Доха відчуває наслідки саудівського гніву - Neue Zürcher Zeitung

Індекс фондового ринку в Досі впав більш ніж на 7 відсотків до найнижчого рівня з 2009 року / web-tourism.ru

Про це пише Ульріх Шмід в статті "Доха відчуває наслідки саудівського гніву", опублікованій на сайті газети Neue Zürcher Zeitung .

Катар вже у вівторок відчув повну силу наслідків арабських штрафних заходів. Всього через кілька годин після їх оголошення, індекс фондового ринку в Досі впав більш ніж на 7 відсотків до найнижчого рівня з 2009 року. Всі авіакомпанії в Перській затоці, в тому числі Emirates, Gulf Air і Etihad Airways, скасували свої рейси в Катар. Громадяни Катару не постраждали, заявляли в Досі в понеділок. У вівторок, ці ж громадяни спустошили полиці супермаркетів. Забирали в першу чергу продукти харчування.

шлагбаум опускається

Підозрілість катарцев зрозуміла. Емірат просто купається в грошах, але він в значній мірі залежить від зовнішньої торгівлі. Майже 90 відсотків всіх продуктів харчування - це імпорт. Місцеві газети повідомили, що жителі масово скуповують рис, молоко і яйця. У соціальних мережах з'явилися фотографії спустошених полиць супермаркетів, газети повідомляли про панічних закупівлі та напруженій боротьбі за останні залишилися пляшки води. Розташований в Досі телеканал al-Jazeera, який був заблокований в Саудівській Аравії і ОАЕ, повідомив, що Ер-Ріяд закрив кордон з Катаром. Через неї надходять майже всі продукти харчування, перш за все, м'ясні [продукти].

Якщо в країні насправді з'явиться дефіцит, то, в першу чергу, постраждають аж ніяк не багаті громадяни Катару, а люди з країн, які становлять 90 відсотків із приблизно 2,4 мільйона чоловік. Іноземці занепокоєні. Поки будуть знайдені нові транспортні маршрути, можуть пройти тижні. Теоретично можна припустити, що кораблі підуть в Доху через іранські води. Однак, слід пам'ятати, що таким чином можна штовхнути катарцев прямо в руки тегеранських теократії. Катар і без того підтримує прагматичні відносини з Іраном і не погодився з агресивною риторикою Ер-Ріяда. Іранці, в свою чергу, побачили свій шанс. Інформаційне агентство Fars в понеділок цитувало президента Альянсу експорту сільськогосподарської продукції, Реза Нурані, який заявив, що кораблі з продовольством з Ірану можуть прибути в Катар протягом дванадцяти годин.

Кому багато дано, з того багато спитають

Ілюстрація / REUTERS

Крім того, ріал, національна валюта, виявився під сильним тиском. У понеділок за долар в Досі можна було отримати 3.65 ріалу, що є найнижчим обмінним курсом з червня 2016 року. Центральний банк Катару прив'язав ріал до долара і буде використовувати свої валютні резерви для того, щоб курс не знизився ще більше. У катарських банків не так багато простору для маневру; в березні, сума їх іноземних зобов'язань склала 124 млрд доларів США. Кілька банків в Саудівській Аравії, ОАЕ і Бахрейні дуже мляво обробляють заявки з Катару, а центральний банк Саудівської Аравії наказав банкам в країні не проводити більше ніяких операцій з катарським банками в катарських ріалах.

Міжнародні наслідки кризи поки вдається утримувати в рамках. Ціна бареля нафти Brent незначно виросла в понеділок, але потім впала у вівторок нижче критичної позначки в 50 доларів і в другій половині дня склала 49 доларів 24 центи. Але, що стосується нафти, Катар в будь-якому випадку не є великим гравцем на світовому ринку. Хоча емірат і є членом ОПЕК, але він виробляє тільки близько 600 000 барелів у день, приблизно 2 відсотки обсягів ОПЕК. Таким сильним Катар робить газ. Жодна країна не експортує більше СПГ, частка на світовому ринку становить 30 відсотків. Прибуток від цього бізнесу дозволила не тільки накопичити солідні валютні резерви, вона також наповнила державні фонди до значних 335 мільярдів доларів США.

Міжнародна мережа

Катарці завжди щедро інвестували. У VW держфонд є найбільшим акціонером, з інвестиціями на суму близько 11,6 мільярда доларів США, або 17 відсотків від загального обсягу. У Deutsche Bank, у катарцев 6 відсотків, частка в Credit Suisse тільки що була збільшена до 5,01 відсотка. У катарцев є частки в "Роснефти", SolarWorld, Glencore і Barclays, вони інвестували в лондонський універмаг Harrods і ювелірний магазин Tiffany's. Жодна з цих компаній не хоче ескалації. Вони безумовно дадуть зрозуміти це арабським державам.

Велике питання в тому, як штрафні заходи арабів вплинуть на торгівлю СПГ. Але, схоже, в західних фінансових центрах немає особливої ​​тривоги з цього приводу. Близько половини експорту йде в Японію, Південну Корею і Індію, європейський ринок становить одну третину. Якщо катарські кораблі зможуть і далі перетинати Ормузську протоку, маленька країна-ізгой в Перській затоці зможе зберегти головне джерело доходу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация