Документи для роботи № 10 :: Щодо нарахування страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на суми винагород страховим агентам

Документи для роботи № 10 (7.3.2005)
оподаткування

Увага! архівна публікація

Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка в даний час, цілком можливо, втратила актуальність і може не відповідати чинним нормам бухгалтерського і податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua
або виберіть потрібний вам розділ ДК-порталу у верхньому рядку навігації.

Лист Фонд СОЦІАЛЬНОГО страхування з тімчасової Втрата працездатності від 27.12.2004 № 01-2158

Ексклюзив

По суті. Страхові внески на суми винагород позаштатним страховим агентам до Фонду соціального страхування від нещасних випадків не нараховуються.

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, розглянувши звернення ЗАТ «С» від 7 грудня 2004 року, повідомляє, що відповідно до статті 54 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності »Фонд соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонд) зобов'язаний роз'яснювати населенню права та обов'язки суб'єктів страхування від нещасного випадку на виробництві, передбачені цим Законом. Крім того, Фонд надає консультації страхувальникам і застрахованим тільки з питань страхування від нещасного випадку на виробництві.

Зі змісту звернення випливає, що ЗАТ «С» цікавлять питання цивільно-правових відносин з податковими органами і фондами соціального страхування, а також чим є агентський договір - договором, який регулює цивільно-правові або трудові відносини між суспільством і страховим агентом.

Що стосується порядку оподаткування, то це питання виходить за рамки повноважень нашого Фонду. При цьому зазначаємо, що відповідно до статті 39 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» оподаткування сум страхових виплат потерпілим та особам, які мають на них право, які реалізуються виключно Фондом в випадку настання страхового випадку, проводиться відповідно до вимог чинного законодавства з питань оподаткування.

Що стосується сплати юридичними та фізичними особами, які є страхувальниками, страхових внесків до Фонду, то їх нарахування та сплата здійснюються відповідно до статті 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» і Законом України «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворює ия, які спричинили втрату працездатності ». Розміри страхових внесків страхувальників до Фонду обчислюються для роботодавців у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», які підлягають обкладенню прибутковим податком з громадян; для добровільно застрахованих осіб - у відсотках до мінімальної заробітної плати.

Таким чином, агентські договори не мають ніякого відношення до суми нарахування і сплати суспільством страхових внесків до Фонду.

При цьому дозволимо собі вийти за рамки своїх повноважень і пояснюємо наступне. ЗАТ «С», як страховик у своїй галузі страхування, здійснює свою страхову діяльність через страхових агентів і брокерів, т. Е. Через посередників, на підставі договору, який відповідно до статті 636 Цивільного кодексу України, на нашу думку, є договором в користь третьої особи, на підставі якого страхові агенти є представниками страховика і діють в його інтересах не за заробітну плату, встановлену відповідно до Закону України «Про оплату праці», а за комісійну винагороду.

Таким чином, агентський договір, враховуючи положення статті 636 Цивільного кодексу України та зміст самого договору, не може бути трудовим договором (контрактом), а страховий агент - найманим працівником.

Директор В. КРОТ

Щодо пільг з оподаткування доходів фізичних осіб   Лист ДПС України от 7 Щодо пільг з оподаткування доходів фізичних осіб
Лист ДПС України от 7.12.2004 № 23905/7 / 17-3117
оподаткування
Розмір податкової соціальної пільги у 2005 році - 131 грн на місяць, а для учасників бойових дій під час Другої світової війни і осіб, які працювали в той час працювала в тилу, незалежно від того, чи мають вони відповідні державні відзнаки, ....

Про декларування товарів, за якими встановлено додатковий імпортний збір   Лист ДПС України от 26 Про декларування товарів, за якими встановлено додатковий імпортний збір
Лист ДПС України от 26.3.2015 № 10447/7 / 99-99-24-02-02-17
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Декларування під одним класифікаційним кодом згідно з УКТ ЗЕД товарів, по
яким встановлено додатковий імпортний збір, не передбачено. ...

Щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів   Лист ДПС України от 30 Щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів
Лист ДПС України от 30.3.2015 № 6490/6 / 99-99-19-03-0275
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Поставка ліків, заборонених для виробництва та застосування в Україні або
не внесених до Держреєстру лікарських засобів, оподатковується ПДВ за ставкою 20%. ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация