Доктора vs "Сестра Готорн": розбираємо медичний ТБ-серіал по поличках

Таємниця серіалу. Де правда, а де вигадка. & Nbsp;

ДОСЬЄ НА СЕРІАЛ

Американський медичний серіал "Сестра Готорн" вийшов на екрани в 2009 році. Головна героїня, Христина Готорн, працює в лікарні швидкої допомоги міста Річмонд, де очолює групу молодшого медичного персоналу. З одного боку, вона дуже рішуча і пробивна начальниця, притому настільки активна, що дозволяє собі сперечатися з провідними лікарями клініки. З іншого ж - вона вразлива ніжна жінка і уважна мама. Цими якостями вона заслуговує до себе повагу начальства і підлеглих, а також захоплення рідних. У серіалі багато інтриг і захоплюючих подій, а жінок особливо радують сцени відносин Христини з колишньою свекрухою (мамою померлого від онкології чоловіка), яка в одній із серій раптом з'являється і займає посаду директора клініки. Також у фільмі кілька любовних ліній і, звичайно, цікаві медичні випадки, якими ми і скористалися. Режисер серіалу Джефф Блекнер може бути відомий любителям медсеріалов по фільму "Приватна практика".

ЗНІМАТИ ЧИ ШВИ, ВИРІШУЄ ДОКТОР

Медсестри і лікарі відділення обговорюють, що їм потрібно спеціальне місце, де вони могли б вивчати прискорений метод зняття швів.

Яків Фіщенко, к. М. Н, старший науковий співробітник, нейроортопедії Інституту травматології та ортопедії НАМН України:

- Якось дивно, що в американському серіалі 2009 року торкнулися цієї теми, адже питання зняття швів вже давно не стоїть практично ніде. В Україні, в Приміром, уже багато років активно застосовуються розсмоктуються шви. Це дозволяє зробити рубець більш красивим, акуратним, а також не тримати пацієнта в стаціонарі до зняття. Звичайно, скрізь є свої особливості, але дуже рідко трапляються ситуації, коли розсмоктуються шви застосовувати не можна. Найчастіше хірурги або не володіють методикою їх накладення, або їм шкода втрачати час на навчання. Навчитися накладати такі шви нескладно: потрібно трохи бажання і практики, а вже спеціальний кабінет (крім зазвичай наявного в лікарнях маніпуляційного) для цього зовсім не потрібен.

ЧОМУ НЕБЕЗПЕЧНО НЕ ВОДИТИ ДИТИНИ ДО ЛІКАРЯ

Швидка привезла в лікарню швидкої допомоги дівчинку 5-6 років без свідомості, яка виявилася в комі. При цьому запитати щось у батьків можливості не було: дівчинку знайшли одну, що лежить в парку. Зробили аналізи і виявилося, що у неї діабет 1-го типу.

Лариса Ніфонтова, ендокринолог, головний лікар медичного центру "Модерний діабетичний центр":

- На жаль, хвороблива тема "діабет і діти" поширена і у нас. Сьогодні в Україні живе близько 8 тис. Дітей з діабетом 1-го типу. Ця цифра постійно зростає. Діабетична кома - це вкрай важкий стан, який може привести до смерті дитини. Для того, щоб його не допустити вкрай важливо вчасно розпізнати симптоми цукрового діабету. Якщо у дитини жага, часте сечовипускання, сухість шкіри, слизових рота, запах ацетону з рота і він починає втрачати вагу - це привід терміново звернутися до дитячого ендокринолога. Крім того, важливо щорічно проходити профілактичне обстеження і перевіряти рівень цукру в крові - це вбереже від важких наслідків.

ЯК ПРОЙТИ СТАДІЮ ОТРИЦАНИЯ

Провідний хірург лікарні потрапив в аварію і пошкодив ліктьовий суглоб на правій руці. Це нещастя призвело до того, що він перестав оперувати (рука тремтить, і навіть ложку / ручку утримати немає сил). Його колеги пропонують прооперувати суглоб, щоб відновити функцію, але зневірений доктор спочатку відмовляється від цього. А потім раптом через тиждень приходить до головного лікаря і сам просить про операцію. На питання колег: "Чому ти зважився?", Доктор відповідає: "У мене була стадія заперечення".

Вікторія Бєлік, практикуючий психолог , Гештальт-терапевт:

- У цьому випадку людина пройшла першу з п'яти стадій бідкання (заперечення, гнів, угода, депресія, прийняття) - закономірного процесу переживання людиною втрати або втрати. Триває ця стадія у всіх по-різному: у одних два дня, у інших кілька місяців, у третіх - роки. Вгадати заздалегідь її тривалість неможливо: все залежить і від особистісних якостей людини, і від стану його нервової системи.

СХЕМА ОТРИЦАНИЯ. Коли людина стикається з сильно травмує ситуацією, його психіка включає механізм захисту, що спонукає відмовитися від самої думки про те, що сталося. "Цього не було", "Зараз все так же, як зазвичай" - такими думками, з одного боку, людина намагається загальмувати процес прийняття, але з іншого як би неусвідомлено бере паузу, під час якої буде переварювати інформацію. Схема може виглядати трошки складної, але насправді вона спрацьовує автоматично і все відбувається несвідомо.

ТЕРМІН МАЄ ЗНАЧЕННЯ. У ситуації з серіальним доктором можна сказати, що він пройшов стадію досить грамотно: зміг буквально за тиждень усвідомити своє становище, а значить, і приготуватися до подальших кроків. Однак буває і так, що людина зависає в фазі заперечення на довгі роки і відмовляється приймати навіть очевидні факти . Звичайно, в такому складному стані людина не може себе контролювати, і тому близьким людям варто для початку оточити його теплотою і турботою, а в разі зависання в запереченні на тривалий час (більше року) - звернутися до фахівця. Він володіє "інструментами" - спеціальними прийомами, які допомагають пережити жахливу ситуацію (а не забути, як багато хто намагається) в безпечній обстановці, впоратися з емоціями і перейти до наступного етапу, наближається до прийняття і смирення. У деяких складних випадках (наприклад, якщо є ознаки депресії), крім зустрічей з психотерапевтом, може підключитися і лікування препаратами.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні На питання колег: "Чому ти зважився?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация