До чого привели заборони куріння

В Європі подібні закони були введені кілька років до того, тому ми пропонуємо огляд думок жителів Старого Світу і деяких статистичних показників у зв'язку з даною забороною.

У більшості європейських країн відзначається тенденція зниження кількості курців громадян. Частково завдяки антитютюнової політики, почасти попереджувальних заходів.

У Великобританії за сорокарічний період кількість курців серед чоловіків зменшилася з 51% до 22%, серед жінок - з 41% до 19%. У Німеччині кількість викурених сигарет знизилося з 391 до 225 млн за останнє десятиліття. В Іспанії курців стало на 9,5% менше, відзначає Ciga Star .

Єдиною європейською країною, в якій заборона на куріння в громадських місцях не вплинуло на кількість курців, є Франція.

Тут, незважаючи на те, що на антитютюнову кампанію витрачається в сто разів більше коштів, ніж на дорожню безпеку, скоротити кількість курців не вдалося.

Частка кращого населення різко знизилася в 2000 році з 34,7% до 31,4%, а потім знову піднялася до 33,7% в 2010.

Більш менш відчутний ефект тут відчувається лише від підвищення цін на тютюнову продукцію Більш менш відчутний ефект тут відчувається лише від підвищення цін на тютюнову продукцію. З 2003 року ціни зросли на 40%, і навіть при цьому кожен третій француз на даний момент як і раніше курить, відзначає Le Parisien .

За даними 20 minutes , У Франції абсолютна більшість французів висловлюються за розширення меж тютюнового заборони.

95% жителів країни хотіли б обмежити куріння в транспорті, що перевозить дітей. При цьому, абсолютна більшість відносяться до категорії громадян, які відзначили свою точку зору як «дуже бажаної».

Прикладом подібного обмеження є США, Канада, Австралія та Південна Африка. Тут сигарета суворо заборонено в авто, де є діти. Даним чином міністерство охорони здоров'я захищає малюків і підлітків від пасивного куріння.

Крім того, 72% опитаних французів хотіли б захистити себе від диму під час відпочинку, а саме на терасах і пляжах. Також багато висловилися за заборону на куріння в громадських садах.

Крім цього, обговорюється момент випуску нейтральних пачок, без вказівки марки сигарет. На думку соціологів, це значно зменшить тягу до шкідливої ​​звички серед молоді.

Великим успіхом стала заборона на куріння на робочому місці для Ірландії. У 2004 році країна стала першою в світі щодо заборони куріння на робочому місці. ВВС News зазначає, що жителі країни дуже швидко звикли до заборони.

Багато хто не вірив, що вдасться викорінити сигарети з барів країни - пінта пива і сигарета - традиційні атрибути ірландської культури. Однак сумніви виявилися марними.

Сьогодні бари країни швидше прострочать ліцензію, ніж порушать антитютюнове законодавство.

Крім того, за даними міністерства охорони здоров'я Ірландії, заборона на куріння вже врятував 3700 життів.

Італія стала однією з перших європейських країн, яка заборонила куріння в громадських місцях, включаючи кафе, ресторани і бари. Діє також заборона на рекламу тютюнових виробів. А в кінці 2013 року заборону поширили і на електронні сигарети.

Багато італійських міста забороняють куріння не тільки в приміщеннях, але також на стадіонах і в парках Багато італійських міста забороняють куріння не тільки в приміщеннях, але також на стадіонах і в парках. А в 2013 році міністр охорони здоров'я Беатріс Лоренціні винесла на обговорення законопроект, покликаний захистити пасивних курців.

Відповідно до законопроекту, схваленого, не можна курити в присутності дітей, вагітних жінок і навіть в своєму власному автомобілі.

Однак, і зараз знаходяться противники закону, які говорять, що всі категорії населення, включаючи що не-курців, так і курців, мають право на власний вибір.

Крім того, занадто велика увага, яка приділяється боротьбі з курінням в школах, може здобути протилежний ефект: підлітки завжди готові спробувати заборонений плід.

Національний інститут охорони здоров'я підготував доповідь про куріння серед жителів країни. За даними на 2012 рік, 10,8 млн італійців (20,8%) є курцями, а 6,7 млн ​​(12,8%) курили раніше, але зуміли відмовитися від шкідливої ​​звички. Чоловіків серед курців дещо більше, ніж жінок, а на півдні країни і на островах курять частіше, ніж в центральних і північних регіонах.

Як і в більшості європейських країн, після введення заборони на куріння в громадських місцях в Італії суттєво знизилася частка пасивного куріння. Але 11% пасивних курців і раніше піддаються впливу в барах, 7% - в ресторанах, а 41% - на робочому місці.

За десять років число курців в Італії стало значно менше. Лікарі відзначають загальне позитивне вплив заборони на здоров'я громадян: наприклад, впала кількість серцевих нападів і інсультів, пов'язаних з наслідками куріння.

За даними Pagine Mediche , Тютюнові компанії зазнають збитків у порівнянні з періодом до введення заборони: продажу сигарет в Італії впали з 100 до 85 млн кг.

Однак в 2012 році число спроб кинути курити зменшилася до 23% в порівнянні з 30% в 2007 році. Зараз в Італії налічується понад 300 центрів по боротьбі з курінням.

Такі центри при великих лікарнях і в місцевих органах охорони здоров'я пропонують професійну медичну і психологічну допомогу і нерідко особливий підхід до кожного пацієнта.

За оцінками європейських експертів, у 2002 році від наслідків пасивного куріння загинули більше 70 000 європейців. Зараз більшість країн ЄС забороняють курити в громадських місцях. Найкращих результатів вдалося домогтися в Бельгії, Іспанії та Польщі.

В кінці листопада 2009 року парламент Євросоюз видав рекомендацію країна-членам союзу ввести повну заборону на куріння на робочому місці, а також у всіх громадських приміщеннях, включаючи ресторани і бари.

У німецькій федеральній землі Баден-Вюртемберг куріння заборонено на робочому місці, в школах і дитячих садах, в лікарнях і будинках престарілих, ресторанах. Виняток - окремі приміщення для курців в ресторанах і барах, куди заборонений доступ осіб до 18 років.

Заборона на куріння в ресторанах стає іноді причиною трагедій Заборона на куріння в ресторанах стає іноді причиною трагедій. Так, господар одного закладу в місті Балінген повісився, пояснивши в передсмертній записці, що заборона - прямий шлях до розорення і краху справи всього його життя. Примітно, що сам він був некурящим. Його бар процвітав з 1977 року, поки завсідникам не довелося покинути його через нового правила.

У Баварії намір вжити жорстких заходів проти курців було висловлено прем'єр-міністром Хорстом Зеєхофером в 2008 році. Після референдуму в 2010 році куріння остаточно заборонили в закладах харчування, а в 2012 році заборону поширили на 34 баварських державних прогулянкових пароплава. При цьому власники приватних суден можуть самі вирішувати, чи підтримати заборону.

Серед громадських місць і заходів виняток зроблено для Октоберфесту, проте рекомендується уточнювати правила з приводу куріння на сайті фестивалю.

У Берліні з 2009 року куріння дозволено тільки в спеціальних ресторанах для курців, куди не пускають неповнолітніх. Велися активні дебати з приводу куріння в кафе і барах з кальяном і в результаті було прийнято рішення не вводити заборону, якщо заклад не продає алкоголь.

Палити заборонено у всіх громадських будівлях, включаючи лікарні і готелі. При цьому багато власників готелів незадоволені законом, турбуючись за комфорт своїх гостей.

В цілому, Берлін - перша область в країні, яка підтримала загальноєвропейську ініціативу щодо захисту прав некурящих. Перший заборона на куріння в громадських місцях ввели в червні 2007 року, і вже станом на 1 січня 2007 року тютюнового диму в місті стало значно менше, повідомляють санітарні служби.

У Бремені допускається куріння в спеціальних приміщеннях в ресторанах і барах, а також під час заходів, які проводяться на свіжому повітрі в спеціальних наметах. Поблизу пам'яток куріння суворо заборонено.

У Гамбурзі ресторанам площею понад 75 кв.м дозволяється обладнати курильні кімнати або зали для курців, за умови що вони менше приміщень, вільних від тютюнового диму. Заборона на куріння в громадських місцях активно підтримали гамбурзький дантисти, відразу представили безліч варіантів відбілювання зубів для курців, охочих відмовитися від шкідливої ​​звички.

А ось федеральна земля Гессен вирішила послабити сувору заборону на куріння в громадських місцях. На відміну від, наприклад, Мекленбурга-Передньої Померанії, з 2010 року в Гессені можна курити на закритих заходах, а також в казино і вуличних наметах. Місця, де дозволено паління, повинні бути позначені спеціальними табличками.

У Нижній Саксонії заборона на куріння діє практично у всіх громадських місцях У Нижній Саксонії заборона на куріння діє практично у всіх громадських місцях. А ось в Саксонії, навпаки, дозволили диміти в будівлі професійно-технічних училищ, а також на стадіонах під час футбольних матчів. Тюрінгія же забороняє не тільки звичайні, але і електронні сигарети, повідомляє Rauchverbot Deutchland .

З 2001 року, за даними Zeit , Число курців серед молоді в Німеччині скоротилося вдвічі, причому особливу роль зіграв заборона на куріння в громадських місцях, який так чи інакше діє у всіх федеральних землях. Згідно з дослідженням 2013 року, 72% молодих німців ніколи не курили. Експерти стверджують, що заперечення куріння стає для молодого покоління соціальною нормою.

Австрія пізніше сусідніх країн почала обговорення закону про заборону куріння. Куріння в австрійських барах і кав'ярнях має давні історичні традиції: ще Моцарт скаржився на густий тютюновий дим в громадських місцях. Так що австрійці неохоче підтримали європейську ініціативу.

Навіть після введення заборони на куріння в громадських місцях близько половини закладів відмовлялися його дотримуватися, що спричинило за собою виникнення «курильного» туризму.

Ресторани і бари поділяють простір на зони для курців і некурящих, однак, за даними австрійської медичної асоціації, концентрація тютюнового диму всюди залишається небезпечною для здоров'я, повідомляє Augsburger Allgemeine .

Станом на 2013 року, в країні курив кожен третій, а серед підлітків і молоді число курців досягало 40%.

У 2014 в Австрії знову розгорілися дебати з приводу заборони куріння в ресторанах. Але, як вважає ряд політиків, було б нерозумно вводити повну заборону, після того як тисячі власників закладів вклали великі кошти в створення спеціальних приміщень для куріння. На їхню думку, заборона може призвести до того, що безліч закладів просто збанкрутують, повідомляє Kurier .

При цьому лікарі зазначають, що в країні є актуальною проблема пасивного куріння, особливо в ресторанах і барах, де страждають не тільки відвідувачі, але і некурящий персонал.

Ще більше цікавого в нашому каналі Яндекс.Дзен. Підпишіться!

Читайте також

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация