Додаткове волевиявлення в день виборів президента

«Білий дім» назвав міста, де в день виборів президента Росії одночасно пройде голосування за проекти благоустрою за програмою «Формування комфортного міського середовища» «Білий дім» назвав міста, де в день виборів президента Росії одночасно пройде голосування за проекти благоустрою за програмою «Формування комфортного міського середовища».

Таких міст вісім - Володимир, Муром, Ковров, Александров, Киржач, Гусь-Хрустальний, Кольчугіно і Вязніки. Як повідомляє прес-служба обладміністрації, за рішенням органів місцевого самоврядування цих міст рейтингове голосування в них відбудеться 18 березня - в день виборів президента РФ (як і передбачалося раніше). Очевидно, з метою підвищення явки, за яку зараз б'ється вся владна вертикаль у Володимирській області на чолі з губернатором Світланою Орлової.

Поки голосування за проект «Єдиної Росії» (глава міста Ольга Дєєва довгий час наполягала на належності проекту цієї партії, оскільки, де, тільки вона голосувала в ГД за бюджет) виглядає профанацією. Суворі рамки, встановлені для етапів проходження спущеною з Мінбуду процедури, явно не витримуються. Зокрема, щодо інформування громадян. Може бути, якимось наближеним до місцевої влади громадянам щось розповідають на цю тему, але не широкому загалу.

Так, тільки на засіданні профільного комітету Володимирського міськради прозвучали відомості про те, де з 25 січня по 9 лютого у Володимирі буде проходити попереднє голосування по проектам (за даними деяких ЗМІ, на ринках і в торгових центрах). Напередодні цієї доленосної події на сайті мерії інформації про це немає.

Другий етап голосування відбудеться 18 березня, в день виборів президента. Є підозри, що це додаткове благоустроітельние волевиявлення може бути організовано на виборчих дільницях, щоб підвищити явку громадян до урн.

Але тим, хто припускав влаштувати допвибори прямо на виборчих дільницях, 24 січня жорстко заперечила глава ЦВК РФ Елла Памфілова.

«Ні на яких виборчих дільницях ніяких додаткових дій, так званих опитувань і референдумів бути не може в принципі. Будь-які громадські ініціативи можуть бути, але їх ні в якому разі не можна змішувати з процесом голосування, і вони повинні проходити в автономному режимі », - цитують Памфилову федеральні ЗМІ.

На регіональному рівні голова облвиборчкому Вадим Мінаєв трохи інакше інтерпретує можливості проводити «додаткові дії» на виборчих дільницях. Він вважає, що в приміщеннях для голосування і там, де розташовується дільнична виборча комісія, ніяких додаткових голосувань бути не може. «У приміщеннях для голосування і дільничних комісій ніяких форм додаткового волевиявлення не буде», - твердо заявив він.

Що стосується інших приміщень, то вони належать власникам, виборчі комісії ними розпоряджається. Мовляв, проводять же на ділянках концерти, продають пиріжки та ін.

У будь-якому випадку, в облвиборчкому не знають про наміри муніципалітетів проводити голосування в день виборів на дільницях. По крайней мере, ніякої інформації подібного роду або повідомлень в виборчу комісію не надходило.

Вадим Мінаєв згадав, що, наприклад, в Гусь-Хрустальний районі одночасно з якимись державними виборами проводилося голосування в школах з різних проблем навчального закладу. «Криміналу» в шкільних референдумах він не бачить.

Тобто, можна очікувати, що додаткове волевиявлення отримає прописку в будівлях, де розташуються і дільниці з виборів президента. У Володимирі про це можна буде дізнатися 8 лютого. У цей день сіті-менеджер Андрій Шохін повинен випустити чергову постанову про призначення голосування по громадським територіям, де будуть встановлені дата, час і місця проведення голосування на підставі рішення громадської комісії на чолі з Шохін. Дата уже відома - 18 березня.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация