даних документів буде дуже корисно для нашої економіки, нашої взаємодії, в тому числі політичного, звичайно, підтримки соціальної стабільності в наших республіках », - підкреслив тоді Л. Пасічник.

Тоді ж було підписано угоду про співпрацю між Донецькою (свого часу найбільшої на Україні) і Луганській залізницями. До цього їх взаємини будувалися на рівні усних домовленостей, а документів, на які можна спертися, просто не було. Були прописані перші нормативи у сфері вантажних і пасажирських перевезень. В даний час між республіками здійснюються залізничні вантажні перевезення сировини і готової продукції, курсують близько 10 приміських пасажирських поїздів. Для громадян вигідніше користуватися залізничним транспортом, тому що вартість квитка практично в два рази дешевше, ніж на автомобільні перевезення.

«Ми і далі будемо розвивати, покращувати і зміцнювати нашу співпрацю з Луганською Народною Республікою.
Завдяки поставкам гуманітарної допомоги з Російської Федерації ми спільно змогли відновити зруйновані обстрілами об'єкти і ділянки залізничного полотна. Попереду у нас ще великий технічний процес по відновленню і поліпшенню роботи залізниці. Також чекає велика робота по відновленню функціонування підприємств, які будуть працювати на благо республіки. Спільно з нашими колегами з ЛНР ми покращимо економічний стан наших територій », - підкреслив і. о. міністра транспорту ДНР Ігор Андрієнко.

Наступними об'єктами економічної інтеграції стануть промислові підприємства. Загальний товарообіг між республіками в 2017 р в порівнянні з 2016 р виріс в два рази, а в порівнянні з 2015-м - о восьмій. Після створення єдиного митного простору дана цифра повинна істотно зрости, заявляють в профільних відомствах. В ході недавньої зустрічі керівники міністерств промисловості і торгівлі двох республік обговорили розробку і реалізацію «дорожньої карти» щодо взаємодії промислових і торгових підприємств.

«В рамках підписаного главами ДНР і ЛНР протоколу про наміри створення єдиного митного простору хочу особливо відзначити: Донецька і Луганська народні республіки володіють унікальним промисловим та науковим потенціалом, - зазначив в. о. міністра промисловості і торгівлі ДНР Олексій Грановський. - З метою відновлення існуючих раніше промислових зв'язків нашими відомствами розробляється план взаємодії підприємств, що дозволить розширити ринок реалізації продукції, виготовленої на територіях наших держав, розширити існуючу сировинну базу ».

Крім того, ведеться підготовка договорів про співпрацю двох республік в області культури і тари та упаковки. Формування єдиного соціокультурного простору давно назріло.

Завдяки скасуванню мит почався процес економічного об'єднання республік, а ось політично вони ще розділені. При цьому за чотири роки здійснювалися неодноразові спроби подолати і політичну роздробленість. Ще в травні 2014 року між представниками ДНР і ЛНР було підписано декларацію про створення Союзу народних республік. Після цього почав свою роботу парламент Новоросії, в який входили донецькі і луганські депутати. Але в зв'язку з підписанням в Мінську угод робота законодавчого органу була спущена «на гальмах». Керівники республік пояснювали, що політичне об'єднання призведе до зміни мінського формату. При цьому в минулому році в Донецьку, незважаючи на той же формат, було оголошено про створення Малоросії.

У рядових жителів Донбасу завжди викликало подив наявність кордону між двома республіками. Голосуючи на референдумі 11 травня 2014 р вони розраховували на приєднання якщо не до Росії по «кримському сценарієм», то принаймні до Євразійського союзу. Але разом цього на донбаської території з'явилися дві невизнані республіки, та ще розділені кордоном. Таким чином, замість руйнування старих державних кордонів з'явилися нові.

Сьогодні зроблено важливий крок до того, що вони рано чи пізно будуть скасовані після скасування мит. Відверто кажучи, населення республік зачекалася цього.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация