Документи для роботи № 07 :: Про внесення змін до порядку обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування

Документи для роботи № 07 (14.2.2005)
оподаткування

Увага! архівна публікація

Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка в даний час, цілком можливо, втратила актуальність і може не відповідати чинним нормам бухгалтерського і податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua
або виберіть потрібний вам розділ ДК-порталу у верхньому рядку навігації.

Лист Пенсійний фонд від 24.1.2005 № 731/04

Дивись коментар

По суті. Пенсійний фонд оновив щомісячний Розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Запроваджено ще 4 види звітів з пенсійних внесків, у т. Ч. Для військових частин, для осіб, які забезпечують себе роботою самостійно.

У зв'язку зі вступом в силу з 1 січня 2005 року пункту 2 статті 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо сплати страхових внесків за осіб, зазначених у пунктах 8, 13 і 14 статті 11 цього Закону, Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оподаткування сільськогосподарських підприємств »та Закону України« Про Державний бюджет на 2005 рік »1, Пенсійний фонд України повідомляє.

1. Постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року №10922 визначено механізм сплати страхових внесків за:

1) осіб, які проходять строкову військову службу в Збройних Силах України, СБУ, інших утворених відповідно до законів військових формуваннях, а також в органах МВС;

2) осіб, які відповідно до законів отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (в тому числі і за що працюють на умовах неповного робочого часу та отримує зазначену допомогу);

3) одного з непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікунів, піклувальника, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, а також за непрацюючих працездатних осіб, які здійснюють догляд за інвалідом I групи або престарілим, який згідно з висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу або компенсацію відповідно до законодавства.

Обчислення страхових внесків за зазначені категорії здійснюється в розмірі 10 відсотків мінімального страхового внеску з наступним збільшенням щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру мінімального страхового внеску.

З метою забезпечення контролю за нарахуванням і сплатою у 2005 році 10 відсотків мінімального страхового внеску, а саме - з 1 січня 2005 года 8 грн 38 коп. (262 грн х 32% х 10%), а з грудня 2005 року 9 грн 02 коп. (282 грн х 32% х 10%) за вищезазначені категорії, вносяться зміни в щомісячну звітність (додаток 23 до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р №21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р за №64 / 8663 (далі - Інструкція), а також вводяться нові форми звітності, а саме для робочих органів виконавчих д ірекцій Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, військових частин або інших військових формувань і для районних / міських управлінь праці та соціального захисту населення. При цьому сплата коштів здійснюється тільки за осіб, які відповідно до законів отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) (за працюючих - роботодавцями, а за осіб, добровільно беруть участь в общеобязательно м соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням і отримують - безпосередньо Фондом).

Військові частини, інші військові формування та районні / міські управління праці та соціального захисту населення подають органам Пенсійного фонду, де вони зареєстровані як платники страхових внесків, щомісячні звіти про кількість осіб, яким нараховано грошове забезпечення, допомогу та компенсації, а також про суми нарахованих страхових внесків.

Компенсація Пенсійному фонду України несплачених страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за осіб, зазначених у підпунктах 1, 2 і 3 частини 1 цього листа, крім які отримують допомогу за рахунок Фонду, передбачена в державному бюджеті на 2005 рік. Дана компенсація підлягає зарахуванню на рівні Пенсійного фонду України на підставі зазначеної звітності.

2. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оподаткування сільськогосподарських підприємств», з 1 січня 2005 року платники фіксованого сільськогосподарського податку сплачують страхові внески за найманих працівників за спеціальною ставкою. Розмір ставки становить 20 відсотків від ставки, встановленої абзацом другим пункту 1 статті 4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», в тому числі і за найманих працівників, які є інвалідами. Отже, платники фіксованого сільськогосподарського податку нараховують страхові внески в наступних розмірах:

в 2005 - 2006 роках - 6,4 відсотка;

в 2007 році - 12,8 відсотка;

в 2008 році - 19,2 відсотка;

в 2009 році - 25,6 відсотка;

з 2010 року - 32 відсотки.

Відповідні зміни вносяться до Інструкції та звітність. Утримання 1 - 2 відсотків здійснюється на загальних підставах.

Звертаємо Вашу увагу також на те, що нарахування страхових внесків на суми винагород за договорами цивільно-правового характеру цими платниками здійснюється за ставкою 32 відсотки.

Крім того, відновлюється з 1 січня 2005 року відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Одночасно повідомляємо, що фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених особам відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», які придбали необхідний стаж для призначення пенсії, у платників фіксованого сільськогосподарського податку підлягають відшкодуванню з 1 січня 2004 року.

3. Статтею 45 Закону України «Про Державний бюджет на 2005 рік» (далі - Закон) для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та членів їх сімей, що беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності , на 2005 рік встановлено фіксований розмір страхового внеску в розмірі мінімального страхового внеску. Таким чином, зазначені особи зобов'язані сплачувати у 2005 році фіксований страховий внесок у сумі 83 грн 84 коп., А з 1 грудня 2005 року - 90 грн 24 коп.

Збільшено з 1 січня 2005 року до 4100 грн максимальна величина фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких відповідно до законів України справляються страхові внески до Пенсійного фонду України (стаття 96 Закону).

Одночасно з вищезазначеним роз'ясненням відправляємо нові форми звітності, що знаходяться на реєстрації в Міністерстві юстиції України, а саме Розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті (додаток 23 до Інструкції), Звіт про нарахування внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за осіб, які отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (додаток 30 до Інструкції), Звіт про нарахування внесків на загальнообов'язкове госуд арственное пенсійне страхування за деякі категорії осіб (додаток 31 до Інструкції), Звіт про нарахування внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за осіб, які проходять строкову військову службу (додаток 32 до Інструкції), Розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (додаток 33) .

Про розмежування Державним казначейством України фіксованого сільськогосподарського податку за 2004 рік та єдиного податку, сплаченого юридичними особами в січні 2005 року за грудень 2004 року, буде повідомлено додатково.

Кошти, що надійшли внаслідок розмежування органами Державного казначейства єдиного та фіксованого податків, сплачених фізичними особами - підприємцями в грудні за 2005 рік, зараховуються в рахунок сплати фіксованого розміру страхового внеску за 2005 рік.

1Закон України від 23.12.2004 р №2285-IV «Про Державний бюджет України на 2005 рік»

2Постановленіе КМУ від 25.08.2004 р №1092 «Про затвердження Порядку нарахування та сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за деякі категорії застрахованих осіб»

Заступник голови правління В. КОРОНЕВСЬКИЙ

індекси   індекси   Oфіційні курси, індекcи інфляції, облікова ставка індекси
індекси
Oфіційні курси, індекcи інфляції, облікова ставка ...

Про декларування товарів, за якими встановлено додатковий імпортний збір   Лист ДПС України от 26 Про декларування товарів, за якими встановлено додатковий імпортний збір
Лист ДПС України от 26.3.2015 № 10447/7 / 99-99-24-02-02-17
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Декларування під одним класифікаційним кодом згідно з УКТ ЗЕД товарів, по
яким встановлено додатковий імпортний збір, не передбачено. ...

Щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів   Лист ДПС України от 30 Щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів
Лист ДПС України от 30.3.2015 № 6490/6 / 99-99-19-03-0275
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Поставка ліків, заборонених для виробництва та застосування в Україні або
не внесених до Держреєстру лікарських засобів, оподатковується ПДВ за ставкою 20%. ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация