Договори про РСМД і СВН можуть не бути продовжені - Єрмаков

  1. Орфографічна помилка в тексті:

15 квітня 2018, 16:54 Переглядів: 15 квітня 2018, 16:54 Переглядів:   Ракетний комплекс Іскандер-М

Ракетний комплекс "Іскандер-М". Фото: Wikipedia / Vitaly V. Kuzmin.

Нові юридично зобов'язуючі міжнародні домовленості в галузі контролю над озброєннями в осяжному майбутньому навряд чи можливі. Про це заявив директор Департаменту з нерозповсюдження та контролю над озброєннями МЗС РФ Володимир Єрмаков, передає ТАСС .

"Єдиним діючим юридично оформленим міжнародним зобов'язанням в галузі роззброєння є лише стаття 6 Договору про нерозповсюдження ядерної зброї", - сказав Єрмаков, - "Навряд чи в доступному для огляду майбутньому ми можемо на щось більше розраховувати".

За його словами, піддається "серйозним випробуванням" Договір про ракети середньої і меншої дальності, а також "зріє невизначеність з перспективами найуспішнішого за останні десятиліття Договору про стратегічні наступальні озброєння".

"Все виразніше загроза появи зброї в космосі, не має жодних шансів на вступ в силу Договір про всеосяжну заборону випробувань ядерної зброї, в тупиковому стані Конвенція про заборону біологічної і токсинної зброї, великі проблеми у Конвенції про заборону хімічної зброї. Як ми всі бачимо, темні хмари нависли над фундаментальним Договором про нерозповсюдження ядерної зброї ", - зазначив Єрмаков.

Нагадаємо, д про "ядерного апокаліпсису", за оцінками експертів, залишилося рівно 2 хвилини: вперше з 1953 року Годинник судного дня знову показують 23:58 . За словами авторів доповіді "To the Brink - and Back?" на Мюнхенській конференції з безпеки - 2018, на сьогоднішній день найбільшу стурбованість викликає ризик розірвання Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності між США і РФ.

У 2017 році виповнилося рівно 30 років з тих пір, як 8 грудня 1987-го Горбачов і Рейган домовилися не проводити, не випробовувати та не розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої (від 1000 до 5500 км) і малої (від 500 до 1000 км) дальності. У підсумку, до 1991 року Росія і США ліквідували близько 2700 ракет.

Ще в 2014 році США звинуватили Росію в односторонньому порушенні Договору про РСМД , Яка проводила випробування забороненої крилатої ракети, а вже в 2017-му розмістила в Калінінградській області оперативно-тактичні ракетні комплекси "Іскандер-М". Їх дальність польоту перевищує дозволені Договором про РСМД 500 км.

Також американські і європейські аналітики неодноразово вказували, що Росія протестувала і може виставити до наземного базування крилату ракету дальністю польоту 1500 км (крилаті ракети "Калібр"). У відповідь Вашингтон погрожував вийти з Договору і почати розробку нових крилатих ракет середнього радіусу дії на базі "Томагавків" (наземні пускові установки і ракети наземного базування були знищені за Договором про РСМД).

"Скасування Договору викличе серйозну кризу в системі європейської безпеки і поставить жорсткі питання про майбутнє контроль озброєнь в Європі. Новий START (СНО - договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь між США і РФ від 2010 року - Авт.) Закінчується в лютому 2021 року, але може бути продовжений ще на 5 років. Однак, Конгрес США вже прийняв законодавство, яке забороняє фінансувати продовження СНО, якщо Росія не буде дотримуватися Договір про РСМД ", - йдеться в доповіді Мюнхенській конференції 2018 року.

За словами екс-посла США в Україні Стівена Пайфера, є небезпека, що в 2021 році договорів, які б регулювали російсько-американську гонку ядерних озброєнь, може взагалі й не бути.

"Якщо США і Росія відмовляться від обмежень по нарощуванню ядерного потенціалу, як це вплине на режим ядерного стримування і зусилля щодо запобігання появи нових ядерних держав? Якщо дві ядерні наддержави не стануть обмежувати зростання своїх арсеналів, чи зможуть вони просити інші країни не нарощувати ядерну зброю ? " , - підкреслив Стівен Пайфер.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "У Росії засумнівалися в продовженні договорів з контролю над озброєннями". інші Росія дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

За словами авторів доповіді "To the Brink - and Back?
Якщо США і Росія відмовляться від обмежень по нарощуванню ядерного потенціалу, як це вплине на режим ядерного стримування і зусилля щодо запобігання появи нових ядерних держав?
Якщо дві ядерні наддержави не стануть обмежувати зростання своїх арсеналів, чи зможуть вони просити інші країни не нарощувати ядерну зброю ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация