До яких країн можна виїжджати військовим в 2019 році

  1. Для кого виїзд обмежений
  2. Термін дії обмежень
  3. Чому не випускають
  4. Країни, в яких дозволений в'їзд
  5. Пройдіть соціологічне опитування!
  6. висновок

Незважаючи на право вільного пересування, гарантованого кожному громадянинові Конституцією РФ, закон також дозволяє у виняткових випадках обмежувати його в такому праві. Це необов'язково є покаранням - обмежити виїзд можуть також і в разі проходження військової і прирівняної до неї служби в правоохоронних органах і службі безпеки. Пропонуємо розібратися, чому військовим не можна виїжджати за кордон, які передбачені винятки, який порядок виїзду і кому взагалі заборонений або обмежений виїзд за кордон. Незважаючи на право вільного пересування, гарантованого кожному громадянинові Конституцією РФ, закон також дозволяє у виняткових випадках обмежувати його в такому праві

Главою МВС Росії Володимиром Колокольцева, затверджений список країн, куди дозволено поїхати співробітникам відомства МВС в 2019 році. У списку перераховано 13 держав, які вважаються безпечними для поліцейських. Серед них: В'єтнам, Куба, Китай, Абхазія, Азербайджан, Вірменія, Білорусія, Казахстан, Киргизія, Таджикистан, Туркменія, Узбекистан і Південна Осетія. Згідно із затвердженим списком, також поїхати на відпочинок можуть цивільні службовці. Хотілося б нагадати той факт, що виїзд на відпочинок поліцейським РФ був заборонений навесні 2014 по причині міжнародної політичної обстановки.

Для кого виїзд обмежений

Перед тим як покинути межі країни, щоб уникнути ексцесів при перетині державного кордону, рекомендується ознайомитися з переліком обмежень, встановлених законодавством. Вони визначені положеннями ст. 15 ФЗ «Про порядок виїзду з РФ і в'їзду в РФ». Відповідно до неї, військовим заборонено виїзд за кордон, якщо вони:

  • покликані на військову або спрямовані на цивільну службу в якості альтернативи;
  • є співробітниками ФСБ ;
  • служать за контрактом і в силу службових обов'язків допущені до особливо важливої ​​або цілком таємної інформації, яка є державною таємницею.

В останньому випадку допуск до таємних відомостей передбачає укладання трудового контракту, який передбачає деякі обмеження в цивільних правах.

Більш того, згідно з пп. 5, 7 Інструкції, затвердженої постановою Уряду РФ № 63 від 06.02.2010, в разі оформлення допуску до таємних і секретних даних особа повинна письмово погодитися на часткові обмеження власних свобод. Обов'язки в частині таких обмежень прописуються в трудовому контракті або у вигляді додаткового документа з підписом зберігача таємниці. Серед таких заборон і обмеження виїзду за межі РФ для військових.

Кожному громадянину, який з вищезгаданих причин обмежений в праві на виїзд з Росії в силу місця служби або зберігання держтаємниці, територіальний орган МВС направляє повідомлення, в якому визначені конкретні обмеження, причини їх виникнення та термін їх дії.

Термін дії обмежень

Термін дії обмежень

Для кожної з вищевказаних категорій діє свій термін обмеження. Термін дії обмеження виїзду за кордон військовослужбовців визначено ст. 15 ФЗ «Про порядок виїзду з РФ і в'їзду в РФ» і становить:

  • для призовників, в тому числі по АГС - з моменту прийняття призовної комісією рішення про призов і до закінчення терміну служби;
  • для співробітників ФСБ - до закінчення трудового договору;
  • для осіб, допущених до таємної інформації, - до закінчення терміну обмеження в трудовому договорі. У більшості випадків він не перевищує 5 років з моменту останнього ознайомлення з таємними документами. Якщо таємність зберігається свою актуальність і після закінчення цього терміну, він може бути збільшений, але в цілому не повинен становити понад 10 років.

Чому не випускають

Чому не випускають

Конкретних причин, за якими військові не можуть виїхати з країни, закон не називає. З огляду на практику і політику держави, передбачається, що заборона діє з метою:

  • Охорони державної таємниці: обмеження в праві на виїзд з країни слід розглядати в якості одного із заходів захисту держтаємниці, покликаної уберегти її від розсекречення. Особи, що володіють секретними відомостями, добровільно погоджуються на обмеження, тому такі заходи є законними.
  • Захисту військовослужбовців. Представники Збройних сил, співробітники ФСБ, поліції та інші особи, які є військовослужбовцями і прирівняні до них, з огляду на ситуацію, що військово-політичну обстановку, можуть стати об'єктом вербування або посягання для спецслужб вороже налаштованих іноземних держав.
  • Забезпечення рішень призовних комісій. Заборона на в'їзд починає діяти з моменту, коли громадянин стає призовником - тобто після винесення призовної комісією рішення про призов. Ухилення від призову є кримінально караним. Щоб громадянин не міг сховатися від призову за кордоном, діє обмеження на виїзд.

Звернемо увагу, що обмеження на виїзд - далеко не єдина обмежувальний захід. Так, багатьох цікавить, чи заборонено військовослужбовцям мати нерухомість за кордоном . Така заборона діє в Росії по відношенню до всіх держслужбовців . Більш того, для співробітників ФСБ і державної охорони наявність нерухомості за межами РФ загрожує звільненням і відчуженням власності в встановлені спеціальними законами терміни.

Країни, в яких дозволений в'їзд

Відмітимо, що категоричну заборону на виїзд з країни діє лише щодо призовників і тих, хто служить за АГС. Відносно решти військовослужбовців, працевлаштованих за контрактом, а також службовців тих структур, в яких передбачена військова служба, згідно зі ст. 19 ФЗ «Про порядок виїзду з РФ і в'їзду в РФ», виїзд можливий, але виключно за наявності на те дозволу з боку вищого керівництва. Однак і в цьому випадку передбачені деякі обмеження.

Зокрема, ще в 2013 році Генштаб затвердив директиву, якою визначено 39 країн, рекомендованих військовослужбовцям і цивільним службовцям Міноборони, є «секретчика», для відпочинку. Директивою командирам, які видають відповідні дозволи, доручено брати до уваги військово-політичну обстановку в країні, в яку планують виїхати військові, і не пускати їх в країни, якщо ті не включені в зазначений список.

У скільки разів ще можна країн, на відвідування яких в 2019 році командування може дати згоду, в тому числі входять:

Пройдіть соціологічне опитування!

Згідно ст. 7 ФЗ «Про порядок виїзду з РФ і в'їзду в РФ», виїзд з країни, в тому числі військовослужбовцями, можливий лише за наявності паспорта. Згідно ст. 18 закону, в разі обмеження виїзду для військовослужбовців їх паспорт підлягає передачі на зберігання уповноваженим особам протягом усього терміну тимчасового обмеження. Він буде виданий власнику-військовослужбовцю лише в разі отримання дозволу на виїзд.

Порядок оформлення такого дозволу визначено постановою Уряду РФ № +1598 від 19.12.1997. Згідно з ним, дозвіл для військовослужбовців видається або міністром оборони, або керівниками інших органів виконавчої влади, де передбачена військова служба. При цьому такий дозвіл має бути погоджено з ФСБ.

Дозвіл, в свою чергу, оформляється у формі довідки, форма якої затверджена вищезазначеною постановою. Порядок отримання закордонного паспорта військовослужбовцям внутрішніх військ затверджений наказом МВС № 378 від 10.06.2013.

З огляду на все це, для отримання паспорта військовослужбовцям рекомендується дотримуватися такого порядку:

  1. Подати на ім'я командира відповідний рапорт з проханням дати дозвіл на виїзд. Якщо рапорт подається службовцям, допущеним до держтаємниці, то рішення приймається з урахуванням актуальності секретного режиму тих відомостей, до яких допущено військовий. Якщо службовець до держтаємниці допущений, він все одно подає рапорт, на якому ставиться відмітка про відсутність допуску до таємної інформації. Нижче представлений зразок рапорту.

    Завантажити (DOCX, 17KB)

  2. Дочекатися рішення служби безпеки. Після візування рапорту командиром він разом з пакетом документів передається на узгодження в ФСБ.
  3. Оформити довідку про дозвіл отримати паспорт і виїхати з країни. Форма довідки затверджена додатком до постанови Уряду РФ № 1 598 від 19.12.1997.
  4. Отримати паспорт. Він видається посадовими особами, які здійснюють зберігання. Якщо закордонний паспорт оформляється вперше, ця процедура здійснюється в ГУВМ в загальному порядку, з поданням всіх необхідних документів і вищевказаної довідки з дозволом.

Звернемо увагу, що якщо громадянину було відмовлено в дозволі на виїзд з країни, він може відмову оскаржити. Скасування заборони на виїзд військовослужбовців за кордон, відповідно до ст. 17 ФЗ «Про порядок виїзду з РФ і в'їзду в РФ», можлива в порядку оскарження в Міжвідомчу комісію або в судовому порядку.

висновок

Заборона військовослужбовцям на виїзд з РФ, по-перше, обумовлений захистом державної таємниці, по-друге, безпекою самих військовослужбовців. Втім, заборона носить лише форму обмеження: навіть ті контрактні військовослужбовці, які допущені до військової або державної таємниці, можуть виїхати з країни, але для цього їм потрібно спеціальний дозвіл від командування. До того ж вони можуть відвідувати обмежений перелік країн - така вимога Міністерства оборони.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация