Документи, які регламентують перевезення небезпечних вантажів

Для кожного виду транспорту передбачені регламенти, які містять приписи з перевезення небезпечних вантажів

Для кожного виду транспорту передбачені регламенти, які містять приписи з перевезення небезпечних вантажів.

Всі документи, перераховані вище, наказують для кожного класу й коду ООН обов'язкові стандарти, які стосуються:

а. Упаковки вантажу.

Тут мова йде про те, з якого матеріалу повинна бути виготовлена ​​внутрішня тара (безпосередньо контактує з вантажем) а також зовнішня упаковка (призначена для захисту вантажу від зовнішніх впливів). Вся упаковка групується, і для кожного вантажу прописана відповідна група.

б. Стандартів маркування вантажу.

Документи, які регламентують перевезення небезпечних вантажів, в обов'язковому порядку регламентують маркування вантажу (точніше, маркування його зовнішньої упаковки). Напевно кожному в житті доводилося бачити одну з наклейок, яка наводиться на малюнку.

в. Стандартів маркування транспортного засобу або одиниці перевезення (контейнера).

Крім тари, правила можуть вимагати обов'язкове маркування транспортного засобу, в якому перевозиться небезпечний вантаж.

м Інструкцій для перевізника, який приймає до перевезення небезпечний вантаж. Особи, безпосереднім чином беруть участь у перевезенні (водій автомобіля, капітан морського судна) повинні бути проінструктовані про те, як вести себе в разі позаштатної ситуації.

Крім зазначених міжнародних нормативно-правових актів, в Україні діють такі закони і підзаконні акти, які регламентують і регулюють перевезення небезпечних вантажів в Україні:

  • Закон України «Про перевезення небезпечних вантажів» № тисячу шістсот сорок чотири-III від 06.04.2000 року (зі змінами та доповненнями). Цей Закон регламентує правові, організаційні, соціальні та економічні основи діяльності, пов'язаної з перевезенням небезпечних вантажів залізничним, морським, річковим, автомобільним та авіаційним транспортом.
  • Постанова Кабінету Міністрів України «Про Правила дорожнього руху» № 1306 від 10.10.2001 року (зі змінами та доповненнями). Ці Правила містять порядок перевезення і маркування небезпечних вантажів при їх перевезенні автомобільним транспортом.
  • Наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів» № 822 від 26.07.2004 року (зі змінами та доповненнями). Цим Наказом затверджено Правила, що визначають порядок і основні вимоги забезпечення безпеки дорожнього перевезення небезпечних вантажів на всій території України. Зокрема ці Правила встановлюють вимоги до маркування і способам перевезення небезпечних вантажів, вимоги до транспортних засобів і додаткового обладнання для перевезення небезпечних вантажів, а також підготовці водіїв.
  • Наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про забезпечення перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом» № 130 від 21.03.2008 року (зі змінами та доповненнями). Цим Наказом затверджено: Положення про порядок спеціального навчання водіїв транспортних засобів, які перевозять небезпечні вантажі, і про уповноважених з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів автомобільними дорогами та Інструкція про порядок приймання екзаменів, видачі (обміну) ДОПНВ-свідоцтв про підготовку водіїв транспортних засобів, які перевозять небезпечні вантажі, свідоцтв про підготовку уповноважених з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів, а також про облік і зберігання документів, які є основа ием для видачі ДОПНВ-свідоцтв та свідоцтв про підготовку уповноважених.
  • Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення спеціального навчання працівників суб'єктів перевезення небезпечних вантажів» № 1285 від 31.10.2007 року (зі змінами та доповненнями).
  • Наказ Міністерства транспорту та зв'язку України «Про внесення змін до наказу Міністерств транспорту України від 21.11.2000 № 644 та Правил перевезення наливних вантажів» № 1430 від 25.11.2008 року (зі змінами та доповненнями). Про це Наказі ми згадували раніше і їм встановлюються правила перевезення небезпечних вантажів залізничним транспортом за умови переміщення такого вантажу тільки всередині території України.
  • Повітряний кодекс України № 3393-VI від 19.05.2011 року (зі змінами та доповненнями), який встановлює основні принципи перевезення і регулювання перевезення небезпечних вантажів повітряним транспортом.
  • Наказ Міністерства транспорту України «Про затвердження Правил судноплавства на внутрішніх водних шляхах України» № 91 від 16.02.2004 року. Цим Наказом затверджено відповідні Правила, які передбачають додаткову візуальну сигналізацію для суден, що перевозять небезпечні вантажі.
  • Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку і правил проведення обов'язкового страхування відповідальності суб'єктів перевезення небезпечних вантажів на випадок настання негативних наслідків під час перевезення небезпечних вантажів» № 733 від 01.06.2002 року (зі змінами та доповненнями). Це Постанова передбачає обов'язкове страхування відповідальності відправника, перевізника та одержувача небезпечного вантажу у разі будь-якого події під час перевезення небезпечних вантажів, внаслідок якої заподіяна шкода життю, здоров'ю фізичних осіб, навколишньому природному середовищу, майну фізичних та юридичних осіб і виникла цивільно-правова відповідальність по відшкодуванню цієї шкоди.

Окремою групою нормативно-правових актів слід виділити закони і підзаконні акти, які регулюють порядок та умови ліцензування перевезення небезпечних вантажів:

Крім того, на офіційних сайтах уповноважених органів України, підприємств і організацій є додаткова інформація, що стосується перевезення небезпечних вантажів різними видами транспорту:

В Україні також діють такі державні стандарти в сфері перевезення небезпечних вантажів:

  • ДСТУ 4500 - 1: 2007 Вантажі небезпечні. Терміни та визначення понять;
  • ДСТУ 4500 - 3: 2006 Вантажі небезпечні. Класифікація;
  • ДСТУ 4500 - 4: 2006 Вантажі небезпечні. Методи випробування;
  • ДСТУ 4500 - 5: 2005 Вантажі небезпечні. Маркування.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация