Добриня Микитич: російський богатир, билинний герой - Щі.ру

  1. Образ богатиря - билинного героя
  2. Подвиги і героїзм російського богатиря

Добриня Микитич - один з найбільш відомих російських героїв

Добриня Микитич - один з найбільш відомих російських героїв. Соратник Іллі Муромця та Альоші Поповича, їх вірний товариш і бойовий друг. У билинах описані їхні спільні подвиги, а також дивовижні якості самого героя. Крім того, що Добриня мав незвичайною силою, також він славився кмітливістю, тактикою, блискучим розумом. Його дипломатичні здібності прекрасно доповнювали відмінну фізичну силу, спритність, богатирське статура.

У збережених билинах йдеться про те, що Добриня служив при дворі князя Володимира, був його вірним підданим, виконував найнебезпечніші і складні доручення. Дружина богатиря - дочка відомого героя, Микули Селяниновича. Звали її Настасья.

Образ богатиря - билинного героя

Образ богатиря - билинного героя

(В. Васнецов "Бій Добрині Микитовича з семиголового Змієм Гориничем" 1918р)

Основою для створення билинного образу є реальна людина - воєвода Добриня. Він - рідний дядько князя Володимира, брат його матері. Билинне батькові "Микитович" - на честь рязанського полководця Микити. Такий збірний образ мав схожість і з реальними персонажами, а також доповнений найбільш позитивними якостями, що свідчить про народну любов до героя.

Якщо брати до уваги ті сюжети, в яких навіть побіжно згадується персонаж - їх більше 50-ти. Билин, де описується образ і подвиги Добрині Микитовича, як центральної фігури - 8. У них описуються його поєдинки з Іллею Муромцем, Дунаєм Івановичем, боротьба зі змієм. Билини про Добриня Микитич також розповідають нам про Альошу Поповича, Василя Казимирович, Насті, пошуках нареченої для князя.

Подвиги і героїзм російського богатиря

Подвиги і героїзм російського богатиря

(Ілюстрація - Добриня Микитич перемагає Змія Горинича)

Історичні події відображаються в билинах разом з художнім оздобленням, легкі для сприйняття. Реальна історія про пошуки дружини для князя - Рогніди, лягла в основу відповідної билини. Сюжет про боротьбу зі змієм в окрузі Новгорода також згадується в літописі. Завдяки цим подвигам, Добриню довгий час називали "Змієборця", "сватом". У билині "Добриня Микитич та Марина" описується його боротьба зі знаменитою чарівницею, магія якої була відома по всій Русі. Його боротьба з різними культами і язичництвом проявляється також в тій билині, де богатиря хрестить ціле селище новгородців.

Добриня Микитич мав тонкий розум, що допомагало йому вести військові дії особливо вміло, не вдаючись до великої кількості жертв - він завжди умів підібрати потрібні слова, вів переговори. Навички та знання реального воєводи відображаються і в характері героя билин. Зокрема, згадується, що Добриня знав 12 різних мов, а також розмовляв "по пташині".

Подвиги, які лякали інших, для Добрині Микитовича і його товаришів виявлялися нескладними, не могли їх налякати. Разом вони були непереможні, їх військові якості доповнювали один одного. Як справжній воїн, чиє безстрашність є прикладом для поколінь, загинув Добриня в чесному бою. Кончина наздогнала його біля річки Калки, неподалік якої його і поховали. Курган, названий на честь Добрині, був насипаний на його могилі з почестями.

Для російського народу, Добриня Микитич - зразок мужності і хоробрості. Його подвиги - приклад любові до своєї землі і співвітчизникам.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация