Додаткова відпустка ветеранам бойових дій в 2017 році - зміни 2016 року і порядок оформлення

  1. Кого відносять до ветеранів?
  2. Як підтвердити статус?
  3. Кому покладено додатковий відпускний період?
  4. Тривалість відпускних періодів
  5. порядок оформлення
  6. Оформлення документів
  7. виплати

військовослужбовці , Що брали участь у військових конфліктах, відносяться до окремої соціальної групи громадян, якою за законом належить нарахування додаткової відпустки . На підставі окремого Федерального закону, прийнятого в 1995 році, військовим, які брали участь в бойових діях, надається ряд пільг. У них входить отримання додаткових компенсацій, позачергове отримання житла і відпускного періоду.

Статус службовців визначається відповідно до Федеральним законом під номером 76.

У 2016 році в пункт номер 5.1 зазначеного закону були внесені деякі правки (редакція від 15 лютого 2016). В даний час пункт посилається на положення «Закону про ветеранів», що вступив в дію в 1995 році.

Якщо ви хочете дізнатися, як в 2019 році вирішити саме Вашу проблему, звертайтеся через форму онлайн-консультанта або телефонуйте за телефонами:

І дозволяє колишнім учасникам військових конфліктів, які продовжують службу, оформляти до п'ятнадцяти днів оплачуваної додаткового відпускного періоду в кожному календарному році.

Кого відносять до ветеранів?


У 80-ті роки минулого століття Росія була учасницею кількох військових конфліктів. Наприклад, наші солдати брали участь в бойових діях на територіях Афганістану, Югославії, Чечні.

Пільги з 2016 року поширюються на наступні категорії військовослужбовців (дані правила актуальні і для 2017 року): Пільги з 2016 року поширюються на наступні категорії військовослужбовців (дані правила актуальні і для 2017 року):

  • на осіб, які брали участь в доставці вантажів;
  • на осіб, що займалися обслуговуванням частин (наприклад, до цієї категорії відносяться кухаря);
  • на осіб, які займалися пілотуванням військових літаків над ворожими територіями;
  • на осіб, які займалися розмінуванням;
  • на осіб, що були безпосередніми учасниками воєнних операцій і виконували різні бойові завдання.

Пільги у вигляді додаткових виплат і компенсацій надаються всім перерахованим категоріям на підставі особливих умов служби, яку вони проходили.

Як підтвердити статус?


Щоб колишній або продовжує служити військовий міг претендувати на особливий статус, він повинен отримати спеціальний документ, що підтверджує факт участі у збройному конфлікті. Це посвідчення видається державними органами, а для його отримання необхідно подати:

  • заява, складена за уніфікованою формою;
  • документи, що дають право на отримання посвідчення (до них відносять довідки, що підтверджують поранення, військовий квиток , Отримані нагороди та особиста справа);
  • фотографію, яку використовують для посвідчення;
  • цивільний паспорт (його ксерокопію).

До пред'являються в державній установі медалей і орденів необхідно докласти спеціальну документацію, видатну разом з кожним відзнакою. До пред'являються в державній установі медалей і орденів необхідно докласти спеціальну документацію, видатну разом з кожним відзнакою

Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему, звертайтеся через форму онлайн-консультанта або телефонуйте за телефонами:

Готове посвідчення підтверджує особливий статус громадянина і дозволяє йому претендувати на пенсійні виплати, додаткові відпустки, пільги та інші соціальні гарантії.

Посвідчення засвідчується печатками державного зразка. Якщо у громадянина відкрилися будь-які нові обставини , Він може повторно звернутися до місцевих державних органів з метою переоформлення документа. Документ видається під підпис, а відомості про нього вносяться до спеціального журналу, призначений для реєстрації посвідчень.

Видане посвідчення дає вичерпну інформацію про його власника, якою може скористатися роботодавець. Формат документа передбачає внесення наступних даних:

  • реєстраційного номера та серії;
  • повного найменування державного органу, що видав цей документ;
    прізвища, імені та по батькові, дати народження і фотографії ветерана;
  • підписи видає особи і ветерана;
  • реєстраційної дати;
  • переліку доступних гарантій і пільг.

Кому покладено додатковий відпускний період?

Згідно із законодавчими нормами додаткові оплачувані відпускні періоди оформляються тільки особам, які продовжують служити за призовом або згідно з укладеним контрактом Згідно із законодавчими нормами додаткові оплачувані відпускні періоди оформляються тільки особам, які продовжують служити за призовом або згідно з укладеним контрактом. Після звільнення і працевлаштування, наприклад, в комерційну організацію, ця пільга втрачається, так як в Трудовому кодексі і федеральному законодавстві такої відпускний період для цієї категорії працівників не передбачений.

Разом з тим у ветеранів зберігаються деякі пільги стосуються надання щорічної відпочинку. Ветерани, які мають відповідне посвідчення, має право:

Тривалість відпускних періодів

Тривалість наданого відпустки залежить від його виду. на громадянської Тривалість наданого відпустки залежить від його виду роботі колишній учасник збройного конфлікту щорічно отримує 28 днів оплачуваної відпочинку.

Цей період може відрізнятися в залежності від інших факторів, наприклад, від займаної посади або наявною професією. Приклад більш тривалої відпустки ми спостерігаємо у громадян, зайнятих викладацькою діяльністю (до 56 днів) або в осіб, що працюють на півночі .

Якщо йде мова про надання додаткової оплачуваної відпочинку для осіб, які продовжують службу, він може приєднуватися до основного відпускного періоду або використовуватися окремо. Його тривалість дорівнює 15 дням.

Що стосується додаткового неоплачуваної відпускного періоду, він дорівнює 30 дням. На нього можуть претендувати, в тому числі, особи, що займаються громадянської трудовою діяльністю.

порядок оформлення

Порядок надання додаткових відпускних періодів для ветеранів військових конфліктів регулюється згідно з кількома законодавчим документам: Порядок надання додаткових відпускних періодів для ветеранів військових конфліктів регулюється згідно з кількома законодавчим документам:

  • статус особи і тривалість оплачуваної відпускного періоду визначається згідно ФЗ під номером 76, відредагованим в лютому 2016 року;
  • інші пільги надаються відповідно до ФЗ під номером 5 від січня 1995 року;
  • щорічні оплачувані відпускні періоди оформляються згідно 116-й статті ТК;
  • ділити оплачуваний відпочинок на частини можна згідно 125-й статті ТК;
  • неоплачувану додатковий період відпочинку оформляється на підставі 128-ї статті ТК.

Слід зазначити, що до учасників військового конфлікту законодавство відносить також цивільних осіб, які здійснювали трудову діяльність на території конфлікту і пропрацювали там весь встановлений для них термін.

Оформлення документів

Щоб отримати неоплачувану відпускний період терміном на 30 днів, ветерану необхідно скласти і подати керівництву організації або підприємства окрему заяву. Особи, які продовжують службу, подають рапорт.

У заяві повинні міститися такі пункти (уніфікованого бланка законодавством не передбачено!):

  • звернення до керівника із зазначенням його прізвища, імені, по батькові та посади;
  • вказівка ​​ПІБ працівника, який склав цей документ, і його посади;
  • коротку прохання надати додатковий час на відпочинок з відсиланням на законодавство ( «Прошу надати мені додатковий відпускний період без оплати на підставі 16-ї статті ФЗ під номером 5 терміном на тридцять п'ять днів з 1 липня 2016 року».);
  • дату складання документа, підпис співробітника і її розшифровку прописом.

До заяви додається ветеранський посвідчення і документальне підтвердження поважності причини, якщо таке є (необов'язково!).

Якщо подається рапорт у військовій частині, в ньому додатково вказується, хто саме буде заміщати ветерана на момент його відсутності Якщо подається рапорт у військовій частині, в ньому додатково вказується, хто саме буде заміщати ветерана на момент його відсутності. Тут же пишеться прохання надати грошове забезпечення на проїзд сім'ї (вказуються прізвища та імена членів) і вноситься інформація про кінцевому пункті дороги. Якщо потрібно компенсувати вартість путівки, про це теж вказується в документі.

Подальше документальне оформлення відбувається за стандартною схемою. Керівник розглядає прохання працівника, накладає на неї свою резолюцію. Кадровий відділ готує стандартний бланк наказу, який затверджується керівником, а потім підписується працівником, який подав заяву. На підставі готового наказу бухгалтерія проводить нарахування та виплату відпускних коштів (для осіб, які продовжують службу).

виплати

Ветеранам, які продовжують службу, оплачується перших 15 днів відпочинку. За розрахунковий період приймається один рік служби в конкретній частині. якщо відпускної стаж менше, враховується фактичний час служби.

Ветеранам, які працюють на цивільних підприємствах і в комерційних організаціях, додатковий відпускний період не оплачується. Оплата нараховується тільки в тому випадку, якщо це передбачено локальними документами.

Дорогі читачі, інформація в статті могла втратити свою актуальність. Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему, телефонуйте за телефонами:

Або задайте питання юристу на сайті. Це швидко і безкоштовно!


Кого відносять до ветеранів?
Як підтвердити статус?
Кому покладено додатковий відпускний період?
Кого відносять до ветеранів?
Як підтвердити статус?
Кому покладено додатковий відпускний період?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация