Документи для роботи № 37 :: Щодо продажу на розлив вин підприємствами роздрібної торгівлі та громадського харчування, які мають відповідну ліцензію

Документи для роботи № 37 (15.9.2003)
бухоблік

Увага! архівна публікація

Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка в даний час, цілком можливо, втратила актуальність і може не відповідати чинним нормам бухгалтерського і податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua
або виберіть потрібний вам розділ ДК-порталу у верхньому рядку навігації.

Дивись документ:
Щодо продажу на розлив вин підприємствами роздрібної торгівлі та громадського харчування, які мають відповідну ліцензію

Лист Мінекономіки, європ.інтеграці від 22.7.2003 № 54-24 / 106

Чи можна торгувати закладам громадського харчування алкогольними напоями, зокрема вином, на розлив чи ні? Податкові органи на місцях вважають, що немає, а Мінекономіки заперечує їм. Спробуємо з'ясувати це питання. Згідно з пунктом 2 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30. 07.96 р №854, роздрібна торгівля алкогольними напоями - це діяльність з продажу алкогольних напоїв безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, в тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших підприємствах громадського харчування.

Крім того, пункт 22 цих правил передбачає, що продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці здійснюється в підприємствах громадського харчування і в спеціалізованих відділах підприємств (які мають статус підприємств громадського харчування) з універсальним асортиментом продовольчих чи / та непродовольчих товарів. Спеціалізованим підприємствам громадського харчування дозволяється здійснювати продаж вин виноградних натуральних сухих на розлив з тари (посуду) місткістю від 100 до 500 л, виготовленої з матеріалів, дозволених для контакту з алкогольними напоями.

Відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон), розлив горілки і лікеро-горілчаних виробів здійснюється виключно у передбачену діючими стандартами скляну тару, бляшанки із харчового алюмінію, а також в сувенірні пляшки та художньо оформлений посуд із скла чи глазурованої кераміки. Розлив горілки та лікеро-горілчаних виробів здійснюється виключно у тару (посуд) місткістю 0,05 л, 0,1 л, 0,2 л, 0,25 л, 0,33 л, 0,37 л, 0,375 л, 0, 4 л, 0,45 л, 0,5 л, 0,61 л, 0,7 л, 0,75 л, 1,0 л і більше.

А розлив виноробної продукції здійснюється виключно у передбачену діючими стандартами скляну тару, а також в сувенірні пляшки та художньо оформлений посуд із скла, глазурованої кераміки або дерева, упаковку типу «Tetra-Pak». Розлив виноробної продукції здійснюється виключно в тару (посуд) місткістю 0,05 л, 0,1 л, 0,2 л, 0,25 л, 0,375 л, 0,4 л, 0,45 л, 0,5 л, 0 , 61 л, 0,7 л, 0,75 л, 1,0 л і більше. Розлив вин виноградних натуральних сухих здійснюється також у тару (посуд) місткістю від 100 до 500 л, виготовлену з матеріалів, дозволених для контакту з алкогольними напоями, при цьому не застосовуються вимоги щодо маркування.

Тільки щодо вин цей закон передбачає пряме право торгівлі на розлив, однак продаж вин виноградних натуральних сухих спеціалізованими підприємствами громадського харчування дозволяється здійснювати на розлив з тари (посуду) місткістю від 100 до 500 л, виготовленої з матеріалів, дозволених для контакту з алкогольними напоями (стаття 15-3 Закону). Про інші випадки торгівлі на розлив в Законі не сказано. Таким чином, може виникнути думка, що горілкою і вином на розлив з пляшок торгувати не можна, оскільки чітко передбачено розміри і форма скляної тари (і це не чарки і стакани, а пляшки), в яку здійснюється розлив алкогольних напоїв виробниками, а не реалізаторами.

Однак що не заборонено, то дозволено. У той же час навіть за Законом торгувати всіма алкогольними напоями на розлив зі стандартною тари можна. Щоб в цьому переконатися, варто вивчити визначення терміна «роздрібна торгівля» із Закону. Згідно з ним, роздрібна торгівля - це діяльність з продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших підприємствах громадського харчування. Тобто право на розлив алкогольних напоїв передбачено для всіх ресторанів, кафе, барів, інших підприємств громадського харчування, які мають відповідну ліцензію, а не тільки продаж вин виноградних натуральних сухих спеціалізованими підприємствами громадського харчування. А то, що для торгівлі вином існує діапазон тари в 100 - 500 літрів, то це внаслідок відсутності відповідних стандартних пляшок.

У той же час, навіть якщо податкові інспектори і мають рацію, санкції за торгівлю алкогольними напоями на розлив відсутні, оскільки тепер не передбачені фінансові санкції за порушення правил торгівлі алкогольними напоями (адже Правила якраз і не порушуються, а Закон не заперечує).

Віталій МОСЕЙЧУК

Щодо компенсації за невикористану відпустку   Лист Держпідприємництво України від 23 Щодо компенсації за невикористану відпустку
Лист Держпідприємництво України від 23.7.2003 № 4382
бухоблік
На думку Держпідприємництва, при звільненні працівника за порушення трудової дисципліни він не має права на отримання невикористаної відпустки з подальшим звільненням ....
Коментар ДК ...

Про перелік країн, на які поширюється дія Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах   Лист ДПС України от 30 Про перелік країн, на які поширюється дія Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах
Лист ДПС України от 30.3.2015 № 10909/7 / 99-99-12-01-03-17
№ 22 (1.6.2015) :: Бухоблік
ДФСУ надала актуалізований перелік країн та юрисдикцій, на які
поширюється дія Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в
податкових справах. ...

Про надання інформації (витяг)   Лист ДПС України от 12 Про надання інформації (витяг)
Лист ДПС України от 12.2.2015 № 339/4 / 99-99-19-01-01-13
№ 22 (1.6.2015) :: Бухоблік
Дохід у вигляді аліментів, що виплачуються платнику податку резидентом, що не
є об'єктом оподаткування військовим збором. ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация