До зброї! Чим обернеться легалізація для українців

  1. Новини по темі
  2. Новини по темі
  3. Новини по темі

З відкритих джерел

Що нам дасть можлива легалізація зброї і навіщо вона потрібна в принципі, розбирався 112.ua

В Україні розмови про легалізацію короткоствольної вогнепальної зброї або, якщо сильно спростити, дозвіл громадянам вільно купувати пістолети (навряд чи комусь прийде в голову ходити з гвинтівкою по вулиці) ведуться давно. Два роки тому у Верховній Раді був зареєстрований відповідний проект закону. Але до цього дня справа не просувається - законопроект чекає свого часу, тобто необхідної кількості голосів. У свою чергу сам питання не втрачає актуальності: з завидною регулярністю в країні відбуваються злочини, які змушують прихильників легалізації зброї активно просувати цю тему в маси, в чому вони, втім, і процвітають. Одним з останніх таких резонансів став конфлікт на дорозі. Мало того, що один з опонентів був озброєний, він був озброєний нагородних пістолетом, так ще і працює у Верховній Раді депутатом. Нардеп Сергій Пашинський прострелив ногу чоловікові, який розмахував пляшкою слабоалкогольного напою. Історія моментально набула широкого розголосу і знову спровокувала хвилю безлічі розмов на тему легалізації зброї.

Так, серед прихильників легалізації короткоствольної вогнепальної зброї нардеп від "Народного фронту" Андрій Тетерук, лідер Радикальної партії Олег Ляшко, який не проти того, щоб надати громадянам право володіти зброєю, і в БПП, а ось в БЮТ вважають, що легалізація зброї призведе до ескалації насильства. Підтримує легалізацію і генпрокурор Юрій Луценко, а президент України Петро Порошенко ще рік тому висловлювався проти такої ініціативи. Глава держави покладає великі надії на правоохоронців, які впораються з валом злочинності, і у громадян відпаде необхідність купувати пістолет.

У МВС же як і раніше впевнені, що в українців оптимальний рівень доступу до зброї. Але в той же час відзначають, що відповідний проект закону розглянути потрібно. Що нам дасть можлива легалізація зброї і навіщо вона потрібна в принципі, розбирався 112.ua .

Отже, для чого потрібна легалізація зброї, якщо в Україні і так не заборонено його купувати, і при великому бажанні обзавестися, наприклад, травматичною зброєю може мало не кожен? В першу чергу, за словами адвоката, представника "Всеукраїнської асоціації власників зброї" Миколи Оріхівського, легалізація вогнепальної зброї шляхом прийняття відповідного закону призведе до обмеження незаконного обігу зброї. "На сьогодні в Україні немає жодного діючого закону, який обмежує або забороняє оборот вогнепальної зброї. У нас де-юре якраз вільний обіг зброї. Повинен бути прийнятий закон, який створить правила і порядок, за яким громадяни зможуть мати право на збройний захист ", - говорить він.

Новини по темі

Новини по темі

Сьогодні ситуація в Україні така, що "озброєна самозахист" далеко не порожній звук. Тільки за минулий рік вулична злочинність зросла в рази, і тенденція невтішна, що в свою чергу змушує задуматися про ефективний спосіб захисту себе і своїх близьких.

"Коли я працював в МВС, виступав різко проти легалізації зброї. Зрозуміло, що легалізація зброї в умовах відсутності правової культури у людей може привести до додаткових трагічних випадків і збільшення статистики неправомірного використання зброї, тяжких і середніх злочинів - поранень, вбивств. Але зараз, коли, по суті, державі складно захистити нас, громадян, від кримінальної свавілля, а криміналітет має можливість, в тому числі за рахунок дешевого зброї з зони АТО або інших кримінальних шляхом, отримати зброю і здійснювати на Аден, грабежі, то я вважаю, що необхідно серйозно поговорити про те, що потрібно легалізувати короткоствольну вогнепальну зброю і, таким чином, дати можливість громадянам самим себе захищати ", - говорить екс-спікер МВС Володимир Поліщук.

З відкритих джерел

Як ще один аргумент на користь легалізації зброї правозахисники наводять Конституцію України. Згідно з Основним законом, всі українці рівні, але в аспекті володіння вогнепальною зброєю ця норма порушується. Така ситуація склалася за рахунок нагородження короткоствольною вогнепальною зброєю на основі відомчих статутів МВС і Міноборони окремих громадян. Так, наприклад, у журналістки і дружини міністра інформполітики Яни Конотоп є нагородну зброю і від міністра оборони, і від міністра МВС. Крім того, кажуть, зброю від міністра МВС отримали прем'єр-міністр Володимир Гройсман, голова Нацбанку Валерія Гонтарєва, міністр освіти Лілія Гриневич, спікер Верховної Ради Андрій Парубій, міністр юстиції Павло Петренко і міністр екології Остап Семерак. Але напевно громадяни України не знають, кому саме вручають нагородну зброю глави силових відомств. Таких списків у відкритому доступі немає, незважаючи на те, що вони не є секретними.

Журналістка Яна Конотоп з чоловіком, міністром інформполітики Юрієм Стецем і міністром оборони Степаном Полтарак З відкритих джерел

"У нас немає права мати зброю для самозахисту. А ось ті, хто нагороджений наказами міністра внутрішніх справ, міністра оборони, вони користуються цим правом. І ми не знаємо, хто саме має таке право на самозахист. Хоча, згідно з Конституцією, ми всі рівні . Українці не знають, кого нагороджують. Ці списки не опубліковані, ми не знаємо, яке відношення нагороджені мають до відомства. ми бачимо багато нагороджених народних депутатів, але ще більше тих, хто нам не відомий ", - говорить Ореховський.

А ось в МВС вважають, що зовсім і необов'язково громадянам вільно купувати і використовувати короткоствольну нарізну вогнепальну зброю. "Нинішній рівень доступу громадян до зброї МВС вважає оптимальним. Хіба що є деякі обмеження щодо травматичної зброї. Але якщо ми говоримо про вогнепальну зброю, то зараз громадяни абсолютно спокійно користуються правом мати у себе вогнепальну зброю, але без короткоствольної нарізної", - каже речник МВС Артем Шевченко.

Правда, в відомстві не заперечують необхідності розгляду законопроекту, за словами Шевченка, в першу чергу для полегшення і більш якісного нормативно-правового забезпечення: "Законопроект про обіг зброї потрібен. Просто потрібно уважно переглядати, які норми туди записують. Очевидно, що МВС проти записування туди норми про рівень доступу до короткоствольної вогнепальної зброї - такого ж, як зараз є до мисливської зброї. Потрібно уважно дивитися, які норми туди будуть записувати лобісти доступу до короткоство льоном вогнепальної зброї. Вся полеміка йде через це ".

Новини по темі

Новини по темі

Але необхідно не просто розглянути законопроект, який би створив правила, визначив порядок і культуру поведінки зі зброєю, а й привести в порядок інші нормативно-правові акти, які регулюють сферу зброї. Справа в тому, що сьогодні оборот зброї серед цивільного населення регулює міліцейська інструкція № 622. Ця інструкція прийнята на основі законів, які втратили силу, і вона вже неправомочна регулювати ці правовідносини. Втім, в МВС працюють над цим. "Той наказ, який зараз регулює оборот зброї, № 622, він застарів повністю - і морально, і за часом. Зараз в МВС і Нацполіціі ведеться робота по заміні цього нормативно-правового акта на більш сучасний, який би давав відповіді на багато питань" , - говорить Шевченко.

На рівні високих матерій, тобто законів і поняття справедливості як такої, все звучить переконливо і обґрунтовано, а ось як саме це вплине на життя кожного з нас? Що зміниться для середньостатистичного українця, який зможе купити пістолет? Як відіб'ється на ситуації в країні в цілому? Що ж, і тут, за словами фахівців в області права, є досить багато плюсів.

"Особливо великих ризиків немає. Той закон, який вже 2 роки зареєстрований в Раді, який розробляли фахівці і 30 народних депутатів, визначає таку процедуру отримання людиною вогнепальної зброї, що людина, в принципі, буде мати як правові знання, так і технічні, щоб ніяких непередбачених ситуацій не сталося. Але, в принципі, можна і кухонним ножем вбити. як правило, злочини скоюються з неврахованого, тобто нелегальної зброї. Тому побічні ефекти такі ж, як і від багато чого іншого. Тому я вважаю, чт в цілому криміногенна ситуація повинна знизитися, якщо буде прийнятий такий закон. В інших країнах, де прийняті такі закони, у них в 2 рази знизилася криміногенна обстановка. Наприклад, в Молдові, в країнах Балтії ", - говорить Ореховський.

Наприклад, в Молдові, в країнах Балтії , - говорить Ореховський

За 11 міс. 2016 р поліція вилучила понад тисячу одиниць вогнепальної зброї З відкритих джерел

Згоден з ним і Поліщук, який переконаний, що в разі легалізації зброї знизиться рівень вуличної злочинності. "Можливо, з'являться випадки, як це буває в США, коли при неправильному зберіганні зброї неповнолітні влаштовували стрілянину в школах. Але кримінальна статистика може покращитися за рахунок того, що людина, яка себе захищає, відповідно, застосовуючи зброю, буде застерігати злочинців нападати і здійснювати інші розбійні напади, грабежі та пограбування. Про статистику зараз складно говорити, резонансних випадків побільшає, з'являться такі випадки, як застосування підлітками, людьми, які мають проблеми зі здоров'ям, з алкого лем, які придбали зброю у батьків, знайомих. Але в тому числі з'явиться позитивна статистика, тобто знизиться статистика розбійних нападів, грабежів, тобто злочинів, які вчиняються на вулиці, в будинках. Практика інших країн говорить, що там, де є легалізація зброї, там менше розбійних нападів, але потрібно брати до уваги, що там правова культура вище. І досвід застосування зброї в тих же Штатах з дня створення цієї країни. У нас такого досвіду немає, але його потрібно напрацьовувати ".

Новини по темі

Новини по темі

Якщо говорити про досвід Штатів в цьому питанні, то там є поділ на цивільне і військове зброю. Як пояснив адвокат Максим Борисов, по суті, воно відрізняється патронами, тобто різним зарядом пороху і матеріалом, з якого виготовлена ​​куля. Цивільна зброя має менш потужну, з забійної точки зору, кулю. Тобто у поліції в будь-якому випадку буде пріоритет. "У нас намагаються створити аналогічну систему", - говорить Борисов.

Так чи інакше, але судячи з менш різким висловлюванням МВС в питанні легалізації зброї і необхідності розгляду законопроекту, а також численним плюсів, на які вказують правозахисники, всі шанси на прийняття проекту закону є.

Новини по темі

Новини по темі

Отже, для чого потрібна легалізація зброї, якщо в Україні і так не заборонено його купувати, і при великому бажанні обзавестися, наприклад, травматичною зброєю може мало не кожен?
На рівні високих матерій, тобто законів і поняття справедливості як такої, все звучить переконливо і обґрунтовано, а ось як саме це вплине на життя кожного з нас?
Що зміниться для середньостатистичного українця, який зможе купити пістолет?
Як відіб'ється на ситуації в країні в цілому?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация